Naujienos
Skelbimai
Renginiai

Į Šiaulius oficialaus vizito atvykęs Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis pagerbė lietuvių kovas už laisvę, susitiko su miesto vadovais ir verslo atstovais. Draugiškos šalies diplomatas pasidžiaugė sėkminga gausėjančios ukrainiečių bendruomenės integracija ir stiprėjančiais verslo ir kultūros ryšiais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos ir atskirų miestų patirtis stiprinant demokratiją ir kuriant europietišką valdymo modelį Ukrainai šiuo metu labai reikalinga.

 Plačiau >

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) 2018 m. birželio 28 d. skyrė vienai Šiaulių įmonei baudą už Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų pažeidimus. Nustatyta, kad įmonės darbuotoja neblaiviam pirkėjui įstatyme nustatytu draudžiamu laiku pardavė 6 plastikinius vieno litro talpos butelius alkoholinio alaus.  Įmonė, nesutikdama su priimtu nutarimu, apskundė jį teismui. Vienas iš įmonės skundo argumentų, kad plastikinė tara, į kurią buvo išpilstytas alus, yra vartoti vietoje skirti grafinai.

 Plačiau >

Informuojame, kad Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono (toliau - OGB) kariai 2019 m. lapkričio 7, 14-15, 18-22 ir 28 d. Aviacijos bazės (toliau - AB) prieigose, Šiaulių rajone bei Kurtuvėnų regioniniame parke šviesiu bei tamsiu paros metu, vykdys pratybas.

 Plačiau >

„Gal galite atvažiuoti patikrinti, ką mūsų kaimynas kūrena, nes iš kamino dažnai kyla juodi dūmai, o oras toks, kad neįmanoma kvėpuoti, akis graužia. Nebežinom, ką daryti, kur kreiptis“, – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistų prašė Šiaulių rajono gyventoja. Moteris įtarė, kad kaimynas namus šildo kūrendamas atliekas, beje, pasak jos, šis vyras tikrai nėra iš tų, kurie negali nusipirkti tinkamo kuro. 

 Plačiau >

Lapkričio 5 dieną, Lietuvos Respublikos Seime vyko Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Šiaulių mero Artūro Visocko spaudos konferencija „Aukštojo mokslo problematika Šiaurės Lietuvoje“, kurios tikslas buvo aptarti svarbiausio Šiaurės Lietuvos regiono mokslo židinio vystymosi galimybes.

 Plačiau >

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad Savivaldybė ruošiasi teisiniams ginčams dėl teritorijos (šaligatvių) prie prekybinės paskirties pastato Lyros g. 13. Administracijos vadovas atskleidė turįs dokumentus, kurie įrodo, kad minėta teritorija buvo perduota Savivaldybei prieš daugiau nei du dešimtmečius.

 Plačiau >

Trys nenaudojami telefono aparatai stalčiuje, du nežinia kada judinti nešiojamieji kompiuteriai lentynoje, vienas – sandėliuke, šalia siūlų ar asmens dokumentų – kelerius metus kaupiamos baterijos, dar kita tiek jų – stalčiuje darbe, kur sukrautos ir senos skaičiavimo mašinėlės, nenaudojamas diktofonas ir atgyvenęs fotoaparatas su išvarvėjusiomis baterijomis? Skauda galvą, sunku mąstyti, trūksta įkvėpimo? Apsišvarink – ir galvoje bus šviesiau!

 Plačiau >

Spalio 28 dieną Seime vyko konferencija intriguojančiu pavadinimu „Kaip apsaugoti viešąjį interesą nuo „viešojo intereso gynėjų“? Pasak organizatorių, visuomenės ar viešasis interesas yra vienas iš demokratijos principų, tačiau kol kas ši sąvoka nėra tiksliai apibrėžta. Vieni dalyviai tai vertino kaip trūkumą, nes tuomet dažnai neaiškūs paties gynimo tikslai ir galimi rezultatai. Kiti tai pateikė, kaip privalumą, nes tai reiškia, kad viešasis interesas nėra apribotas ir gali būti plačiai taikytinas. Paaiškėjo, kad nesant visuotino sutarimo atskiros žinybos įsiveda savo apibrėžimus ir taip bando vertinti įvairius visuomenėje vykstančius procesus.

 Plačiau >

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams lapkritį – 4,25 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Kaip ir spalį ši kaina išlieka mažiausia tarp didmiesčių ir antroji mažiausia tarp beveik 50-ties Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų.

 Plačiau >

Šiaulių regiono Aukštrakių sąvartyno išskiriamųjų dujų surinkimo sistemą įrengusi bendrovė „Enodus“ žalią sprendimą pasiūlė ir netoli įsikūrusiai Šiaulių miesto nuotekų valyklai. Gamtines dujas dumblo džiovinimo procese ankščiau naudojusi UAB „Šiaulių vandenys“ dabar turi galimybę rinktis gerokai pigesnį kurą, tuo pačiu mažinamas ir neigiamas regioninio sąvartyno poveikis aplinkai. Toks viešajam sektoriui, verslui ir švarios aplinkos išsaugojimui naudingas projektas yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje. 

 Plačiau >

Įvairios žiniasklaidos priemonės kaip itin svarbią naujieną pateikė reportažus apie vienoje iš Lietuvos savivaldybių nuo spalio pradžios organizuojamus lietuvių kalbos kursus užsienio piliečiams, kuriuos aktyviai lanko vietos ukrainiečiai. Toks siekis sėkmingai integruoti atvykėlius yra sveikintinas ir turėtų tapti sektinu pavyzdžiu.

 Plačiau >

Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionėmis 18-ąjį kartą ir net 15-ąjį iš eilės tapusi Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda pratęsė absoliutų dominavimą Lietuvos futbolo padangėje. Šiaulietės paskutinėse sezono rungtynėse namuose 12:0 (5:0) sutriuškino paskutinėje vietoje likusią Utenos “Utenio” ekipą ir pakartojo 2014-iais metais užfiksuotą lygos rekordą.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad administracijos darbuotojai pradėjo reidus, kurių metu fiksuojami nelegalaus atliekų išmetimo atvejai. Pirmieji gyventojai jau gavo įspėjimus, jei viešose erdvės išmestos atliekos nebus sutvarkytos, teks mokėti nuobaudas. Už konteinerių aikštelėse išaugusių atliekų kalnų sutvarkymą papildomai gali tekti mokėti daugiabučių gyventojams ir sodininkų bendrijoms.

 Plačiau >

Rekonstruojant inžinerinius tinklus bus apsunkintas eismas Vytauto g. dalyje tarp Žemaitės g. ir V. Kudirkos g. nuo 2019-11-04 iki 2019-11-22 bei Ežero g. tarp Dubijos g. ir Tilžės g. nuo 2019-11-06 iki 2019-11-26. UAB „Šiaulių vandenys“ užsakymu darbus atlieka UAB „Požeminės linijos“.

 Plačiau >

Šiaulių meras kreipiasi į pirmuosius valstybės vadovus dėl svarbaus regioninio mokslo židinio. Tiek meras, tiek Seimo nariai yra aiškiai išreiškę nuomonę, kad aukštasis universitetinis mokslas Šiauliuose yra gyvybiškai būtinas. Tai ypatingai svarbi regioninės politikos dalis. Šiaulių universitetas yra svarbus ne tik Šiaurės Lietuvai, bet ir visos šalies švietimo sistemai. Čia rengiami ikimokyklinio, pradinio ugdymo, specialiosios pedagogikos specialistai. 

 Plačiau >
 1 2 3 4 5 6  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.