Tema
Ar (ne)pritariate požiūriui, kad, rašant SMS žinutes, komentarus interneto forumuose, portaluose, pokalbių svetainėse ir pan., galima nevartoti lietuviškų raidžių?
Organizatorius 2018-02-13 10:19:17 „Shiuo metu dauguma kompiuteriniu programu jau rodo taisyklingas lietuvishkas raides, tachiau interneto vartotojai vengia jas rasyti.“ Tai sakinys, parašytas pagal įprastas bendravimo internete taisykles. Taip „švepluojant“ – lietuviškas raides keičiant lotyniškomis (į, ų, ū – i, u) arba jų kombinacijomis (š – sh) rašomi komentarai interneto forumuose, portaluose, pokalbių svetainėse ir programose, net oficialiuose elektroniniuose laiškuose. Be lietuviškų raidžių apsieinama rašant SMS žinutes, į telefonų adresų knygeles įtraukiant vardus ir pavardes. Tikėtina, kad iš pradžių tai lėmė techninės priežastys – informacinės technologijos nebuvo pritaikytos lietuvių kalbai, vartotojams prie jų teko prisitaikyti. Kai programos buvo pritaikytos lietuvių kalbai, jau buvo atsiradęs įprotis. Tačiau lietuviškų raidžių dažniausiai nevartoja ir moksleiviai, kurie kompiuteriais naudotis pradėjo jau tuomet, kai daugelis programų buvo pritaikytos lietuviškai abėcėlei. Galbūt šiuo „šveplumu“ jie dangsto savo neraštingumą? Ar lietuviškų rašmenų nevartojimas internete ir SMS žinutėse skurdina kalbą ir ugdo įprotį net viešuosiuose, oficialiuosiuose tekstuose nevartoti lietuviškų raidžių? O gal „švepla“ interneto ir SMS žinučių kalba nedaro žalos bendrinei lietuvių kalbai ir vienintelis kalbos tinkamumo kriterijus turi būti tik galimybė susikalbėti? Ką manote apie tai jūs?
Benita (Svečias) 2018-04-18 10:57:45 Visiškai nesutinku. Reiškiant savo nuomonę interneto forumuose, pokalbių svetainėse reikia naudoti lietuviškas raides, nes jas naudojant, kitiem daug aiškiau ir lengviau suprasti, ką norima pasakyti, taip yra iš dalies sudaroma nuomonė apie žmogų.
Lukas (Svečias) 2018-04-19 17:40:11 Pritariu, mano manymu, žinučių ir kitokių tekstų rašymas elektroninėje ardvėje gali būti rašomas be lietuviškų raidžių, nes taip yra daug patogiau ir greičiau nei kiekviena kartą ieškoti raidės š ar č.
Giedrė (Svečias) 2018-05-07 22:42:16 Nepritariu, nes mūsų lietuvių kalba yra savita ir ypatinga kaip ir kiekviena pasaulyje kalba. Dėl savo kalbos ir rašto kovojome labai ilgai. Dabar informacinės technologijos yra labai pažengusios į priekį. Daug bendraujame telefonu, internetiniais puslapiais (Skype, Facebook, Viber, WhatsApp) ir panašiai. Rašymas lietuviškais raštmenimis parodo, kiek mylime savo šalį. Tai turėtų būti kaip įaugęs įprotis, sveikas įprotis. Suprantama, kai skubame ir norime parašyti ką nors svarbaus kol nepamiršome. Tačiau telefonuose ir kompiuteriuose galima rasti įvairių pasaulio kalbų abecėles. Mano nuomone, kartais net sunku suprasti kas yra rašoma tekste, kai jis yra be lietuviškų raidžių.
Roberta (Svečias) 2018-05-20 14:57:16 Manau, kad lietuviškų raidžių vartojimas rašant SMS žinutes, komentarus interneto forumuose, portaluose, pokalbių svetainėse ir pan. yra būtinas. Jaunimas labai retai rašo taisyklinga lietuvių kalba. Jie trumpina ir iškraipo žodžius, nededa nosinių, vartoja angliškus terminus. Rašant žinutes daroma labai daug gramatikos bei skyrybos klaidų. Norint užkirsti tam kelią, pirmiausia, reikia pradėti nuo savęs. Stengtis rašyti taisyklingai, nepriklausomai nuo turinio ar žmogaus, kuriam rašoma žinutė. Aš pati SMS žinutes rašau taisyklingai, atsižvelgiu tiek į gramatiką, tiek į skyrybą, nes gimtoji kalba man yra svarbi ir labai graži tokia kokia yra.
Benas (Svečias) 2018-05-21 09:22:49 Nepritariu,pavyždžiui jei reikia komentuoti lietuviškai tai manau kad reikia rašyti taisiklingai,bet deja pats to nenaudoju,ir esu kaltas pats nes įtaka daro laiko taupymas,nes nori parašyti kuo greičiau ir čia bėda yra daugumos jaunimo ir nežinau kaip šia problema išspresti.
Marius (Svečias) 2018-05-23 13:49:18 Asmeniškai man nėra svarbu ar žinutė parašyta su lietuviškomis raidėmis ar be jų. Niekada nesivarginu naudoti lietuviškas raides nes jos mano telefone neįjunktos, o jeigu būtų įjunktos vesti jas nepatogu ir atima daugiau laiko negu rašant trumpasias žinutes be lietuviškų raidžių. Neturiu nieko prieš taisyklingą rašyseną bet nemanau kad verta ją vartoti trumposiose žinutėse, nebent yra galimybė rinkti lietuviškas raides tokiu pat greičiu kaip būtų be jų.
Kamilė (Svečias) 2018-06-10 21:08:17 Šiais laikais jau nieko keisto jog jaunimas ar vyresnio amžiaus žmonės nebenaudoja lietuviškų raidžiu, greitesnis rašymas bei mažiau laiko užima.
 1 2 3 4  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.