Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Socialinė akcija „Aš ir Tu - tai MES!!!“ pasiekė ir užsienio bendruomenes

Tradicija tampanti prasminga socialinė akcija „Aš ir Tu - tai MES!!!“ įtraukia vis daugiau žmonių. Atskirtį mažinanti ir bendruomeniškumą skatinanti iniciatyva keičiasi ne tik augindama pasekėjų būrį, bet ir  papildomai šviesdama visuomenę. Šiemet organizatoriai dar pakvietė ir į mokslinę konferenciją, renginio dalyvius pasveikino Šiaulių meras Artūras Visockas.

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga akcijos „Aš ir tu - tai mes!!!“  organizatoriai prie Šiaulių arenos sukvietė visus neabejingus neįgaliųjų socialiniai atskirčiai. Kartu sustoję bendrame būryje žmonės suformavo simbolį „neįgalusis“. Ši simbolinė iniciatyva šiemet dar labiau išplito ir pasiekė net užsienio šalis. Akcija, kai susikibę rankomis vaikai ar suaugusieji vaizduoja ženklą „neįgalusis“ šiemet vyko 31 vietovėje Lietuvos miestuose ir miesteliuose, prie jos prisijungė ir Vechtos universiteto (Vokietija) bendruomenė.

Prieš prasidedant akcijai šiauliečiai pakviesti į mokslinę – praktinę konferenciją „Neįgaliųjų socializacija“. Šiaulių arenoje vykusį renginį moderavo  Šiaulių universiteto Specialiosios pedagogikos katedros dėstytojas Egidijus Elijošius, pranešimus skaitė Šiaulių universiteto mokslininkai doc. Algirdas Ališauskas ir prof. Vytautas Gudonis, Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centro vadovė Agnė Savenkovienė. Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 „Kalbant apie aplinkos pritaikymą ir neįgaliesiems reikalingų paslaugų organizavimą visada bus kur tobulėti. Tačiau Šiauliai pastaraisiais metais yra padarę tikrai nemenką pažangą. Savivaldybė išjudino dvi įstrigusias statybas ir skyrė solidų finansavimą, kad būtų pilnai užbaigtas Sanatorinės mokyklos baseinas ir Šiaulių specialiojo ugdymo centro naujas priestatas su baseinu. Šiuo metu vyksta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda“ atnaujinimas. Šiaulių gatvėmis jau iki kitų metų pabaigos turėtų važinėti tik žemagrindžiai, neįgaliesiems pritaikyti autobusai. Bandome pavyti laiką, bandome atsiprašyti, už tai kad viskas vyko per lėtai ar per ilgai. Neįgaliesiems, vaikams ir senoliams valstybė privalo užtikrinti visą reikalingą pagalbą“,  – kalbėjo Artūras Visockas.

Akcijos „Aš ir tu - tai mes!!!“ globėjas Šiaulių miesto garbės pilietis, Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus šiai akcijai suteikė nuolatinę globą.

1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – ąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga socialinę akciją „Aš ir Tu – tai MES!!!“ trečius metus iš eilės organizuoja Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA pirmininkė Edita Navickienė ir ŠCPA tarybos narė Vidmantė Raustytė ) kartu su aktyviais visuomenininkais.

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

A. Bartkaus ir V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: