Laiptinių valymas Šiauliuose – privalomas

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotos spaudos konferencijos metu Savivaldybės vadovai informavo apie naujausius priimtus sprendimus dėl daugiabučių namų laiptinių valymo. Kaip žinoma, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra išleidusi rekomendacijas dėl bendrųjų patalpų valymo ir dezinfekavimo, tačiau dažnai jų yra nepaisoma. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu šios rekomendacijos tapo privalomos. Gyventojai raginami informuoti Savivaldybę, jei daugiabučius namus administruojančios bendrovės ar bendrijų pirmininkai nesilaiko šio nurodymo.

Administracijos direktoriaus Antano Bartulio teigimu, buvo išanalizuoti visi bendrųjų patalpų valymą ir dezinfekavimą reglamentuojantys teisės aktai, ministro rekomendacijos karantino laikotarpiui. Remdamasis šiais dokumentais, administracijos direktorius išleido įsakymą dėl bendrojo naudojimo patalpų valymo daugiabučiuose namuose, kuriame nurodyti reikalavimai laiptinių valymui. Primenama, kad tai yra namų savininkų bendrijų, administruojančių bendrovių pareiga. Pasak A. Bartulio, jei papildomam valymui trūksta lėšų, galima naudoti namo kaupiamąjį fondą. Savivaldybė nuo šios savaitės pradės vykdyti laiptinių valymo priežiūros kontrolę. Jei laiptinė nėra valoma ar tai daroma netinkamai, gyventojai gali skambinti numeriu 1863. Bus vykdomos ir planinės patikros.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pridūrė, kad tai yra visos Lietuvos problema, nes teisės aktuose įtvirtinta tik rekomendacija, o ne privalomas įpareigojimas laiptines plauti 2 kartus per savaitę. Kadangi prievolės nėra, dauguma patalpų prižiūrėtojų tai daro tik vieną kartą. Jis taip pat pridūrė, kad laiptinių švara yra gyventojų rankose, nes tai yra jų privatus bendras turtas, kurį jie patys turi prižiūrėti, t. y. reikalauti, kad tam pasamdyti administratoriai ar bendrijų vadovai užtikrintų tinkamą priežiūrą. Jis pabrėžė, kad, turimais duomenimis, laiptinės profesionalus valymas 2 kartus per savaitę vienam butui kainuotų 8–14 eurų per mėnesį. Daugelyje daugiabučių laiptinių valymo paslaugos atliekamos bent 1 kartą per savaitę, tad belieka užsakyti 1 papildomą valymą ir tokiu atveju šios paslaugos kainuotų dar mažiau.

„Manau, kad šiuo ekstremaliu metu, kai yra kilęs pavojus žmonių sveikatai ar net gyvybei, keli ar keliolika eurų nėra ypač dideli kaštai“, – akcentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.

 

Pridedama: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.