Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Įvyko tradicinė pirmadienio Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencija

Šį pirmadienį vėl įvyko nuotolinė spaudos konferencija. Joje dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Konferencijos metu buvo pateikta svarbiausia Savivaldybės, Respublikinės Šiaulių ligoninės bei Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija dėl karantino laikotarpio bei kovos su koronaviruso plitimu priemonių.

Konferencijoje M. Macis pristatė, kaip Policijai sekasi valdyti situaciją mieste karantino metu. Šiauliuose patruliuoja sustiprintos Policijos pajėgos, be įprastų veiklų papildomai lankomos įprastos žmonių susibūrimo vietos, stebima, kaip laikomasi karantino reikalavimų. Savaitgalį pradėtos 4 administracinės bylos dėl jų nesilaikymo viešose vietose. Policijos komisariato vadovas teigė, jog žmonės yra pilietiški ir apie pastebėtus pažeidimus praneša.

Ligoninės vadovas R. Mažeika, apibendrindamas praėjusio mėnesio situaciją, teigė, jog tai buvo iššūkių, persitvarkymo mėnuo. Teko operatyviai reaguoti į kintančią situaciją. Jis taip pat padėkojo personalui ir teigė, jog dirbantys sudėtingomis sąlygomis bus skatinami mokant priedus prie atlyginimo. Praėjusi savaitė buvo ypatinga tuo, jog Šiaulių bei Telšių apskritys ruošėsi viso regiono ligonių srauto valdymui, kad jokie pacientai nepatektų į ligoninę neištirti dėl COVID-19. Taip pat pradėtas personalo tikrinimas dėl užsikrėtimo virusu. R. Mažeika pasidžiaugė, jog sistemą pasiekia vis daugiau apsaugos priemonių. Naujausiais duomenimis, Šiaulių mieste šiuo metu yra 12 susirgimo atvejų, iš jų nei vienas pacientas neguli ligoninėje, o joje gydomi 8 asmenys iš apskrities.

Konferenciją tęsė A. Bartulis, aptaręs keletą svarbių klausimų. Jis informavo, jog mobilusis punktas, kuris savaitgalį nedirbo, šiandien sudarė apkrovą vienai pamainai. Šiandien duris atvėrusi karščiavimo klinika, per pamainą galinti aptarnauti 8 žmones, ryto duomenimis turėjo 1 pacientą. Ši karščiavimo klinika aptarnaus dar penkių savivaldybių žmones – praeitą savaitę pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gauti žmonių, privalančių laikytis saviizoliacijos, sąrašai. Deja, jie yra pasenę, kai kuriems sąraše esantiems žmonėms izoliavimosi laikotarpis jau pasibaigęs. Iki šiol Savivaldybė naudojosi savo sudarytais sąrašais. Dėl šio sąrašo pasisakė ir meras A. Visockas, pabrėždamas, jog tai – didelis NVSC aplaidumas ir savivaldybė atnaujins informaciją savo jėgomis.

A. Bartulis apgailestavo dėl vis dar didelio senjorų judėjimo viešuoju transportu, pavyzdžiui, šį savaitgalį į kelionę išsiruošė net 324 septyniasdešimties ir vyresni senjorai (palyginimui pirmą karantino savaitgalį – 430). Pakartotinai primygtinai prašoma jų likti namuose.

Mėnesio pabaigoje ima aiškėti, kiek bus prašančiųjų nukelti įvairių sąskaitų mokėjimus. A. Bartulio teigimu, „Šiaulių energija“ gavo 20, o „Šiaulių vandenys“ – 26 įmonių prašymus atidėti mokėjimus, dar 3 pateikė fiziniai asmenys. Yra sutarta, jog už tokius vėlavimus įmonės neskaičiuos delspinigių, tiesa, kiekvienas atvejis bus įvertintas individualiai. Mieste taip pat nebus daromi hidrauliniai bandymai, taip siekiant išlaikyti nenutrūkusį karšto vandens tiekimą gyventojams. Planiniai tvarkymai bus atliekami, nukeliant juos į dienos vidurio valandas.

Situacija dėl nuotolinio mokymo mieste yra gera, interneto ryšio trikdžių išvengta. Toliau tęsiamas aprūpinimas būtinomis priemonėmis – šią savaitę laukiama 230 planšečių iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Nors pagrindinės temos ir toliau lieka aktualiausios – susijusios su koronavirusu bei karantinu, tačiau gyvenimas mieste tęsiasi. A. Bartulis priminė jau senokai besitęsiančią istoriją dėl Dainų, Lyros tako vientisumo praradimo. Jis teigė, jog vyksta pasiruošimo darbai gyventojų apklausos vykdymui. Jei į apklausą, kuri planuojama pasibaigus karantinui, ateis 15 procentų aplink minėtą taką išsidėsčiusių 7 seniūnaitijų balso teisę turinčių gyventojų, tuomet apklausa bus laikoma įvykusia. Jei atėjusieji pareikš norą, kad tako vientisumas būtų atstatytas, bus pradėta sklypo dalies išpirkimo visuomenės poreikiams procedūra.

Meras A. Visockas pridūrė, jog seniau Šiauliuose įvyko ne vienas „įdomus“ privatizavimas ir šis atvejis – vienas tokių. Iš bendrojo miesto plano „išnyko“ pėsčiųjų takas. Jei gyventojai nuspręs, kad jo reikia, bus pradėtos ilgos teisinės procedūros tako dalies atgavimui, pabrėžiant, kad būtų išperkama tik reikalinga tako dalis, o ne visa automobilių aikštelė.

Spaudos konferencijos įrašą galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės Youtube: shorturl.at/ixDI0

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Nuotraukos šaltinis: BNS

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: