Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Įdomioji Šiaulių istorija – Youtube kanale

„Įdomioji Šiaulių istorija“ – prieš kelerius metus Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Šiaulių regiono televizijos „Splius“ darbuotojų sukurtas unikalus dokumentinis pasakojimas apie Šiaulių praeitį, miesto gatvių, namų ir juose gyvenusių žmonių istorijas. 2003–2005 m. per televiziją rodytas 25 pusvalandines šio ciklo laidas jų kūrėjai šiandien perkėlė į Youtube kanalą, kur jos tapo prieinamos visiems.

Pasak projekto vadovės, vienos iš autorių Vilijos Ulinskytės-Balzienės, tada į dingusių Šiaulių paieškas leistasi siekiant pakeisti miestiečių požiūrį, kad Šiauliai pastatyti po karo, neturi saugotino senamiesčio, siekta kurti ir stiprinti Šiaulių, kaip garbingos praeities istorinio Lietuvos miesto, vaizdinį, skatinti miestiečius atpažinti ir puoselėti miesto praeities vertybes. Tam buvo atliktas didžiulis tiriamasis darbas, iliustracijoms pasitelkti Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose ir privačiose kolekcijose saugomi eksponatai: fotografijos ir kino dokumentai, atvirukai, žemėlapiai, planai, tarpukario periodiniai leidiniai, knygos, plakatai, afišos ir kiti spaudiniai, dokumentai bei įvairūs daiktai. Laikmečio atmosferą padėjo pajusti autentiški miestiečių prisiminimai bei laidos bendradarbio, miesto folkloro žinovo, dizainerio Viliaus Purono pasakojami kadaise tarp miestiečių buvę populiarūs anekdotai, eilėraščiai ar legendomis apipinti tikri nutikimai. Gausybė istorinės medžiagos sugulė į gyvą miesto praeities paveikslą, kurį kino ir fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis pavadino Šiaulių gatvių ir namų enciklopedija, kokios tuo metu neturėjo nei vienas Lietuvos miestas. Laida dukart (2003 ir 2004 m.) pripažinta laureate geriausių Lietuvos televizijos laidų konkursuose, o laidos kūrėjai Vilija Ulinskytė-Balzienė, Roma Baristaitė ir Saulius Pučinskas 2005 m. apdovanoti Šiaulių miesto kultūros ir meno premija už reikšmingą kultūros paveldo puoselėjimą.

„Aušros“ muziejaus darbuotojai Valdas Ručinskas ir Tomas Berginas šiandien adaptuoja laidas Youtube kanalui. Kuriamas objektinis meniu, kuris padės patogiau naudoti vaizdo medžiagą. Ieškant informacijos apie konkretų pastatą, istorinę asmenybę ar gatvę, nereikės klaidžioti laidos įraše, užteks paspausti nuorodą su pavadinimu, kuri perkels į reikiamą įrašo dalį. 2020 m. laidų įrašai pasieks žiūrovus internetinės svetainės pavidalu. Svetainėje planuojama pateikti objektus žemėlapyje, talpinti dar daugiau istorinės ir vaizdinės informacijos, papildančios „Įdomiosios Šiaulių istorijos“ vaizdo įrašus.

„Įdomioji Šiaulių istorija“ šiandien yra įdomi ne tik savo turiniu, pasakojimais apie Šiaulių praeitį, bet jau tapo aktuali ir kaip istorijos šaltinis, nes miesto veidas nuo laidos sukūrimo metų keitėsi ir įgavo naujų bruožų, tad šiandien jau galime palyginti ir įvertinti, kokį miestą kuriame, kokias savo kartos žymes paliekame istorijai.

„Įdomioji Šiaulių istorija“ youtube kanale – https://www.youtube.com/channel/UCxUFn9QxzsQeArcyLVFd7Ag

 Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejus

 Nuotrauka  iš Šiaulių Aušros muziejaus archyvo 

Kultūros skyriaus informacija
Tel. (8 41)  59 62 24

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: