Naujienos
Skelbimai
Renginiai

Pirmą kartą Šiaulių mieste vykdytas bendruomeninių iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkursas, paprasčiau pasaulyje vadinamas dalyvaujamuoju biudžetu (Participatory budgeting), artėja į pabaigą. Balsavimui buvo pateiktos 34 miestiečių idėjos. Dalyvauti balsavime galėjo tik Šiaulių mieste gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, ne jaunesni nei 16 metų. Vienas gyventojas galėjo balsuoti ne daugiau kaip už 5 atrinktus projektus, atiduodamas po vieną balsą už jo pasirinktą projektą.

 Plačiau >

Brangūs teatro žmonės,
Štai ir vėl esate savo profesinės šventės svetainėje – puošnūs, džiugūs ir šviesos nutvieksti.
Jūs – visuomenės, aplinkos ir mūsų kiekvieno veidrodžiai, ir žmonėms tokia akistata brangi.
Būkite laimingi ir neprasilenkite su siekiu savo profesiniame kelyje.

Su ŠVENTE!

 Plačiau >

Siekiant užtikrinti šiauliečių saugumą, laikinai uždaromos miesto žaidimų aikštelės. Pastebima, jog karantino metu nemažai tėvų veda savo vaikus į bendras žaidimų aikšteles. Tai – puiki terpė plisti virusui. Imantis saugumo priemonių, pagrindinės aikštelės uždaromos, gyventojai skatinami nesinaudoti ir kitomis, mažomis, aikštelėmis, esančiomis prie daugiabučių namų.

 Plačiau >

Pastabesni šiauliečiai jau pastebėjo, kad Šiaulių padangėje ratus suka ne akims įprasti karinių oro pajėgų naikintuvai ir ne transporto lėktuvai, o keleiviniai orlaiviai, kurie leidžiasi tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Tačiau nuogąstauti, kad iš užsienio atskridę keleiviai užplūs miesto gatves, nevertėtų. Į Šiaulius didžiuliai orlaiviai atskrenda jau tušti, čia, „Aviatic MRO“ specialistų jie bus paruošti naujiems skrydžiams.

 Plačiau >

2020 m. kovo 26 d., ketvirtadienį, Šiaulių kultūros centras rengia akciją, kuria siekia atkreipti visuomenės dėmesį ir priminti žmonėms saugojimosi svarbą. Paskelbta koronaviruso pandemija verčia lietuvius keisti gyvenimo būdo įpročius, labiau rūpintis savimi ir aplinkiniais. Esant tokiai situacijai, Lietuvos gyventojai rodo savo pilietiškumą, vienijasi ir imasi įvairių iniciatyvų. Prie to prisideda ir Šiaulių kultūros centras. Rengiama akcija siekiama Šiauliuose esančius paminklus ir skulptūras papuošti Šiaulių kultūros centro darbuotojų siūtomis apsauginėmis kaukėmis. Tikimasi, kad žmonėms jos primins atsakomybės jausmą ir padės labiau vertinti savo ir kitų saugumą.

 Plačiau >

Artimiausiu metu šiauliečių namus turėtų pasiekti naujas informacinis leidinys, kuriame gyventojai ras svarbiausią, su koronavirusu ir karantinu susijusią informaciją. Prie šios Šiaulių miesto savivaldybės informacinės kampanijos be jokių dvejonių sutiko prisijungti ir Lietuvos paštas. Pašto darbuotojai į šiauliečių pašto dėžutes įmes net 50 000 leidinio egzempliorių!

 Plačiau >

Viešojo transporto Šiaulių mieste pokyčiai:

1. Karantino metu visiškai stabdomas P2 privežamasis maršrutas.

2. Autobusų tvarkaraščiai, kurie karantino metu yra stabdomi, t. y. šie maršrutiniai autobusai nevažiuos:

 Plačiau >

Šiaulių miesto švietimo įstaigos nuo 2020 m. kovo 30 d. ruošiasi pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu. Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorės Astos Lesauskienės, dėl koronaviruso plitimo grėsmės savaite pailgintos ir iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną perkeltos  mokinių pavasario atostogos visoms miesto švietimo įstaigoms buvo itin darbingos.

 Plačiau >

Sveikatos apsaugos ministras - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas savo sprendimu papildė karantino režimo priemonių nustatymo organizuojant ir vykdant keleivių vežimą sąrašą. Naujas papildymas aktualus autobusų, traukinių stočių, oro ir jūrų uosto keleivių terminalų lankytojams.

 Plačiau >

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

 Plačiau >

Siekdama padėti karantino laikotarpiu su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams, UAB „Šiaulių vandenys“ praneša, kad netaikys delspinigių už paslaugas, suteiktas nuo kovo 1 d. iki karantino paskelbimo pabaigos ir atidės mokėjimo terminus.

 Plačiau >

Atsižvelgiant į 2020-03-24 Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pateiktas rekomendacijas dėl komunalinių atliekų tvarkymo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu, prašome gyventojų komunalines atliekas, t. y. tokias buitines atliekas kaip servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio atliekas mesti į atskirą maišą, pripildžius, šis maišas turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, jas išmesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius.

 Plačiau >

Prancūzijos maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūra (ANSES) paskelbė, kad naminiai gyvūnai ir gyvuliai neplatina koronaviruso COVID-19. Tokias išvadas mokslininkai pateikė išnagrinėję visus šiuo metu turimus mokslinius duomenis apie naująjį koronavirusą. Analogiškas išvadas patvirtino ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (OIE), Pasaulio sveikatos organizacija, Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centras ir kitos tarptautinės organizacijos.

 Plačiau >

Šiandien, kovo 24 dieną, 12 valandą dienos pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame bus tiriami galimai koronavirusu užsikrėtę asmenys. SVARBU! Savavališkai į šį punktą vykti negalima, pirmiausia reikia kreiptis telefono numeriu 1808 ir operatorius suteiks visą informaciją, kaip elgtis toliau.

 Plačiau >
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.