Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Lieporių gimnazijoje – finansinio raštingumo pamokos

Rugsėjo 23- 27 dienomis Šiaulių Lieporių gimnazijoje viešėjo svečiai iš Portugalijos, Italijos bei Turkijos. Tai ,,Erazmus+“ projekto "MOOC for Financial Literacy", kuriame dalyvauja gimnazija, partneriai. Projekto pagrindinis tikslas - ugdyti finansinį mokinių raštingumą. Mokiniai ne tik gilino ekonomikos žinias, bet ir tobulino IKT vartojimo įgūdžius- jie demonstravo savo pačių kurtus video filmus skirtingomis ekonomikos temomis. Patirtimi mokant finansinio raštingumo dalijosi ir gimnazijos mokytojai: ekonomikos mokytoja Lina Tubienė analizavo su mokiniais jų pajamas ir išlaidas, skaičiavo, kurias išlaidas būtų galima sumažinti, kalbėjosi apie taupymo būdus. Taip pat ji kartu su geografijos mokytoja Loreta Kundrotiene vedė integruotą ekonomikos- geografijos pamoką, kurioje buvo kalbama apie  Lietuvos eksportą ir importą. Anglų kalbos mokytoja Žana Bareikienė pamokoje dirbdama grupėse mokė įmonės kūrimo pagrindų. Džiugu, kad tokiuose užsiėmimuose ne tik pristatoma gimnazija, bet ir reprezentuojama šalis (aplankytas Vilnius, Kryžių kalnas, Lietuvos pajūris),  be to, bendraujant ir dirbant kartu su kitų šalių partneriais įgytos žinios ir patobulinti gebėjimai bus taikomi ir Lieporių gimnazijos ugdymo procese.

 

Gimnazistai įgijo ekonominių žinių, kurias sėkmingai taiko praktikoje- jie įsteigė mokomąją bendrovę, kuri atnešė jau ir pirmąjį pelną. Dalyvavimo projekte neįkainojamą naudą bene geriausiai įvardijo gimnazistė Jorė Puzaraitė: ,,Šis projektas man buvo įsimintinas ir naudingas dėl naujos patirties, įspūdžių bei sutiktų žmonių. Galimybė pažinti kitų šalių kultūrą, patobulinti savo anglų kalbos žinias, įgyti pasitikėjimo savimi- visa tai yra šio projekto žavesys ir nauda.“

Abiturientai Augustinas Kazlauskas ir Nerilė  Baranauskaitė džiaugiasi, kad dalyvavimas projekto veikloje viršijo jų lūkesčius – pirmiausia tai puiki galimybė tobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, be to, iš arti susipažįstama su kitų šalių kultūra, tradicijomis ir, žinoma, susirandama nemažai naujų draugų.

Taigi projekto dalyvių įgyta patirtis bus naudinga sprendžiant ekonominius  klausimus, o praplėstas akiratis tiek mokytoją, tiek mokinį daro globalesnį, tolerantiškesnį, kūrybiškesnį.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

 

Asta Valantinavičienė, projekto koordinatorė, Lieporių gimnazijos mokytoja

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: