Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliečiai paminėjo maestro Sauliaus Sondeckio gimtadienį

Šiaulių miesto garbės pilietis, Lietuvoje ir pasaulyje žinomas dirigentas Saulius Sondeckis šį rudenį būtų pasitikęs savo 90-ąjį jubiliejų. Nors šio šviesaus žmogaus jau nebėra tarp mūsų, jo atminimui skirtas šiltas renginys patvirtino, kad jo artimųjų, mokinių ir visų šiauliečių širdyse pagarba maestro ir atminimas gyvuos dar ilgai.

Nors anapilin iškeliavusių žmonių gimtadieniai nėra dažnai švenčiami, tačiau kultūros bendruomenė ir šiauliečiai tikrai ilgai laukė progos kartu prisiminti puikų Šiaulių žemės sūnų –Saulių Sondeckį. Susirinkusieji Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje už maestro pasimeldė aukojamose šventosiose Mišiose, po to gimtadienyje skambėjo muzika – ta kalba, kurią puikiai jautė ir suprato Saulius Sondeckis.

Koncerte žiūrovams pirmiausia prisistatė Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis „Fiori musicali“, jaunieji Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos solistai.

Netrukus pasirodė ir ypatingas svečias – net keleto Tarptautinių Sauliaus Sondeckio konkursų laureatas Jegenijus Čepoveckis.

Šiuo metu Austrijoje gyvenančio atlikėjo profesionalumas žiūrovams paliko didžiulį įspūdį. Publiką pakerėjo Valstybinio Vilniaus kvarteto muzikavimas, fantastiškai nuskambėjo šio kvarteto ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ atliekami kūriniai, o ypač paskutinė giesmė „Ave Maria“.

Sauliaus Sondeckio artimuosius, draugus, talento gerbėjus ir visą bendruomenę subūrusiu puikiu renginiu pasidžiaugė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Turėjome galimybę sudalyvauti dvasios, kultūros ir muzikos šventėje, kuri mums leido bent mintimis pabūti su maestro Sauliumi Sondeckiu. Ačiū apvaizdai už visą Sondeckių šeimą, kuri Šiauliuose paliko didžiulį įspaudą. To mums galėtų pavydėti bet kuris pasaulio miestas. Vien maestro vardas kaip magnetas traukia puikius ir profesionalius muzikos pedagogus. Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje darbuojasi dar dvi mokytojos – Šiaulių miesto garbės pilietės Marytė Markevičienė ir Nijolė Prascevičienė. Nijolė Prascevičienė ypač stengėsi, kad šis koncertas būtų ypatingas, toks jis ir buvo, ačiū visų vardu“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras.

Koncerto sumanytoja smuiko mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė įsitikinusi, kad toks vakaras būtų labai pradžiuginęs legendinį maestro – scenoje pasirodė daugybė muzikalių vaikų, talentingo jaunimo. Jaunų žmonių muzikavimą ir tokią saviraišką Saulius Sondeckis labai palaikė, rėmė ir skatino.

Gimtadienio koncerte dalyvavo maestro sutuoktinė Silvija Sondeckienė ir sūnus Saulius Sondeckis.

 

 


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: