Naujienos
Skelbimai
Renginiai

Lietuvos laisvosios rinkos instituto jau aštuntą kartą pristatomame Lietuvos savivaldybių indekse Šiauliai dar pagerino savo pozicijas ir iš ketvirtos vietos užkopė į trečią. Pasak tyrimo organizatorių, geriausios savivaldybės išsiskiria tuo, kad čia verslas yra aktyvus, mažiau žmonių gyvena iš pašalpų, mažesnė emigracija. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra.

 Plačiau >

Konkursas „Trophee mondiale“ („Pasaulio trofėjus“) – tai vienas svarbiausių akordeonistų konkursų. Jis organizuojamas nuo 1951 m. ir nepertaukiamai kiekvienais metais vyksta skirtingose pasaulio valstybėse. 2010 m. konkursas vyko Ispanijoje, Vigo mieste, 2011 m. Italijoje, Pineto mieste, 2012 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Spokane mieste, 2013 m. Rusijoje, Samaros mieste, 2014 m. Kaune, o šiais metais konkursas vyko Kanadoje, Viktorijos mieste.

 Plačiau >

Šiaulių mieste gatvių ir šaligatvių priežiūros žiemą paslaugą teikia UAB „Ecoservice projektai“. Įmonės teigimu – žiemos sezonui pasiruošta. Savivaldybė turi įdiegusi naujovę – galės tiksliau koordinuoti ir kontroliuoti gatvių ir šaligatvių valymo paslaugas. Valymo technika ir darbuotojai šaligatvius ir gatves valys ir barstys pagal nustatytą priežiūros lygį.

 Plačiau >

Lietuvoje ir užsienio šalyse gerai žinomas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ gražiausias metų šventes pasitinka su puikia dovana muzikos gerbėjams. Artimiausiu metu bus pristatyta naujausia choro kalėdinės muzikos kompaktinė plokštelė, kuri, ko gero, gali tapti viena laukiamiausių muzikinių dovanų. Kalėdų dvasią skleidžiantį albumą specialaus pristatymo koncerto metu pirmieji turės galimybę įsigyti vilniečiai, o tik prasidėjus kalėdiniam laikotarpiui, panašus, tik dar įspūdingesnis koncertas bus surengtas ir Šiauliuose. 

 Plačiau >

Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) prisijungia prie devynioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės ir kviečia dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose – interaktyviose paskaitose, seminaruose.

 Plačiau >

Gruodžio 3 – oji Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – ąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.

 Plačiau >

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM), siekdama užtikrinti, kad į socialinės globos įstaigas patektų tik tie asmenys, kuriems būtina nuolatinė specialistų pagalba, pakeitė socialinės globos įstaigų asmenims su proto negalia ar psichikos sutrikimais, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina SADM, nuostatus (toliau – valstybiniai globos namai).

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybė kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl institucinės globos pertvarkos įgyvendinimo. Savivaldybės vadovai pasisako už Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose sutelkto potencialo išsaugojimą. Sveikatos sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms šiuo metu gelbstinti įstaiga turėtų būti išsaugota ir ateityje esą galėtų būti transformuota į kompleksinių paslaugų centrą.

 Plačiau >

Prieš keletą dienų Šiaulių miesto centre surengta „Maltiečių sriubos“ paramos akcija sulaukė tęsinio. 2018 m. lapkričio 13 d. paragauti „Muzikinės“ sriubos savo bendruomenės narius pakvietė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, pirmosios Lietuvoje sustiprinto muzikinio lavinio mokyklos, savanorių grupė. Už kūno kultūros mokytojos Ilonos Razumienės išvirtą moliūgienę per dvi valandas suaukoti 125 eurai, papildę Maltos ordino vykdomos akcijos fondą.

 Plačiau >

Tradiciniuose geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų apdovanojimuose įvertinimo sulaukė ne tik mokyklų, bet ir ikimokyklinių įstaigų pedagogai. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete buvo apdovanoti dešimt ugdytojų. Pirmą kartą apdovanojimų istorijoje visi laurai atiteko pedagogėms moterims, geriausiųjų rinkimuose triumfavo ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytoja.

 Plačiau >

Atvejo vadyba - atvejo vadybininko koordinuojamos kompleksinės pagalbos vaikui ir jo atstovams pagal įstatymą organizavimas bei teikimas, siekiant jiems padėti įveikti iškilusius socialinius sunkumus, kurių sėkmingas sprendimas sudarytų prielaidas išvengti galimų vaiko teisių pažeidimų ir sudarytų sąlygas savarankiškai užtikrinti vaiko teises bei teisėtus interesus. Atvejo vadybos funkcijos yra suteiktos ir atvejo vadybos procesai koordinuojami savivaldybėje veikiančių socialinių paslaugų įstaigų.

 Plačiau >

Vilniaus politikos analizės institutas visuomenei, ekspertams ir politikams pristato 2018-ųjų metų savivaldybių gerovės indeksą. Tyrėjai šį kartą vertino Lietuvos savivaldybių socialinę aplinką, švietimo kokybę, demografiją, ekonomiką ir gyventojų saugumo situaciją. Iš 60 savivaldybių Šiaulių miestui paskirta 6 vieta.

 Plačiau >

Vykstant Lietuvos universitetų tinklo pertvarkai ir Šiaulių universitetui pasirašius jungimosi susitarimą su Vilniaus universitetu, miesto visuomenei neišvengiamai kyla klausimų dėl universiteto naudotų pastatų likimo. Šiaulių miesto meras kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydamas užtikrinti, kad Didždvario dvaro sodyba liktų miesto kultūros ar švietimo reikmėms ir nebūtų galimybės šį objektą parduoti-privatizuoti.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybės pastangos gerinti eismo saugumo situaciją miesto gatvėse sulaukė ir respublikinio ir bendruomenės įvertinimo. Už judrioje sankryžoje atsiradusias saugumo saleles pėstiesiems padėkojo švietimo bendruomenės atstovai.

 Plačiau >

Keturių savivaldybių – Raseinių, Marijampolės, Jurbarko ir Lazdijų – nedidelių gyvenviečių vandenvietėse rastas padidėjęs sunkiojo metalo arseno kiekis. Kylant nerimui dėl požeminio geriamojo vandens kokybės, UAB „Šiaulių vandenys“ patikina šiauliečius ir aplinkinių gyvenviečių – Ginkūnų, Aukštelkės ir Vijolių – gyventojus, kad iš bendrovės vandenviečių vandentiekiu tiekiamas geriamasis vanduo yra saugus ir tinkamas vartoti. Tai patvirtina laboratoriniai tyrimai, kurie atliekami ištisus metus.

 Plačiau >
 1 2 3 4 5 6  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.