Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Paroda „Iš susitikimų bibliotekoje: Stasio Šalkauskio premijos laureatai“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius (Aido g. 27) lankytojus pasitinka nauja paroda „Iš susitikimų bibliotekoje: Stasio Šalkauskio premijos laureatai“.

Gegužės mėnesį, minint vieno žymiausių šiauliečių – iškilaus Lietuvos mokslininko, filosofo ir pedagogo, profesoriaus Stasio Šalkauskio – gimtadienį, kas dveji metai yra teikiama Stasio Šalkauskio premija, kurią įsteigė Lietuvos kultūros fondo Šiaulių krašto skyrius. Šiuo apdovanojimu už kultūros, meno, mokslo ir filosofinės minties turtinimą bei ugdymą pagerbiami labiausiai šioje srityje nusipelnę mūsų kraštiečiai arba savo kūrybine veikla su Šiaulių kraštu ir Lietuva susiję žmonės.

Parodoje eksponuojama gausi Bibliografijos-informacijos skyriuje įvykusių susitikimų su S. Šalkauskio premijos laureatais medžiaga: fotografijos, įrašai Svečių knygoje, bibliotekai dovanoti leidiniai su autorių dedikacijomis bei autografais, knygos. 2014-ųjų balandį įvyko įsimintinas susitikimas su filosofu, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataru, kultūros, visuomenės ir politikos veikėju, S. Šalkauskio premijos laureatu (1991 m.) Romualdu Ozolu. Tąsyk, ir pasibaigus renginiui, jo dalyviai vis dar turėjo garbiam svečiui klausimų, buvo diskutuojama, pokalbis tęsėsi bendraujant prie kavos puodelio. Atsisveikinant R. Ozolas parašė: „Džiaugiuosi susipažinęs su dar viena Lietuvos atrama – Biblioteka pačioje miesto gyvenimo maišatyje. Geros kloties ir ateityje laisvinant mūsų sąmonę!“. 2018-ųjų rugsėjo mėnesį įvyko didelio šiauliečių susidomėjimo sulaukęs susitikimas su etnologu, mokslo istoriku, etnokosmologijos pradininku Lietuvoje, kultūros ir visuomenės veikėju, habilituotu daktaru, S. Šalkauskio premijos laureatu (2008 m.) Libertu Klimka. Ilgai lauktas svečias buvo sutiktas ypač šiltai – būta ir rimto pokalbio, ir pašmaikštavimų, originaliais muzikiniais intarpais savo gamybos instrumentais stebino tautodailininkas, etnografas Albertas Martinaitis. Parodoje atsispindi fotografijose įamžintos šio susitikimo akimirkos, eksponuojama L. Klimkos bibliotekai dovanota knyga „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ su autoriaus dedikacija bei atminimui paliktas palinkėjimas bibliotekos Svečių knygoje: „Biblioteka – tautos dvasios namai... Te jaunimas atranda kelią į knygų rūmus!“. Ne vieną kartą Bibliografijos-informacijos skyriuje lankėsi menotyrininkas, Šiaulių miesto ir rajono garbės pilietis, kraštotyrininkas, buvęs politinis kalinys ir tremtinys, habilituotas daktaras, S. Šalkauskio premijos laureatas (2012 m.) Vytenis Rimkus. Niekad neatsisakantis dalyvauti įvairiuose renginiuose, kraštotyrininkų susibūrimuose, jų metu pasidalinti savo įžvalgomis, žiniomis bei gyvenimiška patirtimi, padiskutuoti su jaunimu, V. Rimkus dažnai atvyksta drauge su žmona Česlava, o 2012 m. parodos „Šeimų istorijos“ atidarymo metu buvo susirinkusi visa šeima – savo darbus pristatė kūrybiškumo bei meninių gebėjimų nestokojantys jaunesnieji šeimos nariai. Biblioteka saugo nemažai V. Rimkaus įvairiomis progomis Svečių knygoje įrašytų minčių bei palinkėjimų. Viename iš jų rašoma: „Kur bebūčiau – čia ar tremtyje, tolimuose kraštuose – niekada saitai su gimtine nebuvo nutrūkę. Mano giliu įsitikinimu, tėvynės meilė eina per gimtosios vietos meilę, per sąryšį su ja, per tuos darbus ir pasirinktą veiklos sritį, kurioje žmogus dirbi ir kurioje šį tą padarai. Aš manau, kad Lietuvai, tokiai nedidelei šaliai, tokiai nedidelei tautai, provincijos nėra. Yra viena Lietuva, ir kur bebūtum, ką bedarytum, turi jaustis, kad esi pačioje Lietuvos širdyje, ir nuo tavo darbo priklauso, kokia yra ir bus Lietuva“.

Paroda veiks iki birželio 22 d. Kviečiame aplankyti!

 

Informaciją parengė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

 

 

Kultūros skyriaus informacija
Tel. (8 41)  59 62 24

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: