Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Sužibo laisvės liepsnelės

Kad 1991 metų sausio 13 d. įvykių atminimas gyvas mūsų širdyse, patvirtino Šiaulių mokyklų bendruomenės. Žvarbų rytą susirinkę Prisikėlimo aikštės skvere jaunuoliai dainavo apie laisvę, pagerbė laisvės gynėjų atminimą ir liepsnelėmis užrašė žodį LAISVĖ.

 

Šaltą ir tamsų rytą Šiaulių širdyje šurmuliavo būrys jaunimo, suskambo daina apie laisvę, gretimo pastato languose įsižiebė žvakutės – 27 miesto mokyklų mokiniai susirinko padėkoti žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę, išreikšti laisvos ir taikios ateities viltį.

Kartu prisiminta, kad 1991 metų sausį lietuviai iš visos šalies masiškai vyko į Vilnių ne ginklu, o laisva dvasia ginti Nepriklausomybę. Nors nuo tos žiemos praėjo jau 28 metai, skaudžius įvykius ir jų reikšmę gerai žino ir jaunoji karta.

„Tą lemtingą sausio naktį buvo ne tik šalta, kaip dabar, bet ir labai baisu, tačiau Lietuvos žmonės nepabūgo ir taikiai iškovojo laisvę. Ačiū, kad renkamės, ačiū, kad prisimename, ačiū, kad dainuojame, ačiū, kad tikime savimi, – tai iš tiesų yra labai svarbu. Ko verti mes būtume, jei užmirštume tokius svarbius dalykus, – kalbėjo jaunimo akcijoje apsilankęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Ne tik sostinėje, bet ir Šiauliuose buvo labai neramu. Beginkliai žmonės išėjo į gatves, barikadomis apsaugojo miesto centrą. Susirinkę čia, mes išreiškėme vienybę su tais žmonėmis, kurie budėjo Vilniuje. Visi turėjome vienintelį tikslą – iškovoti laisvę. Mes esame tų įvykių liudytojai ir norime savo patirtį perduoti jums, kad tai suprastumėte ir įvertintumėte, nes laisvė yra labai geras jausmas“, – priminimais dalijosi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas Gintautas Sitnikas.

Akcijos organizatoriams perskaičius 1991 m. sausio 13 d. žuvusių laisvės gynėjų pavardes, susirinkusieji pagerbė jų šviesų atminimą tylos minute. Įžiebę savo rankose laikomas žvakutes, mokiniai iš liepsnelių sudėliojo svarbiausią žodį – LAISVĖ.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: