Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių miesto sporto įstaigos drąsiai pasitiko naujus iššūkius

Kasdienį gyvenimą paralyžiuojantis koronavirusas tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje pristabdė vieną didžiausių bendruomenių – sporto mėgėjus, profesionalius sportininkus ir trenerius. Vienas po kito atšaukiami visų lygių čempionatai bei varžybos ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu. Tarptautinis olimpinis komitetas į 2021-uosius metus perkėlė net Tokijo olimpines žaidynes. Iki tol didžiausią pasaulyje sporto renginį yra sustabdę tik pasauliniai karai.

Draudimas sportuoti bei treniruotis arenose, salėse ir aikštynuose pažėrė eilę iššūkių tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Juos tenka įveikti Šiaulių sporto įstaigoms ir sporto centrams, kurie karantino laikotarpiu buvo priversti užverti duris lankytojams. Su neįprastu iššūkiu, kaip organizuoti sportinio ugdymo procesą nuotoliniu būdu vaikams, jaunimui bei miestą ir šalį garsinantiems aukšto meistriškumo sportininkams, susidūrė ir sporto treneriai.

Auklėtiniai yra skatinami sportuoti individualiai, daugiausia dėmesio skirti fizinei formai palaikyti ir tinkamai išnaudoti visas turimas galimybes sportuoti laukiant karantino pabaigos.

Nuo jo pradžios treneriai savo treniruojamoms grupėms ir sportininkams parengė individualias programas, kurių vykdymą ir priežiūrą, bendraudami su auklėtiniais ir tėvais, perkėlė į virtualiąją erdvę. Naudodami informacines technologijas, treneriai gali nuotoliniu būdu stebėti jų treniruotes, operatyviai koreguoti planus, lavinti specifinius sporto šakos elementus neturėdami įprasto kontakto.

„Karantino metu tiek vaikai, tiek suaugę fiziškai juda mažiau. Šioje situacijoje šiauliečiams ir jų vaikams į pagalbą ateina mūsų sporto įstaigų treneriai. Laikinai nebegalime naudotis sporto bazėmis, tai kliūtis sportui. Šiuo sunkiu sportui metu įsitikinome, kad mūsų sporto įstaigų treneriai yra labai kūrybingi, imlūs naujovėms, neišsigando šių dar niekad neturėtų iššūkių ir sugebėjo per labai trumpą laiką atrasti būdų, kaip namų sąlygomis padėti ugdyti ir specifinių sporto šakų, kaip plaukimo ar irklavimo, įgūdžius net aukšto meistriškumo sportininkams.

Akivaizdu, kad gyventi ir neprarasti fizinio ir sportinio lavinimo savybių karantino sąlygomis tikrai įmanoma. Džiaugiamės matydami, kad į mūsų vaikų ir jaunimo sporto procesą namuose įsitraukia ir tėveliai. Tai rodo, kad turime labai aktyvią sporto bendruomenę ir ne veltui Šiauliai praėjusiais metais buvo pripažinti sportiškiausiu miestu šalyje“, – džiaugėsi Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Praėjusiais metais Šiaulių metų sportininke tapusios šalies olimpinės kandidatės ir tekvondo rinktinės lyderės Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas neslėpė, kad šis laikotarpis tiek atletams, tiek juos prižiūrintiems specialistas yra labai sunkus, tačiau net ir karantino sąlygomis profesionalūs sportininkai lieja prakaitą, ruošdamiesi ateities varžyboms.

 

„Tokio atvejo, kad su sportininkais tektų dirbti negalint būti šalia jų, negalėjome net susapnuoti. Tenka išnaudoti visas šiuolaikines priemones – kompiuterius, telefonus. Jais naudodamiesi stengiamės įveikti visus sunkumus ir tęsti treniruočių procesą. Olimpiados nukėlimas mums yra gera naujiena, nes atsiras papildomų galimybių kovoti dėl bilieto į Tokiją, todėl Klaudija šiuo metu dirba pagal individualų planą, gerindama tiek fizines savybes, tiek kovos techniką. Techninius elementus nufilmuoju padedamas sūnaus, kuris taip pat užsiima tekvondo. Visą medžiagą siunčiu Klaudijai, vėliau stebiu jos atliekamus elementus, teikiu pastabas, patarimus, kartu ieškome sprendimų, kaip procesą padaryti kuo geresnį“, – atskleidė R. Montvidas.

Tekvando specialistui antrino ir Šiaulių metų sportininku pripažinto lengvaatlečio paralimpiečio Andriaus Skujos treneris Deimantas Jusys. Jis teigė, kad jo auklėtiniui treniruotes palengvina gyvenamosios vietos privalumai, tačiau patvirtino, kad netradicinės sąlygos reikalauja netradicinių priemonių.

„Andriui pasisekė, kad jis sodyboje už Šiaulių gali į rankas paimti ietį ar rutulį. Vis dėlto įsivaizduokite rutulio stūmimo ar ieties metimo technikos treniruotes kone daržo sąlygomis, be tam skirtų sektorių. Bet kuo turtingi, tuo ir džiaugiamės. Išsikėlėme sau uždavinius, kurių sieksime bet kokiomis sąlygomis. Svarbu nenuleisti rankų ir atkakliai dirbti. Mūsų čempionatai dar neatšaukti, o karantinas amžinai netruks, todėl norime grįžti į varžybų sūkurį joms kuo geriau pasiruošę“, – optimizmo nestokojo D. Jusys.

Išsamiau apie nuotoliniu būdų vykdomą sportinį procesą visos miesto sporto įstaigos kviečia sužinoti jų interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyroje.

Daugiausia klausimų tėvams kilo dėl mokesčių už treniruotes karantino metu. Atsižvelgdama į tai, kad ugdymo procesas šiuo metu persikėlė iš mūsų miesto sporto bazių į sportininkų namus ar kiemą, Šiaulių m. savivaldybės taryba nutarė, kad atlyginimo už miesto sporto įstaigose teikiamas sportinio ugdymo paslaugas nereikės mokėti jau nuo kovo mėnesio iki pat karantino pabaigos.

 

 Sporto skyriaus informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: