Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Būstas
Investicijos
Transportas
Kultūra
Sportas
Švietimas
Aplinkos apsauga
Ekologinis švietimas
Informacija apie aplinką
Atliekų tvarkymas
Želdiniai
Aplinkosaugos projektai
Renginiai
Socialinė apsauga
Sveikata
Viešoji tvarka
Kalbos konsultacijos
NVO ir jaunimui
Civilinė sauga
Nuolatinė statybų komisija
Architektūra ir urbanistika
Vaiko teisių apsauga
Miestas
Korupcijos prevencija
Trišalė taryba
Turizmas
Ekonomika ir verslas
Tarptautiniai ryšiai
Privatizavimas
Statinių priežiūra
Vietos bendruomenės
Infrastruktūra
Nuorodos
Entertainment bank Pramogų informacijos bankasKultūros renginių kalendorius
Aplinkosaugos projektai
Atnaujinta: 2013 07 17

RENGINIAI

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

1971 m., praėjus lygiai metams nuo pirmosios Žemės dienos, Jungtinės Tautos oficialiai įteisino kovo 20-ąją kaip Pasaulinę Žemės dieną. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.

ŽEMĖS DIENA LIETUVOJE

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Džonas Mak Konelas kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20 - 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Nuo 1992 m. Lietuva kasmet mini pasaulinę Žemės dieną. Minėti kovo 20-ąją esame įsipareigoję sau ir kitoms tautoms, o palaikyti balandžio 22-ąją reiškia prisijungti prie milijonų žmonių, neabejingų mūsų Žemės likimui. Todėl Šiauliuose, kaip ir kituose miestuose bei šalyse, tradiciškai švenčiamas Žemės mėnuo, kuris prasideda kovo 20 ir baigiasi balandžio 22 d.

2011 m. šventės akimirkos

PASAULINĖ APLINKOS APSAUGOS DIENA

Kasmet birželio penktąją pažymima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Tai galimybė atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas, paskatinti žmoniją susimąstyti ir paraginti imtis konkrečių veiksmų. Šią dieną prieš 36-erius metus paskelbė Jungtinės Tautos per Stokholme vykusią globalinėmis aplinkos problemoms skirtą konferenciją. Birželio penktąją visas pasaulis pradedant Afrika ir baigiant Europa, pasitinka įvairiausiais renginiais - dviratininkų žygiais, antrinio panaudojimo kampanijomis, medžių sodinimu, "žaliaisiais" koncertais, teminėmis parodomis ir pan.

EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ

Kasmet rugsėjo 16-22 dienomis daugelyje Europos miestų vyksta judrioji savaitė bei tarptautinė Europos diena "Miestas be automobilio!". Tikslas - ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui, bet ir paskatinti miesto gyventojus bent akcijos metu nevažiuoti savo automobiliu, pasirinkti mažiau teršiantį viešąjį transportą arba dviračius, keliauti pėsčiomis. Šios akcijos metu taip pat stengiamasi didinti miesto gyventojų atsakomybę, naudojantis transporto priemonėmis.

Sporto mugė Centriniame parke.

Informaciją rengia Aplinkos skyrius tel. (8 41) 500528

į viršų