Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Išorinės reklamos srityje pagaliau bus tvarka?

Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius An­ta­nas Bar­tu­lis spau­dos kon­fe­ren­ci­joje informavo, kokio poslinkio pavyko pasiekti tvarkant išorinės reklamos sistemą. Dalis reklamos plotų valdančių verslininkų jau darbuojasi pagal Savivaldybės patvirtintą tvarką, bet yra atvejų, kai reikia įsikišti net prokurorams ir teismams.

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas pateikė duomenis apie savivaldos pastangas ir pažangą įvedant tvarką išorinės reklamos srityje. Nauja sistema visiems su išorine reklama susijusiems verslininkams užtikrina lygiavertes konkurencijos sąlygas ir procesų skaidrumą. Pasak A. Bar­tu­lio, Savivaldybės specialistai rimtai padirbėjo aiškindamiesi nelegalius reklamos atvejus, nes techninės galimybės dabar leidžia gana operatyviai identifikuoti reklamos teisėtumą. Verslininkai visada įspėjami ir paraginami nusiimti neteisėtą reklamą arba ją legalizuoti.  Kontrolieriai yra išsiuntę ko ne 200 tokių reikalavimų. Nereaguojantiems į įspėjimus gali būti taikomos sankcijos. Palyginimui galima pateikti tokius skaičius: 2018 metais iš viso už leidimus įrengti išorinę reklamą surinkta 141,3 tūkst. eurų, o per 2019 metų pirmą pusmetį rinkliavos surinkta net 139,5 tūkst. eurų. 

Pasak Savivaldybės administracijos vadovo, specialistai atliko ir degalinių išorinės reklamos stebėseną. Tik dviejų tinklų degalinės tinkamai moka nustatytą rinkliavą, kitoms teks pasitempti, kad  būtų vie­no­dos są­ly­gos vi­siems rin­kos da­ly­viams.

Kol kas nesibaigia diskusija ir su prekybos centrą „Akropolis“ Šiauliuose valdančia bendrove. 432 kvadratinių metrų ploto užrašas prieš 10 metų buvo apmokestintas vienkartine rinkliava. Bendrovė tada sumokėjo 6255 eurų vienkartinį mokestį. Pagal skaičiavimus, panaši suma už reklaminį plotą turėtų būti mokama ne vieną kartą, o kasmet (remiantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2018 m. sprendimu, verslas moka 15 eurų metinę rinkliavą už vieną kv. metrą reklamos ploto). Prekybos centro šeimininkams susiklosčiusi situacija yra patogi ir nereikalaujanti papildomų išlaidų, tad nieko keisti jie nepageidauja. Savivaldybė, pasikonsultavusi su nepriklausomais teisininkais, kreipėsi į prokuratūrą dėl vie­šo­jo in­te­re­so gy­ni­mo. Prokuroro skaičiavimu, per 10 metų (tiek galioja leidimas reklamai), miestas neteks beveik 65 tūks­t. eu­rų. Tačiau Re­gio­nų apy­gar­dos ad­mi­nistraci­nio teis­mo Šiau­lių rū­mų teisėjai neįžvelgė vie­šojo in­te­re­so pažeidimo. Savivaldybė pateikė apeliaciją aukštesnės instancijos teismui.

Svarstoma, kad susiklosčiusią situaciją būtų galima išspręsti taikos sutartimi tarp pro­ku­ra­tū­ros ir Sa­vi­val­dy­bės. Pasak Antano Bartulio, tai­kos su­tar­ty­je Sa­vi­val­dy­bė, pri­pa­žindama klai­dą, pasižadės grąžinti „Akropolio“ valdytojo su­mo­kė­tą vienkartinę rink­lia­vą (6 225 eu­rus) ir nereikalaus su­mo­kė­ti rink­lia­vos už praė­ju­sius 10 metų. Tada, panaikinus ankstesnį Savivaldybės sprendimą, „Akropoliui“ tektų mokėti kasmetinę išorinės reklamos rinkliavą kaip ir kietiems verslo subjektams. Dėl taikos sutarties pasirašymo prokuratūra apsispręs artimiausiu laiku.

 

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotrauka

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: