Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Liūtis tvindė miesto gatves

Šiauliuose intensyvios liūties metu, kuri prasidėjo pirmadienio vakarą, birželio 29 d., apie 21 val. ir truko iki 3 val. nakties, Šiaulių meteorologijos stoties duomenimis, iškrito apie 49 mm kritulių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos teigimu, tai stichinis meteorologinis reiškinys. Momentinis iškritusių kritulių kiekis atitinka vidutinį mėnesio kritulių kiekį.

Per šį laiką UAB „Šiaulių vandenys“ avarinė tarnyba iš viso užregistravo 92 iškvietimus, daugiausia dėl užsikišusių tinklų, taip pat dėl namų sklypų, rūsių ir patalpų tvindymo, dėl apsemtų gatvių bei atsiradusios smegduobės.

Liūties metu labiausiai buvo apsemtos Architektų, K. Korsako, Statybininkų, V. Grinkevičiaus,  Aukštabalio, J. Jablonskio, Žemaitės, Vytauto, Aukštosios, Merkinės, Purienų, Spindulio, Pakruojo, taip pat ties Gegužių–Tilžės, Vilniaus–Tilžės, Dainų–Aido gatvių sankryžomis bei kitos gatvės.

UAB „Šiaulių vandenys“, atsižvelgdama į susidariusią stichinę situaciją ir reaguodama į gausius iškvietimus, papildomai iškvietė dirbti dar 8 avarinės tarnybos darbuotojus. Iš viso 11 darbuotojų komanda su keturiomis hidrodinaminėmis mašinomis vyko į apsemtas gatves ir valė užsikišusius nuotekų tinklus, pumpavo sklypuose ir patalpose susitvenkusį vandenį, valė lietaus nubėgimo groteles, kurios buvo užsinešusios šiukšlėmis, žole bei šakomis. Nuvalius groteles, palaipsniui didelis lietaus vandens kiekis nubėgo į paviršinių nuotekų tinklą.

Liūčių metu Šiaulių miesto gatvės patvinsta dėl to, kad įrengto paviršinių nuotekų tinklo apimtys (vamzdynų skersmuo) paskaičiuotos didžiausiam tikėtinam lietaus kiekiui surinkti, bet ne didelių liūčių atvejui. Gatvės ir teritorijos patvinsta ne tik dėl nepakankamo paviršinių nuotekų tinklų pralaidumo, bet ir dėl žemės reljefo. Dažniausiai apsemiamos žemesnėse miesto vietose esančios gatvės. Per trumpą laiką ant kietų dangų – asfalto, šaligatvių – iškritęs itin didelis lietaus kiekis nespėja per lietaus surinkimo groteles nubėgti į paviršinių nuotekų tinklą. Vanduo nubėga į žemesnes vietas nuo didžiulio ploto, todėl kai kurios gatvės patvinsta. Taip pat dažnais atvejais su lietaus vandeniu gatve tekančios šiukšlės ir lapai užkiša lietaus surinkimo groteles, šulinėlius ir taip sustabdo vandens nutekėjimą.

 

 

UAB „Šiaulių vandenys“ informacija

Iliustracijos šaltinis: Facebook

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: