Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda „Judesiai. Grafika. Piešiniai. Foto"

Vasario 19 d. (TREČIADIENIS)
17. 30 val. žinomos menininkės Jūratės Stauskaitės kūrybos parodos „Judesiai. Grafika. Piešiniai. Foto" atidarymas. Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, Šiauliai

 

Pirmasis Jūratės Stauskaitės susitikimas su šiauliečiais Šiaulių dailės galerijoje įvyko 1988 metais, jos retrospektyvinėje grafikos darbų ekspozicijoje. Šiandien, prabėgus 32 metams, autorė dalinasi nauja patirtimi. Ekspozicijoje atrasime ir vieną kitą anksčiau matytą kūrinį, bet jos pagrindą šįkart sudaro pastarojo dešimtmečio piešiniai ir pirmąkart rodomi foto etiudai. Į parodos pavadinimą „Judesiai“ autorė kviečia pažvelgti kaip į judėjimo idėją apskritai – kitimą, virsmą, vyksmą, aktyvią sielos būtį ir nesibaigiančio tęstinumo perspektyvą. Parodos moto autorė pasirinko Henri Mattiso citatą „Piešinys man – ne profesinių įgūdžių lavinimas, bet priemonė jausmams išreikšti ir sielos būsenoms nusakyti“. Jau 30 metų dirbdama pedagoginį darbą savo įkurtoje Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje dalininkė ypač kūrybingai plėtoja piešinio, kaip „menininko kardiogramos“ idėją, išradingai ją interpretuodama piešimo užsiėmimų metodikoje.

J. Stauskaitė (g. 1947 m.) 1965-1971 m. studijavo Vilniaus Dailės Institute, kur įgijo grafikės specialybę. Privačią ugdymo įstaigą – VŠĮ ,,Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklą“ J. Stauskaitė įsteigė 1991 m. Nuo 2003 m. ji yra ir VŠĮ ,,Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija“ įkūrėja ir meno vadovė.

Aktyvi parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvė. Surengė virš 60 personalinių parodų, tame tarpe, Norvegijoje, Vokietijoje, Čekijos Respublikoje, Belgijoje, Graikijoje, Kanadoje. Dalyvavo tarptautinėse grupinėse grafikos parodose.

Menininkės darbuose vyrauja moterų-paukščių tematika: vaizduojamos būtybės, turinčios moters kūną, paukščio galvą ir sparnus. Darbai labai ekspresionistiški, kas nėra būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, siekiant įtaigaus minimalizmo. Pastaruoju metu menininkė daug dėmesio skiria laisvo, ekspresyvaus piešinio raiškai, taip pat tapybai ir akvarelei. Rašo spaudoje kultūrinius straipsnius ir esė, dalyvauja radio ir TV laidose.

Muziejai, įsigiję jos darbų: Modernaus meno centras, Nacionalinis meno muziejus (Vilnius, Lietuva); M. K. Čiurlionio muziejus (Kaunas), Modernaus meno muziejus (Ludwiks Museum, Koln, Vokietija), Nacionalinė galerija Prahoje (Čekijos respublika), Modernaus meno muziejus Naujajame Orleane (JAV), Viešoji biblioteka Niujorke (USA), Modernaus meno muziejus Niujorke (JAV).

Paroda veiks iki kovo 14 d.

 Informaciją teikia Šiaulių dailės galerija

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: