Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

„Geležinė lapė“ jau priklauso Šiaulių miestui!

„Geležinė lapė“ jau yra tapusi vienu iš lankomiausių miesto objektų, o nuo šiol galės simbolizuoti konstruktyvų meno ir savivaldos bendradarbiavimą. Per ganėtinai trumpą laiką – vos per porą savaičių pavyko suderinti meninio akcento perdavimą miesto žinion. Paprastu ir logišku tarpusavio susitarimu liko patenkintas tiek kūrinio autorius Vilius Puronas, tiek miesto meras Artūras Visockas.

 

Kovo viduryje įvykęs miesto vadovų ir skulptūros autoriaus žodinis susitarimas  dėl „Geležinės lapės“ skulptūros nuosavybės jau įgyvendintas. Dizaineriui Viliui Puronui ir Savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Bartuliui pasirašius susitarimą, vėliau „sukirtus“ alkūnėmis su miesto meru Artūru Visocku, „Geležinė lapė“ tapo oficialiu miesto turtu.

„Prieš porą savaičių aptarėme pagrindines susitarimo sąlygas, dabar jos virto sutarties punktais ir buvo patvirtintos parašais. Žodinis susitarimas buvo išlaikytas. Dėkoju autoriui, kad patikėjo savo žinomiausią darbą miestui, Savivaldybė juridiškai įsipareigojo šia skulptūra rūpintis, ją prižiūrėti, puoselėti aplinką, tai ir bus daroma su paties Viliaus Purono pagalba“,  –  po „Geležinės lapės“ perdavimo sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Miestas pagal sutartį su autoriumi įsipareigojo:

  • nekeisti skulptūros vietos ir krypties;
  • kūrinį naudoti pagal tikslinę paskirtį – nuolatiniam eksponavimui Talkšos ežero pietvakariniame krante;
  • prižiūrėti ir, esant būtinybei, su autoriaus žinia ir patvirtinimu atnaujinti kūrinį bei aplinką;
  • įrengti atminimo lentelę su skulptūros atsiradimo data ir aplinkybėmis, nurodyti jos gamintoją ir autorių;
  • įrengti naktinį „Geležinės lapės“ apšvietimą;
  • tinkamai įforminti gautą turtą;
  • apdrausti skulptūrą nuo galimo vandalizmo ar gamtos reiškinių.

„Padėjau istorijoje tašką. Paspaudžiau rankas ir jas dezinfekavau“, –  su jam būdingu humoru po perdavimo konstatavo „Geležinės lapės“ autorius Vilius Puronas.Šiaulių miesto savivaldybės informacija

J. Švėgždos ir V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: