Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
Skelbiamas Reprezentacinio Šiaulių miesto švietimo renginio statuso suteikimo konkursas


Šiaulių miesto savivaldybės 2018 m. liepos 5 d. sprendimu Nr. T-246 patvirtintas Reprezentacinio Šiaulių miesto švietimo renginio statuso suteikimo ir jo dalinio finansavimo iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšų tvarkos aprašas, kuris reglamentuoja sąlygas, kuriomis būtų galima užtikrinti miesto įvaizdžiui svarbių Šiaulių miesto švietimo renginių tęstinumą, jų ilgalaikiškumą ir dalinį finansavimą.

Plačiau
Meninės raiškos diena su prancūzišku prieskoniu

Šiaulių Lieporių gimnazijoje vykusi Meninės raiškos diena kvepėjo levandomis, kruasanais, kava ir ypatinga nuotaika, kuri būdinga tik kūrėjams.Gimnazijoje vyko įvairūs kūrybinai užsiėmimai, kuriuos vedė abiturientai. Jų metu mokiniai ir atsakinėjo į klausimus, ir piešė, ir kūrė, ir vaidino, ir dainavo.

Plačiau
Gytarių progimnazijos mokytoja stažuosis Suomijoje

Praėjusią savaitę Gytarių progimnaziją pasiekė maloni žinia – mūsų gamtos, fizikos, chemijos mokytoja Irma Bartkevičienė yra viena iš 15 respublikos projekto „Mokytojai Lietuvai“ nugalėtojų ir  jau netrukus išvyks į mokymus Suomijoje. Projekte dalyvauti buvo užsiregistravę keli šimtai kandidatų, atranką vykdė 8 verslo, žiniasklaidos, švietimo profesionalai. Taigi atranka rimta, todėl mokytojos Irmos pasiekimas dar labiau džiugina. Beje, mokytoja yra ir vienintelė šiaulietė, kuriai pasiūlyta dalyvauti šiame projekte. Ko gi siekia šis projektas, ką veiks mokytoja?

Plačiau
Erasmus+ bendrojo ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projekto „Wonderful World of Words“ dalyvių susitikimas Bulgarijoje

2018 metų rugsėjo 30 – spalio 5 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje, „51 Elisavetos Bagryanos“ mokykloje  įvyko ketvirtasis „Wonderful World of Words“ projekto dalyvių susitikimas.

 Į susitikimą vyko Šiaulių „Rasos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Ona Kavoliukienė, bibliotekos vedėja Ernesta Bagavičienė ir trys 7–8 klasės mokiniai.  Projekto tikslas – gerinti mokinių skaitymo ir rašymo įgūdžius į pagalbą pasitelkiant IKT priemones.

Plačiau
„Juventos“ progimnazijos mokytojai Erasmus+ KA1 projekte

Šiaulių „Juventos“ progimnazija, atliepdama šiuolaikines ugdymo tendencijas, nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose. Jų metu naujų įgūdžių ir gebėjimų įgyja ir mokiniai, ir jų mokytojai. Pastarieji, būdami ugdymo proceso organizatoriais ir vykdytojais, tiesiogiai įtakoja individualią mokinio raidą. Todėl ypač svarbūs tampa nauji, aktyvias mokinio veiklas skatinantys mokymo metodai.

Plačiau
Juventiečiai dalyvauja naujame tarptautiniame projekte

2018 – 2020 m.m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogų bendruomenė dalyvaus naujame Erasmus+ KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“, finansuojamame remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas).

2018 m. progimnazijos veiklos plane numatyta sukurti STEAM krypties ugdymo modelį 5-8 kl. bei jo aprašą (iki šiol buvo numatytos tik programos tęstinumo gairės, o programa vykdoma tik 1-4 klasėse). Vis garsiau kalbant apie kontekstinį ugdymą, akcentuojantį holistinį požiūrį į pasaulio reiškinius ir tuo radikaliai besiskiriantį nuo nesusijusių faktų mokymo(si), kuomet mokantis stengiamasi atskirus dalykus apjungti vieninga tema/projektu, STEAM ugdymo modelio ašimi pasirinktas projektinis mokymas(is) (angl. project based learning). Tai mokymas(is), kurio rezultatas – visuminis, gilus temos supratimas, problemų sprendimo būdų radimas. Metodas padeda ugdyti strateginio mąstymo, komandinio darbo gebėjimus, susieja teorinius elementus su praktine veikla.

Plačiau
Rugsėjis – kelionių mėnuo Vinco Kudirkos progimnazijoje

Rugsėjo mėnuo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje buvo turtingas kelionių. Įvairiais keliais traukė mokiniai su mokytojais pasižvalgyti ir po savo, ir po kaimynines šalis.

Pradinių klasių mokiniai vyko į Dargaičiuose įsikūrusį „Alpakų ūkį“, grožėjosi ten auginamais net 14 rūšių gyvūnais, mokytojų ir tėvų prižiūrimi maitino alpakas. 3a, 3b ir 4a klasių mokiniai patraukė toliau – į kaimyninę Latviją. Cinevilla kino miestelyje apžiūrėjo, kaip kuriami filmai, patys dalyvavo įvairiose veiklose. Po to mokiniai atsidūrė Tervetės gamtos parke.  Čia vaikus pasitiko lietuviškai kalbanti Ragana, nuvedė į Nykštukų mišką, Raganų šilą.

Plačiau
„Design Thinking“ metodika

Rugsėjo 15-22 d. gimnazijos stebėsenos poskyrio vedėja Sonata Dedūraitė ir neformalaus ugdymo mokytoja Rasa Zvilnaitė dalyvavo Erasmus+ programos mokymuose „Inspiring New Thinking“ Sliemoje (Malta).

Jaunimo darbuotojai iš Armėnijos, Estijos, Ispanijos, Kipro, Lietuvos, Maltos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos gilinosi į Design Thinking (mąstymo modeliavimo) metodą, susipažino su pagrindiniais šio metodo įrankiais ir bandė praktiškai juos taikyti.

Plačiau
Skelbiamas papildomas Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programų konkursas

Konkurso tikslas – skatinti Savivaldybės ir mieste veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą įgyvendinat Šiaulių miesto strategiją, sprendžiant aktualias Šiaulių miesto problemas ir skleidžiant Šiaulių miesto visuomenei mokslo ir technologijų pasiekimus ir galimybes. Reikalavimus  teikėjui ir programoms rasite  Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programų finansavimo tvarkos apraše.

Plačiau
Paskirta 2019 metų brandos egzaminų bazinė mokykla

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta 2019 metų brandos egzaminų bazinė mokykla – Šiaulių „Romuvos“ gimnazija (Dainų g. 7, LT-76208   Šiauliai, tel.: (8 41) 55 29 01, el. p. romuvos.gim@siauliai.lt).

Plačiau
Būrelių mugė kvietė rinktis

Šiaulių Lieporių gimnazija džiaugiasi sulaukus gausaus būrio pirmokų gimnazistų ir pakvietė juos aktyviai įsijungti į bendruomenės veiklą. ,,Būrelių mugėje“ pristatyti gimnazijoje veikiantys būreliai leidžia kiekvienam rinktis nepamokinę veiklą pagal poreikius ir tikslus.

Plačiau
Kviečiame į plenerą ,,Rudens mozaika 2018. Juostos Lietuvos šimtmečiui“

Kviečiame į tradicinio kūrybinio plenero ,,Rudens mozaika 2018". Juostos Lietuvos šimtmečiui“ atidarymą, kuris vyks 2018 m. rugsėjo 27 d., 13 val. Centrinėje miesto aikštėje prie fontano ,,Saulės diskai“. Pleneras skirtas 782 Šiaulių miesto gimtadieniui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Plenere kviečiami dalyvauti Šiaulių miesto ir rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų, pradinių, progimnazijų, gimnazijų, neformaliojo švietimo įstaigų, universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, darbo rinkos mokymo centrų, bibliotekų, sodų bendrijų bei kitos bendruomenės ir jų socialiniai partneriai. 

Plačiau
Tobulinsis biudžetinių įstaigų buhalteriai

2018 m. iš savivaldybės biudžeto yra skirta lėšų visų savivaldybės biudžetinių įstaigų vyr. buhalterių kompetencijų tobulinimui. Mokymus organizuoja Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras.

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: