Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Aukščiausiasis teismas: Savivaldybė teisi, o Šiaulių teismai klydo!

Šiaulių miesto savivaldybei savo veiksmų teisėtumą pavyko apginti tik Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT), pastaroji instancija dviejų Šiaulių teismų sprendimus įvardijo netinkamais ir naikintinais. Taip LAT padėjo tašką ne tik vieno lopšelio-darželio vadovės byloje, bet aiškiai atskyrė mero ir Tarybos kompetencijas, tuo pačiu patvirtindamas  mero sprendimų teisėtumą. Šis sprendimas aktualus ir kitose bylose, kuriose buvo skundžiami mero veiksmai ir tų skundų nagrinėjimas dar nebaigtas.

 

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo kasacinį skundą, dėl drausminės nuobaudos Šiaulių lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ vadovei R. J. skyrimo. Į LAT Šiaulių miesto savivaldybė kreipėsi, kai pirmos instancijos teismai panaikino nuobaudą darbo drausmę pažeidusiai įstaigos vadovei. Šiaulių apylinkės ir apygardos teismai išaiškino, kad ikimokyklinės įstaigos direktorei Šiaulių meras neturėjęs teisės skirti nuobaudos – papeikimo. Anot Šiaulių teismų, drausminę nuobaudą, laikydamasi atitinkamų taisyklių ir terminų, turėjo skirti Šiaulių miesto savivaldybės taryba, o ne meras.

Taigi, Šiaulių apylinkės ir Šiaulių apygardos teismai, apkaltino Šiaulių merą kompetencijos viršijimu ir panaikino mero potvarkį, kuriuo buvo skirta drausminė nuobauda. Tuo tarpu pati drausminės nuobaudos esmė – direktorės prasižengimas liko nenagrinėtas.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad Šiaulių miesto savivaldybės meras elgėsi teisėtai.

„Apibendrindama tai, kas nurodyta, teisėjų kolegija konstatuoja, kad skundžiamo potvarkio priėmimo metu Šiaulių miesto savivaldybės meras turėjo teisę spręsti drausminės nuobaudos – papeikimo – skyrimo savivaldybės biudžetinės švietimo įstaigos vadovei klausimą ir teisėtai, neviršydamas savo įgaliojimų, ją įgyvendino. Teismai nepagrįstai, netinkamai aiškindami aktualias teisės nuostatas, sprendė priešingai, todėl pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų procesiniai sprendimai panaikintini“, – rašoma Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje, kuri yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos – gruodžio 4-osios.

 

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: