Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Informacija dėl Šiaulių mieste vykdomų Vyriausybės nutarimo įgyvendinimo veiksmų

Pirmadienio rytą Savivaldybėje vykusiame pasitarime nuspręsta, kokių bus imtasi veiksmų siekiant įgyvendinti sekmadienį priimtą ir nuo kovo 16 dienos įsigaliojusį Vyriausybės nutarimą dėl karantino skelbimo visoje Lietuvos teritorijoje. Po susirinkimo įvyko spaudos konferencija.

Administracijos direktorius Antanas Bartulis teigė, jog švietimo srityje visi reikalingi veiksmai įgyvendinti, šiuo metu reikia ruoštis tikėtinam karantino pratęsimui bei ugdymo procesų organizavimui nuotoliniu būdu. Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė sakė, jog tokios patirties kai kurios Šiaulių ugdymo įstaigos jau turi, bus konsultuojamasi tiek su išore, tiek tarpusavyje. Sprendžiamas ir moksleivių maitinimo bei kiti aktualūs klausimai. Numatoma, kad miesto darželiai neskaičiuos tėveliams abonentinio mokesčio už ikimokyklinį ugdymą.

Nors vaikų darželiai uždaryti, tačiau tam tikrų profesijų (medikai, greitosios pagalbos darbuotojai ir kitų šiuo metu ypatingai svarbių profesijų) žmonės, neturintis kur palikti vaikų, jų paslaugomis naudotis gali. Į penkis Šiaulių darželius, kur sudaryta tokia galimybė, šiandien buvo atvesti 8 vaikai iš medikų šeimų.

  • Bartulis kreipėsi ir į verslo atstovus, kuriems šis etapas yra tikrai nelengvas. Jis skatino imtis visų reikiamų apsaugos priemonių, vykdyti Vyriausybės rekomendacijas. Verslo atstovų, kurie šiuo metu veikia (maisto parduotuvių, vaistinių bei kitų veikiančių įstaigų savininkus) jis prašė užtikrinti sklandžią veiklą, nuolat pildyti lentynas, kad jos nebūtų tuščios ir tai nesėtų bereikalingos panikos, taip pat atsakingai dezinfekuoti visus reikiamus paviršius. Įstaigų, kurių veikimas sustabdytas, jis prašė nebandyti apeiti draudimų.

Jau nuo rytojaus ims veikti mobili Koordinacinio centro grupė, kuri tikrins mieste esančias įstaigas, kaip laikomasi draudimų. Grupės nariai taip pat įspės pamatytus besibūriuojančius žmones, ypač jaunimą, jog tai yra nesaugu.

  • Ypatingas dėmesys skiriamas jaunimui, kuriems virusas nėra labai pavojingas, tačiau jie tampa jo nešiotojais ir gali užkrėsti kitus, pažeidžiamus, žmones. Jie skatinami laikytis nurodymų, specialiai jiems Savivaldybės specialistai sukūrė informacinę lentelę – ką galima ir ko negalima daryti. Į ją reiktų atkreipti dėmesį ir tėvams, kurie turėtų kontroliuoti savo vaikų elgseną šiuo įtemptu laikotarpiu.
  • Šiaulių miesto savivaldybės administracija darbo nenutraukia, tačiau didžioji dauguma darbuotojų dirbs ir paslaugas teiks nuotoliniu būdu. Penki padaliniai (Civilinės metrikacijos skyrius, dvi seniūnijos, Savivaldybės  priimamasis bei Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrius), paprastai turintys tiesioginį kontaktą su gyventojais, dirbs uždaru režimu. Raginama naudotis jų paslaugomis elektroninėje erdvėje ar telefonu. Nesant tokios galimybės, galima naudotis specialia dėžute prie Savivaldybės priimamojo durų, kurioje bus galima palikti popierinius prašymus, kitus dokumentus. Prašome būti supratingiems, jei reikalų tvarkymas užtruks kiek ilgiau, nei įprasta.
  • Saviizoliacija – ypatingai svarbus visuomenės apsaugos būdas. Visi piliečiai raginami laikytis Vyriausybės pateiktų rekomendacijų. A. Bartulis pabrėžė, jog Savivaldybė savo ruožtu taip pat ruošiasi galimam didesniam atskirtų patalpų poreikiui. Daugiau informacijos apie saviizoliaciją bei izoliaciją pateikiama Savivaldybės interneto svetainėje atskirame pranešime.
  • Bartulis taip pat kvietė miesto gyventojus kuo mažiau naudotis viešuoju transportu. Nors UAB „Busturas“ užtikrina autobusų dezinfekciją, vairuotojai aprūpinti visomis priemonėmis, stebima, kad keleiviai laikytųsi reikalavimų, tačiau nesant būtinybei skatinama nesinaudoti viešuoju transportu, kadangi tai yra didelio pavojaus zona. 
  • Mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, jog palaikomas nuolatinis kontaktas su Vyriausybe, taip pat yra žinių, jog ruošiamos įstatymų pataisos, palengvinsiančios Savivaldybės nuotolinio darbo, posėdžių galimybes. Planiniai komitetų posėdžiai yra nukeliami, tačiau tikimasi, kad netrukus bus rastos išeitys, kaip būtų galima organizuoti Savivaldybės darbą nuotoliniu būdu. Darbas vyksta, atsakingi asmenys dirba ties įvairiais pagalbos gyventojams bei verslui klausimais, kiek tai įeina į Savivaldybės galimybių ribas.
  • Jis taip pat prašė gyventojų elgtis atsakingai, ne tik imtis būtinų atsargumo priemonių, bet ir be reikalo neapkrauti pagalbos linijų, kadangi skambučių yra labai daug. Tiek Savivaldybės, tiek Valstybės ištekliai yra riboti, reikia stengtis, kad jie būtų skirti būtent tiems, kam labiausiai jų reikia.

Šiaulių miesto savivaldybė - Spaudos konferencija dėl karantino situacijos Šiauliuose

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: