Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Socialinių paslaugų skyrius, vykdydamas teismo nutartį, ieško rūpintojo kandidatūros ribotai veiksniam asmeniui

Šiaulių miesto savivaldybės administracija ieško rūpintojo kandidatūros ribotai veiksniam asmeniui.

Moteris N. S., gim. 1982 m., yra pripažinta ribotai veiksnia turtinių santykių srityse (asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su lizingo, daiktų pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kreditų sutarčių sudarymu, kilnojamo turto naudojimo, valdymo ir disponavimo juo, nekilnojamojo turto naudojimo, valdymo ir disponavimo juo; paveldėjimo teisinių santykių srityje, dalyvavimo ūkinėje-komercinėje veikloje srityje) ir asmeninių neturtinių santykių srityje (sveikatos priežiūros srityje). Teismas įpareigojo Šiaulių miesto savivaldybės administraciją surasti rūpintojo kandidatūrą ribotai veiksniai N. S. Asmens, kuris sutiktų tapti rūpintoju, nėra.
Rūpintojas yra savo rūpintinio atstovas pagal įstatymą ir gina ribotai veiksnių tam tikroje srityje asmenų teises ir interesus be specialaus pavedimo. Rūpintoju gali būti skiriamas tik veiksnus šioje srityje fizinis asmuo ir tik tuo atveju, kai yra jo rašytinis sutikimas. Skiriant asmenį rūpintoju, turi būti atsižvelgiama į jo moralines ir kitokias savybes, jo galimybę įgyvendinti rūpintojo funkcijas, jo santykius su asmeniu, kuriam nustatoma rūpyba, į rūpintinio pageidavimą bei kitas turinčias reikšmės aplinkybes.
Asmens, vykdysiančio N. S. rūpintojo funkcijas, pareigos:
1. Duoti sutikimą sudaryti sandorį, kurio šis negali sudaryti savarankiškai turtiniuose santykiuose: asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su lizingo, daiktų pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kreditų sutarčių sudarymu, kilnojamo turto naudojimo, valdymo ir disponavimo juo, nekilnojamojo turto naudojimo, valdymo ir disponavimo juo; paveldėjimo teisinių santykių srityje, dalyvavimo ūkinėje-komercinėje veikloje srityje.
2. Padėti ribotai veiksniam tam tikroje srityje asmeniui įgyvendinti jo teises ir įvykdyti pareigas sveikatos priežiūros srityje.
3. Saugoti jo teises ir teisėtus interesus nuo trečiųjų asmenų piktnaudžiavimo išvardytose srityje.
Rūpintojas, kuris yra ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens tėvas, motina ar kitas artimasis giminaitis, visais atvejais pareigas atlieka neatlygintinai. Kitais atvejais rūpintojas turi teisę į savo patirtų būtinų išlaidų, susijusių su rūpintojo pareigomis, atlyginimą iš ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turto. Šių išlaidų dydį ir jų atlyginimo tvarką nustato teismas pagal rūpintojo prašymą.
Prašome asmenis, norinčius tapti ribotai veiksnios N. S. rūpintojais, kreiptis į Socialinių paslaugų skyrių adresu Tilžės g. 170, Šiauliai (įėjimas iš Vasario 16-osios gatvės), 17 kabinetas.
Kontaktinis asmuo: Dainora Vasiliauskienė, tel. nr. 8 41 386 484, el. paštas el. paštas dainora.vasiliauskiene@siauliai.lt

Socialinių paslaugų skyrius


Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: