Apie Graikiją- gyvai

Dalyvavimas ERAZMUS+ projektuose suteikia galimybę susipažinti su įvairių Europos šalių kultūra gyvai, leidžia tobulinti užsienio kalbų vartojimo įgūdžius, praplečia draugų ratą. Šiaulių Lieporių gimnazijos grupė mokinių ir mokytojų, dalyvaujančių projekte INCLUDE (,,Neformalaus ugdymo, kūrybiškumo ir gyvenimo įgūdžių dermė“), visai neseniai grįžo iš savaitės viešnagės  Graikijoje,  Kalamatos mieste.

Projekto dalyviai, tik atvykę į Kalamatą, graikų buvo šiltai ir maloniai sutikti. Pagrindinė susitikimo tema  „Demokratija ir aktyvus pilietiškumas“. Dalyvavo įvairiose veiklose, kurios vyko Kalamatos Geniko licėjuje, susipažino su Graikijos švietimo sistema, lankėsi pamokose. Peloponeso universitete senovės graikų literatūros profesorė E. Volonaki skaitė paskaitą „Teisė ir demokratija senovės Atėnuose“. Suskirstyti į keletą komandų, žaidė įvairius žaidimus bei mokėsi tradicinių graikų šokių, o pasibaigus užsiėmimams, visi ragavo graikiškų patiekalų. Labai patiko antrąją dieną organizuota ekskursija po Kalamatą- dalyviai aplankė gražiausias ir žinomiausias miesto vietas: lankėsi archeologiniame Mesenijos bei tradicinių kostiumų muziejuose, Kalamatos pilyje, nuo kurios kalvos  matosi nuostabi miesto panorama, vaikščiojo pajūriu. Ekskursijoje buvo įdomu klausytis, nes  su miesto istorija supažindino ir vietas aprodė patys graikų moksleiviai.

 

Gimnazistėms Kamilei ir Emilijai stiprų įspūdį paliko dalyvavimas skirtingų politinių partijų debatuose: Emilija buvo ,,Multinational democratic party“ atstovė, o Kamilė priklausė ,,New horizons“ partijai. Moksleiviai diskutavo rimtomis globaliomis temomis- apie pabėgėlius, jų integraciją į visuomenę, neįgaliųjų gyvenimo sąlygų pagerinimą, pagalbą jauniems žmonėms, kad jie būtų labiau socializuoti ir globalesni. Pasibaigus debatams, vyko labiausiai patikusios partijos rinkimai.

Projekto dalyviams teko laimė stebėti Acient Messene mieste spektaklį ,,Prometėjas“, kuris vyksta tik vieną kartą per metus. Be to, moksleivius priėmė Kalamatos miesto meras, kuris papasakojo apie miestą, populiariausias vietines alyvuoges ir alyvuogių aliejų. Po susitikimo visi lankėsi  pagalbą žmonėms teikiančiose įstaigose- socialinėje klinikoje, vaikų dienos, moterų krizių centruose. Visur dirba savanoriai, kurie padeda ne tik atlikti įvairius darbus, bet ir suteikia psichologinę pagalbą.

Pasak projekto dalyvių moksleivių, dalyvavimas įvairiose projekto veiklose suteikia neįkainojamos patirties. Vietos kultūrą, papročius, tradicijas galima pažinti ne iš vadovėlių, o gyvai, tobulinami bendravimo ir bendradarbiavimo, o svarbiausia- užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai, prasiplečia draugų ratas. Pasak Kamilės, laikas Graikijoje prabėgo nuostabiai ir ji tikisi kažkada grįžti į Graikiją. Projekto dalyvė Goda mano, kad   apsilankymas Graikijoje kardinaliai pakeitė jos gyvenimą, nes savaitė tarptautinėje erdvėje yra kažkas nepaprasto. Visa  patirtis bus labai naudinga ateityje.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rugpjūtis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).