Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių mero pareiškimas

Atsižvelgdamas į 2018 m. lapkričio 21 d. savivaldybėje registruotus teikimą ir pareiškimą, kuriuos pasirašė 15 Tarybos narių, gruodžio mėnesį šaukiu dar vieną Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdį.

Per įstatymo numatytą terminą susipažinęs su 15 Tarybos narių pasirašytais dokumentais, pasirašiau potvarkį dėl Tarybos posėdžio sušaukimo gruodžio 20 dieną. Darbotvarkėje numatyta svarstyti klausimą dėl mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus atleidimo iš pareigų. Ar į darbotvarkę įtraukti klausimą dėl administracijos direktoriaus atleidimo, palieku spręsti pačiai Tarybai, mano nuomone, klausimas prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo nuostatoms.

Vengdamas viešųjų ir privačių interesų konflikto nusišalinu nuo visų sprendimų (rengimo, svarstymo ir priėmimo, kitų procedūrų), susijusių su Tarybos narių pasirašyto teikimo „Dėl įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo ir atleidimo netekus pasitikėjimo“ dalimi, liečiančia įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimą man pačiam. Sprendimus, susijusius su mero įgaliojimų netekimo procedūra pavesta priimti mero pavaduotojui Domui Griškevičiui.

Domas Griškevičius į gruodžio 20 dienos posėdžio darbotvarkę jau įtraukė klausimą dėl Savivaldybės tarybos komisijos sudarymo. Komisija turėtų ištirti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių pasirašytame rašte įvardintus faktus.

Situacijos paaiškinimas

Primenu, kad mano atostogų metu, 15 Šiaulių miesto tarybos narių, pasirėmę iš piršto laužtais teiginiais, sukurpė dirbtinius kaltinimus man, mano pavaduotojui ir administracijos direktoriui, taip siekdami destabilizuoti padėtį Šiaulių miesto savivaldybėje. Savivaldybės administracijos direktorius ir mero pavaduotojas jau kreipėsi į prokuratūrą dėl viešai išplatinto šmeižto jų atžvilgiu.

Nepasvertų kaltinimų pagrindu tapo Tarybos sprendimas dėl Šiaulių arenos koncesijos sutarties. Įdomu tai, kad teikimą pasirašę tarybos nariai patys ir priėmė šį sprendimą, kuriuo dabar piktinasi. Tarybos nariai puikiai žino, kad bet kada gali pakeisti jų pačių priimtą sprendimą, tačiau iki šiol nebuvo jokių bandymų tai padaryti. Esu tikras, kad minėtas sprendimas iš tiesų yra geras, tinkamas miestui ir patiems Tarybos nariams, nes jo dėka miesto biudžetas sutaupys apie 200 tūkstančių eurų sumą.

Mano nuomone, Tarybos nariai galimai pasidavė Darbo partijos siekiams patenkinti siaurus partinius ar asmeninius interesus.

Gruodžio 6 dienos Šiaulių miesto tarybos posėdyje teikiu sprendimą dėl Darbo partijos atstovo Marijaus Veličkos atleidimo. Užsiėmęs politikavimu ir nesusitvarkęs su tiesioginėmis pareigomis jis padarė miestui per 200 tūkstančių eurų žalą. Taip įvyko dėl nesugebėjimo tinkamai koordinuoti Juliaus Janonio gimnazijos renovacijos projekto įgyvendinimą. Tokios sumos praradimas būtų didžiausia netektis per mano 4 metų kadenciją. Šiuo metu, Seimo nariui Stasiui Tumėnui padedant, stengiuosi kuo labiau sumažinti šią žalą miestui.

 

Mane neramina du dalykai.

1. Savo elgesiu Tarybos nariai siunčia žinią, kad Savivaldybės administracijoje nepageidaujami sąžiningi ir darbui atsidavę vadovai, tokie, kaip Antanas Bartulis.

2. Dėl tokių avantiūristinių veiksmų, gali kilti nesusipratimų su investuotojais. Bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, „Investuok Lietuovoje“, LEZ‘o operatoriumi į miestą pritrauktos didelės investicijos (pvz. „INTUS Windows“). Verslas Šiaulius rinkosi ir dėl geranoriško valdžios požiūrio, ir patikimo savivaldybės darbo. Ar investuotojai patikės, kad sumaištis Šiaulių politikoje tik laikina ir dėl to nepasikeis jų požiūris į miestą? Ar dėl tokių neatsakingų politikų veiksmų neprarasime ne tik šių, bet ir ateities investicijų?

Likus vos keliems mėnesiams iki naujų savivaldos rinkimų kviečiu Tarybos narius nepaskęsti skundų ir kaltinimų jūroje, nepasiduoti siauriems partiniams ar asmeniniams interesams, o iškelti šiauliečių interesus aukščiau visko ir garbingai užbaigti šią kadenciją.

 

 Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: