Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Pelikso Bugailiškio premija – už viso gyvenimo nuopelnus

2020 m. kovo 5 d. Pelikso Bugailiškio premijos skyrimo komisijos nutarimu 2020 m. Pelikso Bugailiškio premija už ilgametį kraštotyros darbą, Šaukėnų kraštotyros muziejaus įkūrimą, kultūros ir gamtos paveldo puoselėjimą paskirta Lietuvos garbės kraštotyrininkei Elenai Burdulienei.

 

E. Burdulienė gimė 1928 m. Skaudvilės vlsč. Tauragės apskrityje. Mokėsi Skaudvilės pradžios mokykloje, Švėkšnos gimnazijoje, Klaipėdos mokytojų institute, kur įgijo biologijos mokytojos kvalifikaciją. Nuo 1950 iki 1991 m. Šaukėnų (Kelmės r.) vidurinėje mokykloje mokė biologijos, zoologijos, gamtos mokslų.

Visą gyvenimą šalia tiesioginio darbo E. Burdulienė didžiąją savo laiko dalį skyrė gamtos ir kultūros paveldo puoselėjimui. Mokė vaikus kulinarijos ir rankdarbių, 1977 m. išleido rankdarbių knygą „Sau ir svečiui“. Vadovavo mokyklinei girininkijai, rengė „Miško šventes“ ir kitus masinius renginius gamtos apsaugos tema. Ištisas savaites praleisdavo su mokiniais Juodlės miške. Prie Juodlės ežero buvo įkūrusi miško muziejų, surinko vertingos medžiagos apie Juodlės miško gyvąją gamtą, pateikė duomenų apie kai kurias saugomas gyvūnų rūšis, inkilus ir jų gyventojus.

Nuo 1999 iki 2018 m. buvo Kelmės krašto muziejaus filialo – Šaukėnų kraštotyros muziejaus muziejininkė. Šis muziejus įkurtas jos iniciatyva asmeninių kolekcijų pagrindu. Ypatingai gausios ir vertingos E. Burdulienės sukauptos etnografinių eksponatų ir Šaukėnų krašto fotografijų kolekcijos. Muziejuje įrengta ir dvarų ekspozicija. E. Burdulienė parengė kraštotyrinių darbų ir publikacijų Šaukėnų apylinkių etninės kultūros ir istorijos temomis. Ekspedicijų metu užrašinėjo ir vaizdajuostėse su pagalbininkais fiksavo informaciją apie nykstančius ir išnykusius Šaukėnų seniūnijos kaimus, sukūrė edukacinį filmą apie Užgavėnių papročius Šaukėnų apylinkėse. E. Burdulienė – daugelio Kurtuvėnų regioninio parko metraščio „Kurtuva“ bei istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ publikacijų autorė. Straipsniuose ji aktualizavo gamtos ir kultūros paveldą. Ji taip pat yra Šaukėnų miestelio masinių renginių iniciatorė ir organizatorė. E. Burdulienės puoselėjimas kraštotyros muziejus yra Šaukėnų miestelio kultūros židinys, svarbus visame Kelmės rajone. Asmenine iniciatyva įkurtas muziejus tapo savivaldybės institucijos – Kelmės krašto – muziejaus padaliniu.

E. Burdulienės darbas ir visuomeninė veikla yra įvertinti: 1966 m. ji buvo pripažinta liaudies švietimo pirmūne, 1971 m. – gamtos apsaugos draugijos žymūne, 1978 m. tapo šios draugijos Garbės nare. Už aktyvią veiklą tyrinėjant Šaukėnų krašto etninę kultūrą ne kartą buvo apdovanota Kelmės rajono savivaldybės mero padėkos raštais. E. Burdulienei pirmajai Kelmės rajone suteiktas „Metų savanorio“ vardas, 2005 m. – Lietuvos garbės kraštotyrininko vardas, 2006 m. ji buvo apdovanota Šiaulių apskrities viršininko administracijos garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“, 2011 m. įteiktas Kelmės rajono tarybos garbės ženklas „Už nuopelnus Kelmės rajonui“.

 

Platesnę informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė tel. 8 41 52 43 98, el. p. pavaduotoja@ausrosmuziejus.lt

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: