Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Tarptautinė Tolerancijos diena Didždvario gimnazijoje

Didždvario gimnazijos I–III kl. mokiniai ir mokytojai lapkričio 16 d. paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai diskutavo apie diskriminaciją, patyčias, tolerancijos svarbą jaunam žmogui.

I kl. mokiniai dviem valandoms atsidūrė improvizuotame kino teatre ir stebėjo filmą „Sistema“, kuriame ironiškai kalbama apie daugiau nei 100 metų iš esmės nesikeičiančią švietimo sistemą. Filmą pristatė teatro, kino ir renginių režisierius Tomas Jušinskas. Šį filmą mokiniai turės galimybę aptarti per pamokas su anglų, vokiečių ir rusų k. mokytojomis, stebėjusiomis šį filmą kartu.

 

II kl. mokiniai dalyvavo trijuose užsiėmimuose: Irmos Lasinskės, leidyklos „Terra Publica“ edukatorės, užsiėmime „Kaip veikia reklama?“ mokiniai diskutavo apie politines, kultūrines, komercines, socialines reklamas, jų teigiamą ir neigiamą poveikį jauno žmogaus įsitikinimams; Oksanos Lukšaitės, klasių kuratorės, etikos mokytojos, užsiėmime mokiniai diskutavo apie žmonėms klijuojamas etiketes, stereotipinį mąstymą, mokiniai, žaisdami „Atspėk mano etiketę“, tiesiogiai galėjo patirti kitų teigiamas ir neigiamas reakcijas; Rasos Zvilnaitės, Radijo klubo vadovės, užsiėmime mokiniai sužinojo, kaip istoriškai keitėsi žiniasklaida, kiek joje yra manipuliacijos žmogaus sąmone, jausmais, aiškinosi, kaip tai atpažinti ir apsisaugoti.

III kl. mokiniams vyko istorijos, geografijos ir lietuvių kalbos mokytojų integruota pamoka „Sovietmetis ir tolerancija“, kuriose mokytojos kartu su mokiniais analizavo Lietuvai itin sudėtingą sovietmečio laikotarpį, aiškinosi, kiek tuo metu (ne)buvo tolerancijos. Po jos sekė literatūros-teatro pamoka, monospektaklis „Salomėjos Nėries kūrybos refleksijos. Spektaklis „Poetė“, kurio režisierė – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar. S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias atspindi skaudžiausius Lietuvos istorijos puslapius – jos netiesioginis prisidėjimas prie Lietuvos okupacijos ir ideologinės poezijos kūrimas karo metais vertė ir verčia žmones dvejopai žvelgti į šią neabejotino talento asmenybę.

Didždvario gimnazijoje Tolerancijos diena minima kasmet. Įvairiomis netradicinėmis veiklomis siekiama padėti mokiniams ugdytis aktyvų, pozityvų požiūrį, kurį lemtų universalių žmogaus teisių ir laisvių supratimas ir pripažinimas.

Audronė Saldauskienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Šiaulių Didždvario gimnazija

Nuotrauka iš gimnazijos archyvų.

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: