Naujienos
Skelbimai
Renginiai

Dėl Šiaulių universiteto ateities perspektyvų vėl tartasi Vilniuje. Šiaulių savivaldybės meras, Šiaulių universiteto vadovai ir šiauliečių rinktas parlamentaras į ministeriją vyko norėdami priminti, koks Šiaulių universitetas yra reikalingas ir svarbus švietimo ir kultūros židinys ne tik vienam Lietuvos didmiesčių, regionui, bet ir visai šaliai. Kartu aptarti dviejų aukštųjų mokyklų jungimo, pedagogų rengimo, finansavimo ir kiti svarbiausi klausimai.

 Plačiau >

Šių metų sausio 17 dieną menotyrininkas, dailininkas, profesorius Vytenis Rimkus atšventė solidų 90 metų jubiliejų. Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje jo pagerbimas įvyko prieš pirmąjį šių metų posėdį.

 Plačiau >

Jau anksčiau informavome, kad 2019 metais Šiaulių mieste atlikta įvairių Savivaldybės užsakytų darbų, kurių vertė beveik 25 mln. eurų. Iš viso mieste skaičiuojama apie 100 vykdomų infrastruktūros projektų!  Keletas aktualesnių skaičių, susijusių su miesto gatvių infrastruktūra:  2019 m. rekonstruota ir suremontuota per 9 km gatvių ir beveik 5 km pėsčiųjų ir dviračių takų. Išasfaltuota žvyruotų gatvių – beveik  5 km, įrengta 1,2 km pėsčiųjų ir dviračių takų. Tačiau 25 mln. nėra galutinis skaičius. Iš tiesų investicijos į Šiaulius pernai siekė 50 mln. eurų! Antra tiek investuojamų lėšų sumą išaugino Šiaulių miesto savivaldybei pavaldžios bendrovės, kurios teikia viešąsias paslaugas.

 Plačiau >

Tarptautiniam mokinių koliažų konkursui „Mano herojus“, kurį organizuoja Jelgavos savivaldybės įstaiga „Kultūra“, bendradarbiaudama su Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriumi, šiemet buvo pateikti net 97 koliažo darbai, prie jų darbavosi daugiau nei pustrečio šimto miesto mokinių. Geriausiųjų darbų autoriai apdovanoti diplomais, suvenyrais ir išvyka į Jelgavos ledo skulptūrų festivalį.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursą.

 Plačiau >

2019m. lapkričio – 2020m. sausio mėnesiais Šiaulių miesto gyventojai buvo kviečiami dalyvauti masinėje sociologinėje apklausoje, kuria siekiama plėsti demokratinę savivaldą, skatinti gyventojų įtrauktį į vietos reikalų tvarkymą bei efektyvinti Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto administracijos veiklą, remiantis gautomis apklausos išvadomis.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybė imsis tvarkyti šeimininkų neturinčius automobilius. Apleistų transporto priemonių, ko gero, yra kiekviename mikrorajone. Seniai nevažiuojantys, kartais ir be valstybinių numerių ar vandalų nuniokoti automobiliai užima vietas, kurių taip trūksta. Savivaldybė nuolat sulaukdavo aplink gyvenančių šiauliečių nusiskundimų.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybė paskyrė premijas 2020 m. perspektyviausiems sportininkams, pasiekusiems gerų rezultatų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, jaunimo olimpinėse žaidynėse, Europos taurės varžybose, Europos sporto žaidynėse, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir užėmusiems aukštas vietas pasaulio sporto šakų suaugusiųjų reitinguose. Premijos dydis 3480 eurai. 2020 metais premija, bus išmokama lygiomis dalimis kas mėnesį po 290 eurų šiems sportininkams:

 Plačiau >

Šiaulių mieste sparčiai daugėja elektromobilio įkrovimo vietų. Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad pagal pasirašytą sutartį su UAB „Elektromobiliai“ jau veikia du nauji krovimo taškai, rengiamas trečiasis. Vėliau elektros degalinių kiekį bus galima plėsti. Šiuo metu mieste yra registruota beveik pusšimtis elektromobilių.

 Plačiau >

Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko prasmingas renginys-diskusija kodiniu pavadinimu „Nr. 21“ (Taikus Sąjūdžio kelias į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Istorinė Šiaulių misija). Šis renginys skirtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečiui paminėti. Jame dalyvavo ir savo atsiminimais apie Atgimimo laikotarpį dalinosi Kovo 11-osios akto signatarai Zigmas Vaišvila, Donatas Morkūnas, buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas ir kiti. Diskusiją moderavo jaunas istorikas šiaulietis Tautvydas Elijošius.

 Plačiau >

Vadovaujantis vietos savivaldos įstatymu, Šiaulių miesto savivaldybės administracija parengė naują Šiaulių miesto seniūnaitijų planą,  kuriame miestas padalintas į 38 seniūnaitijų teritorijas (išskyrus Rėkyvos ir Medelyno seniūnijas). Jei nebus gauta esminių pastabų, šį planą Savivaldybės administracijos direktorius teiks tvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės merui.

 Plačiau >

Net ir išvykę gyventi į užsienį šiauliečiai prisimena savo gimtąjį miestą ir palaiko su juo ryšius. Jau kuris laikas veikia projektas „Globalūs Šiauliai“, kurio dėka aktyviausi gali tapti miesto ambasadoriais. Šia neatlygintina, savanoriška veikla užsiima jau 10 visame pasaulyje išsibarsčiusių šiauliečių. Viena jų - Jurgita Urbelienė, lietuvių kalbos mokytoja, aktyvi lietuvių bendruomenės Dubline, Airijoje narė.

 Plačiau >

Informuojame, kad Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono (toliau – OGB) kariai 2020 m. vasario 4, 5, 6-7, 10-13, 25-27 d. Aviacijos bazės (toliau – AB) prieigose, šviesiu bei tamsiu paros metu vykdys pratybas. Pratybų metu kariai su savimi turės ginklus naudos šaudmenų imitaciją, važinės karinėmis transporto priemonėmis maršrutu: OGB – Mankiškiai – Dvikapiai – AB prieigos.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Globos centras kviečia visus besidominčius vaiko globos (rūpybos), įvaikinimo klausimais į susitikimus-diskusijas. Susitikimai vyks kiekvieną 2020 m. vasario mėnesio antradienį nuo 17:00 val., adresu: Stoties g. 9C, Šiauliai.

 Plačiau >

Neįgalūs žmonės visuomenėje sulaukia vis daugiau dėmesio, tačiau mažai žinoma apie tai, kiek darbo reikia įdėti, kad gimęs neįgalus vaikas turėtų galimybę gyventi kuo pilnavertiškesnį gyvenimą. Šiauliuose tuo rūpinasi specialiojo ugdymo centras. Savivaldybės bendravimas su tokiomis įstaigomis yra tęstinis, tad šių metų sausio pabaigoje Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius vėl užsuko pažiūrėti, kaip gyvena Šiaulių specialiojo ugdymo centro auklėtiniai ir kolektyvas.

 Plačiau >
 1 2 3 4 5 6 7  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.