Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Pagaliau sutarta dėl „Geležinės lapės“ ateities

Per Šiaulių miesto savivaldybės vadovų rytinį pasitarimą mero Artūro Visocko kabinete buvo sprendžiama „Geležinės lapės“ ateitis. Susitikime dalyvavo ir vienu iš naujųjų miesto simbolių tapusios metalo lankstinių skulptūros autorius Vilius Puronas. Derybos dėl žinomo turistų traukos objekto ateities truko vos 10 minučių.

 

Ilgus metus trukusios diskusijos dėl „Geležinės lapės“ nuosavybės, panašu, buvo išspręstos per rekordiškai trumpą laiką. Vos dešimties minučių užteko, kad Šiaulių miesto vadovai su skulptūros autoriumi susitartų dėl principinio dalyko – „Geležinė lapė“ turi oficialiai tapti miesto nuosavybe, miestas turės prievolę ją prižiūrėti.

„Situacija yra tokia: „Lapė“ pakrantėje stovi jau nuo 2009 metų, nors viešai buvo teigiama, kad skulptūrą miestui dovanojo bendrovė „Elga“ ir Vilius Puronas, bet jokių dokumentų išties nėra. Esame parengę sutarties projektą, kuriame numatytas skulptūros išsaugojimas ir tolimesnė priežiūra. Dabar „Lapė“ formaliai priklauso vienai nevyriausybinei organizacijai, bet jūs esate pagrindinis asmuo ir minėta organizacija tikrai yra pasiruošusi pritarti visiems jūsų sprendimams“, –  kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Mero pavaduotojas Domas Griškevičius detaliai pristatė miesto įsipareigojimus: toliau eksponuoti „Geležinę lapę“ Talkšos ežero pietvakarinėje pakrantėje, ją prižiūrėti ir atnaujinti, sutvarkyti aplinkinę teritoriją, tinkamai apskaityti objektą, jį apdrausti, įrengti atminimo lentelę autoriui ir kūrinį „Geležinė lapė“ dovanojusiai asociacijai.

 „Ačiū, kad mane pasikvietėte, džiaugiuosi, kad sėdome prie stalo ir kalbamės, norėčiau, kad toliau tokia forma spręstume klausimus. Jeigu reikia „popierizmo“, tai šis projektas yra neblogas pagrindas, kai kurias sąvokas su juristais reikėtų paderinti. Kaip autorius, aš esu „už“, kad tokia sutartis būtų pasirašyta, jokių komplikacijų dėl to nėra“, –  teigė Vilius Puronas.

„Jei jau mes geranoriškai susitariame dėl „Lapės“ perdavimo, tai iš karto reikėtų aptarti ir jos atnaujinimo klausimus. Tik autorius gali pateikti konkrečias rekomendacijas, ką daryti ir kaip tai technologiškai reikės atlikti. Visa pakrantės teritorija bus tvarkoma, įrengiamas ir „Lapės“ apšvietimas, reikės išspręsti daug techninių dalykų, tad be autoriaus kompetencijos čia neapsieisime, jei tik sutinkate, kviesimės jus į pagalbą“, –  sakė Artūras Visockas.

10 minučių susitikimas, per kurį buvo išspręsta „Lapės“ ateitis, baigėsi žodinio susitarimo patvirtinimu – simboliniu mero ir skulptūros autoriaus rankų sukirtimu.

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: