Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių šimtametis – dviejų meno kolektyvų dalyvis

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino pirmąjį šių metų šimtametį. Ypatingąjį gimtadienį pasitikęs šiaulietis Petras Gedminas džiaugiasi šiemet sulaukęs kaip niekada daug sveikinimų. Nieko nuostabaus, nes, kaip tokio garbingo amžiaus žmogus, P. Gedminas labai aktyvus ir visuomeniškas.  Iki šiol dainuoja net dviejuose meno kolektyvuose, jis – Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblio „Sidabrinė gija“ narys ir Šv. Jurgio bažnyčios choristas.

Šiaulėnuose gimęs ir beveik visą gyvenimą Šiauliuose gyvenęs Petras Gedminas didžiuojasi keliais dalykais: kad visą savo profesinę veiklą susiejo su „Lietuvos geležinkeliais“, o visą laisvalaikį – su lietuvių liaudies daina ir šokiu. Meilė darbui ir lietuvybei, matyt, neatsitiktinai užima svarbiausią vietą senolio Petro gyvenime – jis gimęs pačioje atkurtos valstybės aušroje, augo kartu su Lietuva. Ir šiandien šimtametis gana savarankiškas ir žvalus, pats sutinka svečius, gali ilgai ir iki smulkmenų pasakoti atsiminimus iš savo gyvenimo.

„Šiauliečių ilgaamžių sąraše vyrų turime nedaug, taigi, būdamas toks gyvybingas ir stiprus, turėsite dar ilgai ilgai gyventi. Reikia, kad vyriška giminė tvirtai atrodytų“, – pasveikinęs šimtametį ir užrišęs jam jubiliejinę juostą, kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Esu laimingas, sulaukęs tokio jubiliejaus, džiaugiuosi visų dėmesiu ir sveikinimais. Esu dar pakankamai stiprus ir gyvenu savarankiškai, man padeda seserų dukros ir kaimynai. Aplinkui mane tikrai labai geri ir laimingi žmonės, tik gyvenk ir džiaukis“,– sakė Petras Gedminas.

Petras Gedminas kartu su „Jovaro“ ansambliu išvažinėjo tuometinės Sovietų Sąjungos respublikas, taip pat ir Indiją, Kubą, Portugaliją, kitus Europos ir pasaulio kraštus.

Su žmona Julija, kuri buvo lietuvių kalbos mokytoja, kartu pragyveno 53 metus. Petrą ir Juliją vienijo ir meilė liaudies dainai. Palydėti savo sutuoktinę į amžinojo poilsio vietą ponui Petrui teko prieš dvejus metus.

Pas gydytojus senolis beveik nesilanko – neranda tam priežasčių. Kartais išgeria vaistų nuo kraujo spaudimo, o šiaip jaučiasi puikiai. Mankštą ir dabar daro kiekvieną dieną, gyvenime nerūkė, stipresnius gėrimus vartojo labai saikingai. Apetitu senolis nesiskundžia, maistą gaminasi pats savo virtuvėlėje, artimųjų pagalbos prireikia, kai tenka iš parduotuvės produktų parsinešti.

 Šiais metais Šiaulių miesto savivaldybė planuoja pasveikinti dar šešis šimto ir daugiau metų sulaukusius šiauliečius.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: