Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Taryba patvirtino 2019 m. Šiaulių miesto biudžetą

Šiaulių miesto taryba patvirtino šių metų savivaldybės biudžetą. Už Savivaldybės administracijos parengtą projektą, kuris buvo papildytas miesto visuomenės ir Tarybos narių siūlymais, balsavo didžioji dauguma politikų. Laikinojo Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Sitniko teigimu, biudžetas gana optimaliai subalansuotas, daugiau lėšų skirta gyventojams svarbioms sritims.

Į šiemetinį Šiaulių biudžetą numatoma surinkti 156,6 milijonus eurų pajamų, palyginti su ankstesniais metais, miesto iždas paaugo beveik 13 milijonų. Beveik 40 proc. visų pajamų sudaro mokesčiai (60,9 mln. eurų), mokesčių dalis šiemet turėtų augti milijonu eurų, kitos biudžeto pajamos – tai dotacijos, metų pradžios likutis ir vadinamosios kitos pajamos taip pat didėja. Pasak biudžeto projektą pristačiusio laikinojo Savivaldybės administracijos vadovo Gintauto Sitniko, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia lėšų numatoma skirti miesto švietimo sistemai – per 63 milijonus, investicijų projektams numatoma kiek mažesnė suma – apie 53 milijonus, beveik ketvirtadalis visų išlaidų – per 35 milijonus eurų suplanuota miesto infrastruktūros objektų priežiūrai ir modernizavimui. Šiai sričiai, palyginti su 2018 metais, skiriamos lėšos didėja labiausiai – net trečdaliu, arba 8 milijonais eurų daugiau nei pernai. Švietimui skiriamos lėšos auga beveik 2 milijonais eurų. Daugiau nei milijonu eurų, iki 8 su puse milijono, didėja ir kultūros plėtrai skirtos lėšos. Augimas taip pat numatomas bendruomenės sveikatinimo programai – jai skiriamos lėšos auga nuo dviejų iki trijų milijonų eurų (+ 45 proc.).

 „Finansavimo augimas numatytas tose srityse, kurios itin aktualios ir svarbios kiekvienam Šiaulių miesto gyventojui. Gatvėmis ir kita infrastruktūra visi naudojamės kasdien. Įspūdingu tempu toliau bus įgyvendinami įvairūs investicijų projektai, keisis ir atsinaujins viešosios erdvės, bus daugiau galimybių kokybiškai leisti laisvalaikį ar vystyti verslą. Dosniau remiamas švietimas ir kultūra – investicija į Šiaulių miesto ateitį. Paskutinė biudžeto projekto versija yra, mano nuomone, tikrai optimali ir maksimaliai gerai subalansuota“, – apibendrino  G. Sitnikas.

Administracijos vadovas padėkojo daug laiko ir jėgų biudžeto projektui parengti skyrusiems Šiaulių miesto savivaldybės administracijos darbuotojams, Strateginio planavimo ir finansų skyriui, departamento vadovei Vaidai Kalasevičienei, visiems Tarybos nariams už konstruktyvumą ir supratingumą.

Prieš balsavimą Tarybos nariai prašė patikslinti kai kurioms priemonėms skirtų lėšų sumas, išsakė savo pastebėjimus. Dviem politikams susilaikius, penkiems nedalyvavus balsavime ir 21 Tarybos nariui balsavus „už“, 2019 metų miesto biudžetas buvo patvirtintas. 

„Rengiant biudžeto projektą, visada poreikių ir norų būna daugiau, nei galimybių. Biudžetas yra be galo svarbus dokumentas, jo laukia visa miesto bendruomenė. Nuoširdžiai dėkoju visiems už kantrų darbą“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

  

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: