Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių kalėdinę nuotaiką kuria ir „Dagilėlis“

Vos įsižiebus Šiaulių eglutei ir paskelbus kalėdinio laikotarpio pradžią, miestas sulaukė ir ypatingos dovanos. Savo pirmąją kalėdinės muzikos plokštelę pristatė Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomas kolektyvas – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

Šiemet kalėdinę nuotaiką padės kurti ir puiki kalėdinė muzika. Tuo pasirūpino Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Pilnutėlėje koncertų salėje „Saulė“ pristatytas puikus kalėdinis kolektyvo albumas „Tylią naktį, šventą naktį“. Panašus pristatymas jau vyko sostinėje, „Vaidilos“ teatre, o savo gimtajame mieste „Dagilėlis surengė dar įspūdingesnį pasirodymą.

Šiaulių kolektyvui grojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis Musica humana (meno vadovas Algirdas Vizgirda). Su šiuo ansambliu „Dagilėlis“ kaip tik ir įrašinėjo pastarąjį kalėdinį albumą. Pasak „Dagilėlio“ meno vadovo ir dirigento Remigijaus Adomaičio,  tai – pirmasis bendras choro projektas su šiuo profesionaliu kolektyvu, tačiau tikrai ne paskutinis.

Pristatymo koncerte su puikia premjera kolektyvą pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Tik ką Šiaulius pasiekusioje kalėdinėje plokštelėje įrašyta net 16 įvairių kūrinių.

„Žvelgiant per laikmečio prizmę, klausytojai šiame rinkinyje išgirs ir XVI a. renesanso epochos giesmę, baroko muzikai atstovauja J. S. Bacho ir G. F. Hendelio kūriniai ir taip palaipsniui ateiname iki pat šių laikų kompozitorių kūrybos. Pusė albumo skirta užsienio autoriams, o iš lietuvių ypatingą duoklę atiduodame mūsų chorinės muzikos patriarchui Juozui Naujaliui. Jo giesmės jau tapo neatsiejama ir mūsų tradicinių kalėdinių koncertų repertuaro dalimi. Kai kuriuos kurinius klausytojai čia išgirs pirmą kartą, o kai kurie jau yra mintinai žinomi ir tapę neatskiriama Kalėdų dalimi“, – apie naujausią „Dagilėlio“ albumą kalbėjo  vienas žinomiausių šalies chorvedžių Remigijus Adomaitis. 

Pasak R. Adomaičio, įdainuoti kalėdinės muzikos albumą planuota jau seniai, pagaliau pavyko tą svajonę įgyvendinti. Kalėdinės chorinės muzikos rinkiniai Lietuvoje vis dar itin retas reiškinys.

Puikią kalėdinę dovaną Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ kompaktinę plokštelę „Tylią naktį, šventą naktį“ galima įsigyti Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos raštinėje (Vytauto g. 113, Šiauliai).

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ – aukščiausio lygio vaikų ir jaunimo kolektyvas, kuris yra nuolatinis konkursų, festivalių ir dainų švenčių dalyvis. Neatsitiktinai „Dagilėlis“ tapo popiežiaus Pranciškaus aukotose mišiose giedojusio, iš visos šalies surinkto choro pagrindu. Sėkmė Šiaulių berniukus ir jaunuolius lydi ir tarptautinėse scenose. Pastaraisiais metais choras surengė pasirodymus Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rusijos ir Kinijos koncertų salėse. Kitų metų vasarą Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro vėl laukia koncertų ciklas JAV.

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio ir R. Bieliausko nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: