Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Socialinių paslaugų teikimas nuo gegužės 18 d.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas nuo gegužės 18 d. leidžiama vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrų, išskyrus pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrų, veikla. Taip pat leidžiama atnaujinti socialinių paslaugų teikimą ir socialinių paslaugų įstaigose, kurios teikė tik būtinąsias socialines paslaugas, t. y. galima pilna apimtimi tęsti pagalbos į namus,  dienos socialinės globos asmens namuose, integralios pagalbos, socialinės integracijos priemonių neįgaliesiems teikimą namuose ir kitų paslaugų teikimą.

Informuojame, kad socialinės globos įstaigose gyventojų lankymas griežtai draudžiamas.

Socialinės paslaugos turi būti teikiamos užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas, nustatytas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekdama, kad būtų užtikrinta paslaugų kokybė atsižvelgiant į pasikeitusias socialinių paslaugų įstaigų veiklos organizavimo sąlygas, rekomenduoja:

- ieškoti lanksčių socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo formų (pratęsti darbo valandas, lankymo laiką, paskirstyti grupes ir pan.), įvertinus paslaugas teikiančių darbuotojų galimybes bei atsižvelgus į individualius paslaugų gavėjų ir jų šeimų poreikius, ypač tais atvejais, kai asmenį karantino metu prižiūrėję artimieji privalo dirbti, mokytis, išgyvena krizinę situaciją, turi rūpintis kitais šeimos nariais;

- atsižvelgiant į tai, kad siuntimas į socialinės globos įstaigas buvo sustabdytas, o nuo š. m. gegužės 18 d. priėmimas į šias įstaigas atnaujinamas, organizuoti socialinės globos teikimą, laikantis COVID-19 prevencijai ir kontrolei socialinės globos įstaigose nustatytų reikalavimų;

- organizuoti intensyvų prieinamą psichosocialinės ir krizių įveikimo pagalbos teikimą;

- skatinti didesnį nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą socialinių paslaugų teikime;

- globos centrams mokymus pagal GIMK programos Pagrindinę ir Artimųjų giminaičių dalis organizuoti mažose grupėse iki 10 asmenų (ne nuotoliniu būdu), atsižvelgiant į asmenų, siekiančių tapti vaiko globėjais (rūpintojais), įtėviais, budinčiais globotojais, šeimynų steigėjais/dalyviais skirtingas individualias savybes ir gebėjimus bei jiems sutikus, laikantis visų šiose rekomendacijose minimų saugumo reikalavimų; mokymus ir konsultavimą pagal GIMK programos Specializuotą ir Tęstinę dalis rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu;

- atnaujinti asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečioje srityje (-yse) vertinimo procedūras;

- kontaktinius atvejo vadybos posėdžius organizuoti tik esant būtinybei - sprendžiant šeimos ir (ar) vaiko situaciją pakeisiančius klausimus: pradėjus taikyti ar užbaigiant atvejo vadybos procesą, nustačius galimus vaiko teisių pažeidimus, nesant tokiai būtinybei, atvejo vadybos posėdžius rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu.

 

Susiję operacijų vadovo sprendimai:

Sprendimas Nr. V-1142 dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio gyvenimo ir bendruomeniniuose vaikų globos namuose (2020-05-13)

 Sprendimas Nr. V-1183 dėl socialinės globos įstaigose karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo laikotarpio pakeitimo (2020-05-15)

Sprendimas Nr. V-1189 dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos prevencijos ir kontrolės teikiant socialines paslaugas asmens namuose ir organizuojant socialinės integracijos priemonių neįgaliesiems teikimą namuose (2020-05-15)

 

Socialinių paslaugų skyriaus informacija

Nuotrauka iš tinklalapio www.sam.lrv.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: