Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Kovo 30 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos spaudos konferencija

Spaudos konferencija jau antrą kartą buvo surengta nuotoliniu būdu. Joje dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Remigijus Mažeika, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas bei Administracijos direktorius Antanas Bartulis. Žiniasklaidos atstovai konferencijoje dalyvavo tokiu pačiu principu, prisijungę nuotoliniu būdu.

R. Mažeika apžvelgė Šiaulių ligoninės padėtį. Jis įvardijo statistiką: šiuo metu ligoninėje yra gydoma 10 COVID-19 virusu užsikrėtusių pacientų, kurių būklė patenkinama. Vienas ligonis yra reanimacijoje, jo būklė sunkesnė, tačiau jam dirbtinio kvėpavimo palaikymo nereikia. Tarp pacientų – nei vieno šiauliečio, pagrinde visi yra iš Joniškio ir Mažeikių rajonų. Namuose virusą gydosi trys lengvos būklė šiauliečiai.

Ligoninėje toliau ruošiamasi galimam scenarijui, jei daugėtų sunkesnių pacientų, atlaisvintos patalpos chirurgijos korpuse, laukiama nusipirktų apsaugos prekių. Šeštadienį iš valstybės rezervo gauta respiratorių, akinių, pirštinių. Šiuo metu apsaugos priemonių netrūksta.

R. Mažeika informavo, jog ligoninės laboratorijoje atliekama nemažai tyrimų – apie 140 per parą. 28 dieną iš 177 tiriamų mėginių teigiami buvo 10, 29 dieną iš 130 mėginių teigiamas pasitaikė tik vienas. Šiuo metu laboratorijos darbas tobulinamas, vyksta naujų reagentų testavimas. Dėl medikų testavimo: šiuo metu testuojami iš saviizoliacijos grįžtantys, o dirbantys medikai bus pradėti testuoti kai tik bus baigta reagentų testavimo procedūra.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius padėkojo visiems už paramą, jos ligoninė sulaukia nemažai ir įvairiausios: tiek materialinės, tiek moralinės ar psichologinės. Jis pabrėžė, jog personalas šiuo metu dirba ypatingo streso sąlygomis ir bet kokia pagalba dabar yra labai svarbi. Ligoninės tinklapyje esančiame kataloge galima rasti visos gautos paramos sąrašą.

Administracijos direktorius A. Bartulis apžvelgė nemažai įvairių klausimų. Šią savaitę visiems labai aktuali nuotolinio mokymosi tema. Šiauliuose tokiu būdu turės mokytis 13000 formaliame, 7000 neformaliame, 4500 iki – ir priešmokykliniame ugdyme dalyvaujantys vaikai. Šiuo metu visos ugdymo įstaigos yra pasiruošusios, o trūkumai operatyviai sprendžiami: mokyklos perka bei duoda mokiniams savo kompiuterius, 37 moksleivius planuojama aprūpinti interneto prieiga, laukiama planšečių, kurias žadėjo nupirkti Švietimo ministerija. „Splius“ ir „Telia“ žadėjo įvertinti savo technines galimybes įvesti internetą jo neturintiems mokiniams. A. Bartulis prašė mokytojų kantrybės, tėvelių – pagalbos savo vaikams, o vaikų – atsakingumo bei savarankiškumo.

Mobilus koronaviruso tikrinimo punktas dabar veikia 2 pamainomis, vienas asmuo aptarnaujamas per 5 minutes. Tokiais pajėgumais planuojama priimti iki 100 asmenų per parą. Iki šiol toks pajėgumas yra pakankamas, tačiau jei reiks – veikla bus plečiama. Šiuo metu ruošiamasi dar vieno punkto įrengimui. Šiaulių miesto savivaldybė nesudarinėja eilių punkte, tai atliekama paskambinus numeriu 1808 ir operatoriui paskyrus laiką.

Savaitgalį mieste tikrinta, kaip šiauliečiai laikosi karantino reikalavimų. Pastebėta, jog situacija yra nebloga, tačiau vis dar matomos jaunimo grupelės, neramina ir gan aktyvus senjorų judėjimas. Patikrinus, kaip asmenys laikosi saviizoliacijos, 28 dieną iš 18 asmenų namie nerasta trijų, o 29 dieną – iš 19 nerasta 2. Duomenys apie juos perduoti policijai.

A. Bartulis pabrėžė, jog saviizoliacija yra visiškas užsidarymas namie, užsinorėjus negalima eiti į parduotuvesar kitas viešas vietas. Saviizolaiciją vykdantys asmenys, pasirašydami pasižadėjimą izoliuotis namie, sutinka su jos taisyklėmis.

Direktorius išreiškė padėką savanoriams. Šiuo metu jų Šiauliuose yra apie 70. Jie padeda senoliams, kitiems pažeidžiamiems asmenims nusipirkti maisto, vaistų. Taip pat nestringa kraitelių išvežiojimas naujagimiams.

Dėl verslo padėties šiuo metu sunerimę visi. Verslininkai susistemintą informaciją gali rasti Savivaldybės tinklapyje, straipsnyje „Svarbi informacija dėl koronaviruso“, kur yra atskira skiltis „Svarbi informacija verslui“.

Pastaruoju metu gyventojai yra sunerimę dėl laiptinių valymo ir dezinfekavimo. A. Bartulis priminė, jog laiptinės ir ne karantino metu turėtų būti valomos pilnai, pagal galiojančią tvarką, tuo turi pasirūpinti daugiabučių bendrijų administratoriai bei bendrijų pirmininkai. Be to, ir karantino metu laiptinės valymas vandeniu, naudojant įprastus buitinius valiklius bei dezinfekcijos priemones yra laikomas pakankamu.

Šiaulių miesto meras A. Visockas savo pasisakyme tęsė laiptinių temą. Jo teigimu, pavojingiausios erdvės šiuo metu yra prekybos centrai, viešasis transportas bei gyvenamųjų namų laiptinės, ir jei pirmosios dvi yra prižiūrimos tinkamai, į trečiąją dažnai žiūrima per pirštus. Jo teigimu, būtini pakeitimai teisės aktuose, kur iki šiol galioja numatytos rekomendacijos laiptinių valymui, paliekančios daug spragų. Būtina įvesti privalomus reikalavimus, kurių turi būti laikomasi.

Meras pasidžiaugė, jog mieste matosi mažai judėjimo, šiauliečiai pakankamai neblogai laikosi karantino nurodymų. Jo teigimu, tai yra pagarbos ir palaikymo medikams, šiuo metu atliekantiems svarbiausią darbą, ženklas. Dar daugiau, pagrindinė viruso suvaldymo sąlyga – neapleisti medikų. Tie, kurie dirba padidintos rizikos sąlygomis, privalo būti aprūpinti apsaugos priemonėmis, tai liečia ir drive-in punktų darbuotojus. Reikia kokybiškų apsaugos priemonių, centralizuoto jų pirkimo.

Meras taip pat priminė, jog gyvenimas ir darbai tęsiasi, ekonominės veiklos, kurios šiuo metu yra galimos, vyksta. Tik nuo gyventojų sąmoningumo priklausys, kaip viskas bus toliau.

Pilna spaudos konferencija ČIA (Youtube).

 


Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Nuotrauka: BNS

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: