Pasitikrinkite savo žinias:

Ką reiškia žodis „kudašius“, vartojamas frazeologizme „nešti kudašių“?


Žmogaus kulnas.

Žmogaus galvos plaukai, kuodas. 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Garsiam Augsburgo chorui šiauliečiai plojo atsistoję

Ši savaitė buvo ypatinga muzikos mylėtojams. Šiauliuose įvyko net du Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio  koncertai. Antradienį Šiaulių katedroje koncertavo Christophorus Kantorei choras, o šeštadienį sulaukta tikrų chorinės muzikos žvaigždžių. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje pasirodė Augsburgo katedros choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos. Vienam geriausių Europoje chorų šiauliečiai plojo atsistoję.

Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos organizuojamas Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis įsibėgėja. Vien per šią savaitę šiauliuose koncertavo du puikūs kolektyvai iš Vokietijos. Šeštadienio koncertą galima būtų vadinti istoriniu, neaišku, kada vėl Šiauliuose bus galima pamatyti tokio aukšto meninio lygio kolektyvą. Pirmieji scenoje pasirodė organizatoriai – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, tačiau tik dviems kūriniams. Netrukus po bažnyčios skliautais suskambo  Augsburgo katedros choro atliekama muzika.

Pirmoje pasirodymo dalyje dirigentas Reinhardas Kammleris pristatė 15-16 amžiaus kompozitorių kūrybą. Ko ne prieš kiekvieną kūrinį choras keitė stovėjimo vietą, skirstėsi į atskirus ansamblius bažnyčios šonuose. Tai klausytojams leido pajusti ypatingą tyro ir švaraus muzikos skambesio erdvę.

Antroje dalyje suskambo J.S Bacho, W.A. Mocarto. F. Mendelsono ir net šiuolaikinių autorių kūriniai. Nuskambėjus paskutiniam akordui, šiauliečiai ilgais plojimais atsistoję dėkojo puikiam kolektyvui.

Tada „Dagilėlis“ ir Augsburgo choras pradžiuginio klausytojus dar dviem kūriniais, o finalinę dainą svečiai ir šeimininkai atliko lietuviškai. Tituluotas Vokietijos choras taip parodė Lietuvai ypatingą pagarbą.

„Ši muzika, kuri ką tik skambėjo, kuria Dievišką šviesą, ji pakylėjo mūsų visų dvasią. Toks koncertas būtų laukiamas bet kurioje Europos sostinėje, Kinijoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet šiandien žymusis Augsburgo choras buvo čia, su mumis. Dėkojame už tai „Dagilėliui“ ir jo vadovui Remigijui Adomaičiui“, – po koncerto kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Miesto vadovas svečius pradžiugino saldžiomis dovanomis.

Augsburgo katedros berniukų choro „Augsburger Domsingknaben“ šaknys siekia XV amžių – tai vienas geriausių berniukų chorų Europoje, pelnęs pripažinimą visame pasaulyje, koncertavęs daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Kinijoje, JAV, Pietų Amerikoje ir Afrikoje. Kolektyvas bendradarbiavo su pasaulinio garso dirigentais – Seru Colin Davis, Fabio Luisi, Thomas Hangelbrock, Mstislavu Rostropovičiumi ir daugeliu kitų. Choras dalyvauja žymiausiuose muzikos festivaliuose: Schwetzinger Festspiele, Europäische Festwochen Passau, Festival du musicque sacrée Šveicarijoje. Choro įrašus leidžia žymiausios įrašų kompanijos: „Harmonia Mundi“, „EMI“, „Ars Musici“, „Deutsche Grammophon“.

Choras yra surengęs ne vieną pasirodymą Popiežiui Vatikane ir oficialiuose renginiuose Vokietijos Prezidentui Berlyne. Kolektyvo draugė ir gerbėja – kanclerė Angela Merkel. Augsburgo katedros chorui vadovauja žymus dirigentas Reinhardas Kammleris.

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


 

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Rugpjūtis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: