Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Spaudos konferencijoje apžvelgtos miesto aktualijos

Šiandien įvyko eilinė nuotolinė Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencija. Pagrindinės šios savaitės konferencijos temos – sveikatos įstaigų darbas karantino laikotarpiu bei įgyvendinami miesto projektai, primintos Tarptautinio Šiaulių oro uosto išvystymo galimybės. Konferencijoje dalyvavo: Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus, Projektų valdymo skyriaus vedėja Ieva Džiaugienė.

Įžangos žodį tarė Šiaulių miesto meras A. Visockas. Jo teigimu, politinė situacija mieste yra stabili, o ekonominė, nors ir šiuo metu ne tokia stabili, tačiau visiškai kitokia, nei buvo 2015 metais. Čia jis pateikė pavyzdį: vienam iš miesto strateginių tikslų, subalansuoto miesto susisiekimo vystymo užtikrinimui, skiriamos lėšos vis dar įspūdingos šiais bei tokios pat planuojamos kitais metais: 2015 m. tam skirta 3,5 mln. eur, o nuo 2018 m. sumos kasmet siekia virš 10 milijonų eurų (2018 m. – 11 mln.; 2019 m. – 14,2 mln.; 2020 m. – 13,2 mln., 2021 m. planuojama skirti 13 milijonų).

Meras savo kalboje taip pat minėjo Finansų ministerijos parengtą ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui planą ateinantiems 2 metams, kuris, jo teigimu, šiuo metu yra vienas iš svarbiausių dokumentų.

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pratęsė ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plano temą, informuodamas, kad, nors laiko buvo labai nedaug, buvo parengtas projektas, kuriuo siekiama skaitmenizuoti ligoninės paslaugas ir vidinius procesus, apjungiant personalą, pacientus, paslaugų teikimo organizavimą, pacientų judėjimo stebėjimą ir panašiai.

R. Mažeika padėkojo Šiaulių miesto merui bei Tarybai už skirtas lėšas (50 000 eur), kuriomis bus padengta dalis išlaidų. Jis taip pat paminėjo, jog ligoninė turi planą įamžinti COVID-19 epidemiją, tinkamai pasirengus idėja bus pristatyta visuomenei.

Praeitą savaitę laboratorija pasiekė naują savo rekordą: per parą buvo ištirta daugiau, nei 1000 ėminių. Džiugu, jog didžioji dalis jų buvo neigiami. Praeitą penktadienį buvo nustatytas vienas teigiamas atvejis Šiaulių mieste, jis įvežtinis – nustatytas iš Rusijos atvykusiam vairuotojui. Asmuo izoliuotas, situacija stebima.

Ligoninė po truputį grįžta į įprastas vėžes – vėl teikiamos konsultacinės paslaugos. Dėl karantino buvo atšaukta apie 12 tūkstančių konsultacijų, dabar su šiais asmenimis susisiekiama, teiraujamasi dėl konsultacijos laiko perkėlimo. Apie 70 procentų pacientų konsultacijų atsisako, taip atsiveria galimybės užregistruoti dabar konsultacijų pageidaujančius asmenis.

Ligoninė aktyviai vykdo įvairius projektus. Ateityje laukia daugiau džiugių naujienų: bus atliekami Vaikų ligų skyriaus ir konsultacinės poliklinikos remonto darbai, pagerės sąlygos gydyti mažuosius pacientus. Bus išplėstas ir infekcinių ligų skyrius (prie dabar esančių 15 vietų prisidės dar 30), jame planuojama atlikti kapitalinį remontą – praeitą savaitę pasirašyta sutartis su Sveikatos apsaugos ministerija, šiais metais darbams skirta 370 000 eurų.

 

Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis informavo, jog šią savaitę pereita į antrą paslaugų teikimo atvėrimo etapą – ligonius jau priima akių gydytojas, neurologas, reabilitacijos centras ir keli kiti padaliniai. Skiepų kabinetas veikia visu pajėgumu, karščiavimo klinika, aptarnaujanti ir 5 aplinkinius rajonus, per dieną priima 5-8 pacientus. Išlaikytos senjorų valandos (7:30-11:00), kuomet priimami tik šie rizikos grupės asmenys. Apibendrinant galima teigti, jog paslaugų teikimo intensyvumas didėja, naujai iškylančių didelių sunkumų nėra. Centro poliklinikoje taip pat aktyviai vykdomi įvairūs projektai, šiuo metu tokių yra keturi.

 

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis informavo, jog praeitą savaitę registruota 650 įvykių, iš kurių 286 įvyko savaitgalį. Tai – kiek didesni skaičiai, nei vidurkis. Pagrindinės temos išlieka tos pačios: smurtas artimoje aplinkoje, vairavimas išgėrus, viešosios tvarkos pažeidimai. Per savaitgalį mieste fiksuoti 186 greičio viršijimo atvejai, didžiausias fiksuotas greitis – net 156 km/val. Prevencinės priemonės bus vykdomos ir toliau.

Išskirtinio dėmesio visuomenėje sulaukė gegužės 15 d. įvykusios nelegalios lenktynės. Policijos vadovas informavo, kad turima medžiaga vis dar vertinama, pirmosios baudos jau paskirtos.

 

Projektų valdymo skyriaus vedėja Ieva Džiaugienė informavo apie mieste vykdomus projektus. Šiuo metu vykdoma darbų įvairiose miesto objektuose: Rėkyvos progimnazijos tvarkymo darbams skirta 180 tūkst. eurų (anksčiau buvo skirta dar 140 tūkst.), Sporto gimnazijoje atliekama darbų už 260 tūkst eurų (tvarkomas sporto salės korpusas, kabinetai), 250 tūkst. eurų skirti Sanatorinės mokyklos modernizavimui, 150 tūkst. eur. – Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centrui (šilumos punkto modernizavimui). Toliau tvarkomi keliai: 1,1 mln. eurų skirta Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos 5 etapui (iki Energetikų g.), 0,5 mln. eurų – Poilsio gatvei.

 

Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus pratęsė kalbą apie vykdomus projektus. Jis informavo, jog tęsiamas URBAN projektų įgyvendinimas. 2 statybos aikštelės perduotos rangovams: Višinskio gatvės ir viešosios erdvės (turi būti baigtas iki 2021 birželio 17 d., vertė – 2,129 mln. eurų) bei Vilniaus 153a kiemo teritorija (iki 2021 spalio 1 d., vertė – 0,974 mln.eur.).

Tęsiami ar atliekami baigiamieji procesai kitų, anksčiau startavusių projektų: Pakruojo gatvės, Draugystės prospekto, Dubijos žiedo, Aušros alėjos. Pastarojoje kasant rasta akmenų danga, kurią įvertino paveldo specialistai, ieškoma būdų, kaip būtų galima ją eksponuoti, išsaugoti. Jau minėtoje Bačiūnų gatvėje baigti 2 ir 3 etapų darbai, birželį planuojama pradėti 4 etapą, viso šios gatvės tvarkymo darbų vertė – 8,094 mln. eurų. Tvarkomos aikštės ir viešosios erdvės: Vilniaus g. bulvare aktyviai vyksta darbai, laikomasi grafiko; centriniame parke taip pat vyksta darbai, jau tvarkoma ir estrada, Talkšos pakrantės statybų aikštelė jau perduota rangovui, šio projekto vertė – 2,166 mln. eurų.

Nors karantino laikotarpis kiek pristabdė darbus (rangovams kiek labiau, nei įprastai, ėmė trūkti darbo jėgos), tačiau nei vienoje vietoje jie nenutrūko, esminio darbų nusitęsimo nėra.

 

Konferenciją baigė meras A. Visockas, vėl grįždamas prie Bačiūnų gatvės projekto: jo teigimu, bus siekiama jį užbaigti dar šiais metais, tikimasi, kad bus gauta likusi reikiamų lėšų dalis. Papildomi, iki tol neplanuoti pinigai gauti Poilsio gatvei, kuri bus sutvarkyta visa.

Meras savo kalboje vėl grįžo prie Finansų ministerijos parengto ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plano. Jo teigimu, plane numatytas 190 mln. eurų rezervas ir būtų didžiulė klaida, jei ir šį kartą būtų ignoruojamas Šiaulių oro uosto tvarkymo poreikis. Meras priminė, jog tai – strateginis valstybei priklausantis objektas, kurio dėka galima sukurti daugybę darbo vietų, gauti milžinišką ekonominę grąžą. „Svarbu, kad pati Lietuva pamatytų, kokį turtą turi savo rankose ir kaip to turto neišnaudoja“ – teigė jis. Tai ypatingai svarbu ir kalbant apie tolygų regionų vystymą. Šiuo metu reikalinga pradinė investicija, Savivaldybė ir privatus verslas jau yra įsipareigoję skirti lėšų, būtinas Vyriausybės apsisprendimas.

Meras pabrėžė, jog skirti trūkstami 5 milijonai litų nėra dideli pinigai Lietuvos mastu, šiuo atveju labai svarbu, jog valstybė remtų oro uosto plėtros idėją, nes visi potencialūs investuotojai gilinasi į valstybės politiką ir renkasi užtikrintą, atvirai remiamą idėją, be valstybės teigiamos pozicijos būtų žymiai sunkiau. Kiti du svarbūs ir susiję projektai - geležinkelio vėžės atšakos bei LEZ sklypų tvarkymo ir Serbentų gatvės tęsinio taip pat pateikti vertinimui, tikimasi palankaus sprendimo. Investuotojus pritraukti bei darbo vietomis virsti gali tik kompleksinis vietos patrauklumas.

A. Visockas pasidžiaugė, kad Šiauliai visgi yra girdimi, sulaukia paramos įgyvendinant įvairius svarbius projektus, gauna jiems nemažą finansavimą.

Spaudos konferencijos įrašą galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės YouTube kanale

Šaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: