Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Tautodailininkų darbų paroda

Lapkričio 8 d. (KETVIRTADIENIS)
17 val.  tautodailininkų – jubiliatų darbų parodos (I DALIS) atidarymas. Šiaulių savivaldybės bibliografijos – informacijos skyrius, Aido g. 27, Šiauliai

Tai - tautodailininkų dienos šventės, kuri bus minima 23-ąjį kartą paskutinįjį lapkričio sekmadienį, I-oji dalis. Parodos dalyviai (10 autorių) - šiauliečiai tautodailininkai, šiais metais švenčiantys vienokią ar kitokią metų sukaktį.

 

„Visais laikais buvo ir yra gerbiami savo amatą išmanantys meistrai. Profesionalumas, amato meistrystė, žinių, gebėjimų ir estetinių nuostatų derinys perduodamas iš kartos į kartą yra mūsų jubiliatų kūrybos ypatumas. Tautodailininkai labai jautrūs, suvokia atsivėrusias kūrybinės laisvės galimybes, bet nepasimesdami kuria savo krašto papročių, gamtos grožio, senojo sodžiaus meno tradicijų dvasioje.

Kūrybos procese gimsta nauji darbai artimi savojo laikmečio poreikiams. Kiekvienas jubiliatas turėjo galimybę pateikti nedidelę darbų kolekciją, o ekspozicijos visuma atveria sukauptą meistrų patirtį jų kūrybines kompetencijas siekiant išsaugoti ir pratęsti tautinio meno tradicijas.“(menotyrininkė Michalina Adomavičienė) .

Atidaryme dalyvaus tautodailininkų folkloro kolektyvas „Margulis“ , dainų šventės „Vardan tos ..“ dalyvis .

Tautodailininkų folkloro kolektyvas „Margulis“ kūrybinę – koncertinę, interaktyvią edukacinę, švietėjišką veiklą pradėjo 1990 metais ir tęsia iki šių dienų. Tautodailininkų folkloro kolektyvas daugiausia dainuoja savo regionui (Šiaulių kraštui) būdingas dainas, paimtas iš Šiaulių apylinkių : Gruzdžių, Kurtuvėnų, Kuršėnų, Micaičių, Raudėnų ir kitų. Mėgiamos ir dažnai dainuojamos žemaitiškos dainos, grojami instrumentiniai kūriniai. Per šokį, dainą atsiskleidžia regioniniai ypatumai, atsiranda gilesnė ir platesnė pažintis su folkloru, bei jo gyvavimo galimybėmis. Išmokę žaidimų, ratelių dainų patys, stengiamės jas perduoti jaunajai kartai – savo vaikams, anūkams, pažįstamiems ir kitiems, dainą, tautodailę mylintiems, norintiems išmokti dainų, ratelių, tautinio meno amatų, žmonėms, vaikams, jaunimui.

 

Informacija teikia Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyrius

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: