Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Įteiktos Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos

Jaukaus ir subtilaus renginio metu pagerbti žinomiausi jaunosios ir vyresniosios kartų Šiaulių miesto kultūros žmonės. Jaunimui paskirtos stipendijos, brandiems kūrėjams – solidžios premijos. Tradiciškai įvertinta buvo ir geriausia kultūrinė edukacija. Savo muzikines dovanas miestiečiams dovanojo Šiauliuose muzikinį kelią pradėjusi , šiuo metu užsienyje gyvenanti akordeonininkė Eglė Bartkevičiūtė ir iš Londono trumpam grįžęs pianistas, kompozitorius Aurelijus Ščiuka.

Didžioji dalis Šiaulių miesto kultūros bendruomenės gruodžio 5-osios vakarą rinkosi koncertų salėje „Saulė“. Baigiantis metams čia ir vėl įvardinti perspektyviausi jaunieji kūrėjai, už nuopelnus padėkota vyresniosios kartos menininkams.

Šiaulių miesto savivaldybės skelbtame konkurse jaunojo menininko stipendijai gauti dalyvavo aštuoni skirtingų meno sričių atstovai. Jauniesiems menininkams jų pateiktoms kūrybinėms programoms įgyvendinti kasmet skiriamos keturios stipendijos po 1800 Eur (stipendija mokama kas mėnesį po 150 Eur).

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė ir Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė, pasveikinusios susirinkusią publiką, įvardijo keturių kūrėjų pavardes. Nuo 2020 m. sausio 1 d. stipendijos skiriamos:

1. Orintai Lukauskaitei, akordeonininkei;

2. Jonui Vozbutui, akordeonininkui;

3. Živilei Spūdytei- Blėdei, grafikei;

4. Simonai Bagdonaitei-Gubinienei, grafikei.

 

Šiaulių miesto savivaldybės kultūros ir meno premijos konkurse buvo gauta 10 teikimų. Tradiciškai, kasmet skiriamos keturios premijos Šiaulių miesto kultūros ir meno kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar paskutiniųjų dvejų metų pasiekimus literatūros, muzikos, scenos, kino, vizualiojo meno, etninės kultūros, kultūros paveldo srityse. Vienos premijos dydis – 3500 Eur.

Raštus, patvirtinančius premijos skyrimą ir Kazio Bimbos specialiai sukurtas skulptūrėles Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė:

1. Odetai Stripinienei, muziejininkei, kultūros paveldo objektų tyrinėtojai, už mokslinės veiklos ir meilės menui dermę savo menotyrinėje ir muziejinėje veikloje.

2. Vitalijai Morkūnienei, rašytojai, žurnalistei,nenuilstančias dvasingumo paieškas kasdienybėje ir krikščioniškų vertybių puoselėjimą. 

3. Reginai Marozienei, muzikantei, pedagogei, visapusišką meilę kanklėms ir gebėjimą ją paskleisti tarp jaunimo.

4. Sigitui Vaičiulioniui, dirigentui, už unikalios klasikinės muzikos aktualizavimą komercinio triukšmo akivaizdoje.

 

Taip pat įteikta ir kasmetinė premija už geriausiai parengtą ir įvykdytą kultūrinės edukacijos projektą Šiaulių mieste. Premijos dydis – 2000 Eur. Šių metų premija atiteko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai už projektą „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija“.

Gražios sukakties proga, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino ir Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblio „Kalatinis“ vadovę Vandą Verkulienę. Jai įteikta miesto dovana – menininko Vaidoto Janulio autorinis kūrinys.

Iškilmingo vakaro metu prisiminta ir puiki, pasaulio lietuvių metams skirta iniciatyva. Visus metus reklaminiuose stenduose šiauliečiai galėjo matyti užsienyje gyvenančių žymių šiauliečių atvaizdus ir jų citatas apie gimtuosius Šiaulius.

Koncertinėje programoje kaip tik ir skambėjo dviejų šio projekto herojų atliekama muzika. Specialiai dėl Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaro, į gimtuosius Šiaulius grįžo garsi akordeonininkė Eglė Bartkevičiūtė. Iš Londono su savo muzikiniu projektu trumpam parvyko kompozitorius ir pianistas Aurelijus Ščiuka.

 

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: