Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Ieškoma galimybių atgaivinti Zubovų rūmus

Zubovų rūmai, kuriuose ilgą laiką šeimininkavo jaunieji menininkai – čia veikė Šiaulių universiteto Menų fakultetas, dabar stovi tušti. Pastatas šiuo metu formaliai priklauso universitetui. Miesto vadovai, Šiaulių menininkai ir pats buvusių savininkų Zubovų provaikaitis, žinomas pianistas Rokas Zubovas mano, kad vienas gražiausių miesto statinių turi ir toliau tarnauti kultūros reikmėms.

Rūmus miestui kadaise dovanojusių Zubovų palikuonis Rokas Zubovas, apžiūrėjęs giminės dvarą, palaiko miesto menininkų ir Savivaldybės siekį sugrąžinti į šį pastatą kultūrą ir jos kūrėjus.

„Kas tiksliai šiuose rūmuose bus, parodys ateitis. Aš ką tik apėjau visus rūmų aukštus, čia nepaprastai daug geros kūrybinės energijos. Nemažai gerų darbų čia jau yra atlikta, aš mintyse jau pavydžiu tiems, kas čia dirbs ir kurs. Fantastiški balti skliautai, viskas kvėpuoja sena istorija, čia puiki salė, kitoje pusėje galėtų būti ekspozicijų erdvė, vieta teatrui ar dar kažkam. Niekas už šiauliečius geriau neįveiklins šių rūmų, turėtume kartu susirinkti, kalbėtis, gal ir pasibarti, po to ramiai išsigryninti idėjas. Jei šitie namai bus kultūros ir meno žmonių namai, tai bus pati didžiausia dovana protėviams, kurie šį pastatą atidavė miestui“, – kalbėjo Rokas Zubovas jo giminės namuose surengtos diskusijos „Zubovų dvaro-sodybos PRAEITIS, DABARTIS, ATEITIS“ metu.    

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus, dar praėjusiais metais miesto menininkai kreipėsi į savivaldą dėl šių rūmų atgaivinimo.

„Aplinkui šiuos rūmus netrukus prasidės rekonstrukcijos darbai, jau pasirašyta sutartis dėl Aušros alėjos atnaujinimo, bus atnaujinamas ir Zubovų parkas, projektas patvirtintas – bus bandoma atkurti senąjį istorinį parką. Valdančiosios koalicijos programoje turime siekį šį pastatą įveiklinti kultūros reikmėms, bet kol kas tai yra valstybės turtas, kuris valdomas Šiaulių universiteto. Aiškinamės, kokius žingsnius Savivaldybė turėtų padaryti dėl rūmų perėmimo. Bet į vieną klausimą svarbu atsakyti jau dabar. Ką mes norime čia matyti? Laikas diskusijoms yra čia ir dabar“, – teigė Domas Griškevičius.

Anot laikinojo rektoriaus, universitetas turi į šį pastatą savų interesų, nori į jį perkelti savo Dailės galeriją, o rūmų perdavimo procedūros, esą, labai ilgos, todėl, jei yra tokia valia, geriau jas pradėti nedelsiant.

Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis atkreipė dėmesį, kad čia galėtų įsikurti atvykstantys menininkai, atsirasti kūrybinės studijos, naujos šiuolaikiškos erdvės jauniesiems kūrėjams.

Anot istoriko, Šiaulių „Aušros“ muziejaus vadovo Raimundo Balzos, Zubovų dvare vietą turėtų rasti ir miesto istorijos ekspozicija.

Apie Zubovų dvaro ateitį taip pat kalbėjo dailininkas Vaidotas Janulis, skulptorius, Šiaulių miesto tarybos narys Gintautas Lukošaitis, kultūrologas Jonas Nekrašius, architektas Algimantas Černiauskas, kiti Šiaulių miesto kultūros atstovai. Diskusiją organizavo Lietuvos dailininkų sąjungos „Šiaulių dailininkų organizacija“.

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: