Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Velykų šventimas karantino laikotarpiu (vyks tiesioginės transliacijos)

Dėl galiojančio karantino Velykų laikotarpis šiemet bus švenčiamas kitaip nei įprastai. Bažnyčios atstovai praneša, kad pasikeitimai numatyti pradedat Verbų sekmadieniu. Šventos Mišios bus aukojamos žmonėms nedalyvaujant, jų transliacijas tikintieji kviečiami žiūrėti per televiziją, internetu, klausytis per radiją.  

Didįjį penktadienį visuotinėje maldoje bus meldžiamasi už visus sergančiuosius, mirusiuosius, medikus bei tuos, kurie yra pasimetę šios pandemijos akivaizdoje. Kryžiaus kelias viešai einamas nebus.

Velyknaktis pandemijos sąlygomis švenčiamas tik katedrose ir parapinėse bažnyčiose. Žiburių liturgijoje nebus kuriama Velykų ugnis, bet iškart uždegama Velykų žvakė, nevyks procesija. Liturgija vyks žmonėms nedalyvaujant, taigi ir suaugusieji Velyknakčio metu nebus krikštijami.

Velykų rytas ir diena. Velykų rytą 8 val. skambės bažnyčių varpai. Nevyks Velykų procesija, o Šv. Mišios bus aukojamos žmonėms nedalyvaujant. Tikintieji raginami dalyvauti velykinėse šv. Mišiose, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis – Mišios bus transliuojamos per radiją, televiziją ar internetą iš Vatikano, vyskupijų katedrų ar parapijų.

Mišios bus transliuojamos internetu ir per Šiaulių televiziją

Transliacijos numatomos
 
Šiaulių vyskupijos YouTube kanale: https://www.youtube.com

Šiaulių katedros parapijos Facebook paskyroje: https://www.facebook.com

🔹Didįjį Penktadienį - 18:00 val.

🔹Didįjį Šeštadienį - 18:00 val.

🔹Velykų rytą - 8.00 val.

Velykų ryto Šv. Mišios 8:00 val. bus transliuojamos per Šiaulių televiziją

ir televizijos YouTube kanalu: https://www.youtube.com/user/siauliutv/live…

Išpažintys. Velykinę išpažintį galima atlikti iki birželio 29 d., tad nebūtina skubėti ją atlikti iki Velykų. Bendros Atgailos pamaldos neorganizuojamos, tačiau tikintiesiems primenama apie tobulo gailesčio sužadinimą. Toks gailestis apima ir pasiryžimą atlikti sakramentinę išpažintį, kai tam vėl bus galimybė.

Sutvirtinimas ir Pirmoji komunija karantino metu neteikiami. Karantinui pasibaigus, bus nuspręsta dėl šių sakramentų teikimo tvarkos.

 

Pagal Lietuvos vyskupų konferencijos pranešimą informaciją parengė

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė Asta Ivoškienė

Nuotrauka iš http://siauliuvyskupija.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: