Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai – patriotinio konkurso nugalėtojai

Ko ne visi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistai susirinko į renginį, per kurį buvo apdovanoti jų draugai, puikiai pasirodę respublikiniame kon­kur­se „Praei­ties stip­ry­bė – da­bar­čiai“. Konkurso apdovanojimą janoniečiams įteikė Kraš­to ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos atstovai, kūrybingus gimnazistus pasveikino ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pasidžiaugti savo bendramokslių laimėjimu susirinko, ko gero, absoliuti dauguma janoniečių. 

Sausakimšoje  Juliaus Janonio gimnazijos salėje apdovanojimų renginį pradėjusi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovė  Luka Lesauskaitė pasidžiaugė savo gimtojo miesto jaunuolių aktyvumu ir paskelbė, kad šių metų nacionaliniame konkurse „Praei­ties stip­ry­bė – dabarčiai“ geriausiu pripažintas Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių komandos sukurtas filmas „Nešantys laisvę“.

Pagrindinį prizą įteikė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vilkelis.

„Ačiū jums už pilietiškumą, už patriotiškumą, už buvimą tuo, kas esate. Jūs jau dabar kuriate Lietuvos ateitį ir toliau gyvenime elkitės taip, kaip diktuos širdis“, – kalbėjo V. Vilkelis

Į kūrybinę komandą susibūrę gimnazistai: A. Kairys, G. Jakumas,  R. Kazbaras,  E. Svisčiovas , E. Plenaitis – konkursui sukūrė filmą, kuriame inscenizavo signatarų gyvenimą besimokant gimnazijoje, jų veiklą siekiant nepriklausomybės. Gyvai ir patraukliai perteikta istorija sužavėjo konkurso komisiją, taip pat ir internete sulaukė gana didelio peržiūrų skaičiaus ir gero įvertinimo. 

Konkurse nugalėjusius gimnazistus pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas linkėjo ir toliau nestokoti jaunatviško entuziazmo.

„Ačiū, kad buvote savarankiški ir nebijojote eksperimentuoti. Atlikote puikų darbą, kuris išgarsėjo per visą Lietuvą. Linkiu ir toliau savo darbais stiprinti gimnaziją, o vėliau – ir miestą. Kiekvienas jaunas žmogus, kuris yra pasiruošęs dirbti Šiauliams, šiuo laikmečiu yra labai svarbus.“

Nacionalinį mokinių konkursą „Praeities stiprybė – dabarčiai“ organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Organizatoriai sako, kad šiuo konkursu siekė ne tik originaliai paminėti atkurtos valstybės šimtmetį, bet ir paskatinti jaunimą neįprastai, kūrybiškai pažinti savo krašto Laisvės istoriją, o tuo atradimu dar pasidalyti su visa Lietuva.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rugpjūtis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: