Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Aplinkos apsaugos naujienos
Kietųjų dalelių ribinių verčių viršijimai
Plačiau
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

2018 m. spalio 23 d. Šiaulių mieste, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
  • Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.
    Plačiau
Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymas

Pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos (toliau – ENTPT Asociacija) duomenis, Lietuvoje kasmet išardoma 50-60 tūkst. tonų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, iš kurių apie 30 proc. (15-20 tūkst. tonų) susidaro rinkoje vertės neturinčių plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos gaminių ir kitokių automobilinių dalių, kurios patenka į buitinių atliekų sąvartynus, pamiškes, nuošalesnes vietas ir pan. Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (toliau - GIA) bendradarbiaujant su ENTPT Asociacija, sukūrė efektyvią eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (toliau – ENTP) tvarkymo sistemą. Bendradarbiavimo dėka yra suburtas ir plečiamas ENTP tvarkytojų tinklas, užtikrinantis tinkamą eksploatuoti netinkamų transporto priemonių sutvarkymą. ENTP tinklo įmonių ENTP ardymo metu gautų neigiamą rinkos vertę turinčių atliekų naudojimas (perdirbimas) yra finansuojamas, t. y. šioms įmonėms atliekų pridavimas nieko nekainuoja. Tokiu būdu užtikrinama, kad iš Tinklo įmonių neigiamą vertę turinčios atliekos nepatenka į aplinką.

Plačiau
Šiaulių miesto aplinkos oro kokybė rugsėjo mėnesį

Aplinkos apsaugos agentūros 2018 m. rugsėjo 30 d. duomenimis, centrinėje miesto dalyje kietųjų dalelių (KD10) vidutinė paros koncentracija rugsėjo mėn. kito nuo 7 iki 77 µg/m3 ir viršijo ribinę vertę rugsėjo 6, 7, 8 ir 21 d. Didžiausias ribinės vertės viršijimas (1,5 karto) gautas rugsėjo 7 d. Vidutinė mėnesio KD10 koncentracija 33 µg/m3 ir lyginant su rugpjūčio mėn. vidutine verte (24 µg/m3) padidėjo 1,4 karto.

Plačiau
Startuoja naujas projekto "Mes rūšiuojam" sezonas

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau septintus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

Plačiau
Šiaulių miesto aplinkos oro kokybė rugsėjo 21 d.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis rugsėjo 21 d. vyraujant nepalankioms teršalų išsisklaidymo sąlygoms, kietųjų dalelių koncentracija miesto aplinkos ore padidėjo. Šiauliuose vidutinė paros KD10 koncentracija viršijo ribinę vertę (64 µg/m3). Paros ribinė vertė (50 µg/m3) neturi būti viršyta daugiau kaip 35 d. per metus. Oro užterštumo padidėjimui daugiausia įtakos galėjo turėti transporto ir pakeltoji tarša.

Plačiau
Pasirinkome ir judėjome

Rugsėjo 21 d. siekiant paminėti Tarptautinę dieną be automobilio buvo įgyvendinama socialinė akcija “Pasirink ir judėk”. Akcijos dalyviai buvo skatinami pasirinkti visiškai aplinkos neteršiantį judėjimo būdą – vaikščiojimą pėsčiomis, todėl buvo suorganizuotas žygis po Talkšos – Salduvės miško parką.

Plačiau
Pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“

Rugsėjo 15 d. rytą vaikų ir jaunimo klubas „Tarp savų“ suorganizavo 10-ąją pilietinę akciją „Laisvė dviračiui“, kurioje dalyvavo 264 dalyviai.

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: