Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Pasaulio lietuvių metams Šiauliuose skirta ir socialinės reklamos akcija

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais, o LR Vyriausybė jau patvirtinto ir tam skirtų iniciatyvų ir renginių planą. Šiaulių miesto įstaigos ir kolektyvai yra pasiruošę įgyvendinti 7 priemones, o Šiaulių miesto savivaldybė dar inicijavo ir socialinės reklamos akciją, pirmieji plakatai miestą papuošė dar 2018-ųjų pabaigoje.

2019-uosius paskelbti Pasaulio lietuvių metais siūlęs šiauliečių išrinktas Seimo narys Stasys Tumėnas teigia, kad tai padaryta siekiant sudaryti sąlygas Lietuvos gyventojams palaikyti kokybiškai naujus ryšius su užsienio lietuviais, jų bendruomenėmis; ugdyti istorinę savimonę ir plėsti istorinį žinojimą; skatinti tautinės tapatybės apmąstymą, sklaidą ir įprasminimą, palaikyti lituanistinį švietimą, lietuviškos kultūros tąsą, kultūros paveldo perėmimą ir šiuolaikinį interpretavimą; telkti Lietuvos diasporą veiklai, kuri reikšminga Lietuvos valstybingumui, nepriklausomos ir demokratinės valstybės tęstinumui.

LR Vyriausybės nutarimu buvo patvirtintas Pasaulio lietuvių minėjimo 2019 metais planas. Į šį planą yra įtrauktos ir 7 Šiaulių miesto savivaldybės pasiūlytos priemonės, kurias vykdys Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, P. Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių specialiojo ugdymo centras, Savivaldybės viešoji biblioteka, Šiaulių „Aušros“ muziejus, VO „Baltų centras“, K. Donelaičio draugijos Šiaulių skyrius.

Papildant šį priemonių planą, Kultūros skyriaus iniciatyva organizuota šiai progai skirta socialinės reklamos akcija ant reklamos įmonės UAB „Clear Channel Lietuva“ stendų Šiaulių mieste. Akcijos tikslas – priminti Šiauliams apie svetur išvykusius šiauliečius, savo darbais ir veikla užsienyje garsinančius Šiaulius ir Lietuvą, pasidžiaugti, kad jie nuolat grįžta namo, dalyvauja Šiaulių kultūriniame gyvenime.

Bendradarbiauti ir kartu įgyvendinti idėją maloniai sutiko dizaineris Vilmantas Dambrauskas. Jis ir tapo idėjos meninio sprendimo autoriumi ir įgyvendintoju. Pirmaisiais akcijos herojais buvo pasirinkti Londone gyvenantys, bet į Šiaulius 2018 m. pabaigoje grįžę koncertuoti smuikininkė, Londono Karališkojo Muzikos Koledžo studentė Augustė Emilija Janonytė ir pianistas Rimantas Vingras. Taip pat, kaip projekto „Globalūs Šiauliai“ ambasadorė, akcijoje dalyvauti buvo pakviesta rašytoja, literatūros vertėja, Humanitarinių mokslų daktarė Dalia Staponkutė, gyvenanti Nikosijos mieste Kipre.

Ne mažiau svarbu tai, kad Rimantas Vingras ir Dalia Staponkutė yra aktyvūs lietuvybės puoselėtojai lietuvių bendruomenėse Londone ir Kipre. Augustė Emilija Janonytė yra EC Lighthouse šeštadieninės lietuvių mokyklos muzikos mokytoja, vadovauja vaikų chorui ir koncertuoja Lietuvos Ambasados Londone organizuojamuose renginiuose. Viename iš interviu Rimantas Vingras yra pasakęs: „Lietuvos kultūra nepasibaigia valstybės sienomis“ . Nėra tokių dalykų, kaip emigrantų kultūra ir kultūra Lietuvoje. Tai yra vientisas organizmas, reiškinys. Anglijoje ar kažkur kitur būnant man reikalingas mano identitetas – man reikia žinoti, kas aš esu.“

Visų trijų akcijos herojų reakcija, gavus kvietimą joje dalyvauti, buvo teigiama – sulaukta padėkų, komplimentų dėl paties sumanymo, šie žmonės su džiaugsmu sutiko bendradarbiauti jį įgyvendinant. Dalyvauti akcijoje planuojama kviesti ir kitus buvusius šiauliečius, šiuo metu gyvenančius, dirbančius ir kuriančius užsienyje, bet nenutraukusius ryšių su Lietuva ir gimtaisiais Šiauliais.

Šiaulių mieste yra 20 įmonės UAB „Clear Channel Lietuva“ stendų. Vadovaujantis reklamos taisyklėmis, plakatai bus klijuojami laisvais nuo komercinės reklamos periodais visus metus, jų spausdinimas ir klijavimas savivaldybei nekainuoja.Kultūros skyriaus informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: