Pasitikrinkite savo žinias:

Ką reiškia žodis „kudašius“, vartojamas frazeologizme „nešti kudašių“?


Žmogaus kulnas.

Žmogaus galvos plaukai, kuodas. 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Kultūros naujienos
Muzika kvepianti vasara

Rugpjūčio 22 d. (ANTRADIENIS)
18 val. klasikinės muzikos ir literatūros skaitymai. Šiaulių Dailės galerija, Vilniaus g. 245 
Duetas „Tutto a Dio“ – jauna altistė Greta Staponkutė ir akordeonistas Augustinas Rakauskas - tapę pasaulinę reputaciją pelniusiais muzikantais, koncertavusiais beveik visose Europos šalyse ir didžiuosiuose JAV miestuose, atvyksta į Šiaulius ir kartu su Milda Baronaite (soprano) ir rašytoja Dalia Staponkute pasiūlys klausytojams klasikinę muziką ir literatūros skaitymą.

Plačiau
Baltijos kelio ir Laisvės dienos minėjimas

Rugpjūčio 23 d.

BALTIJOS KELIO DIENAI IR STALINIZMO IR NACIZMO AUKOMS ATMINTI

18 val. šv. Mišios už kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

19 val. akcija „Atminties takas“. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3–Saulės Laikrodžio aikštė

19.15 val. Baltijos kelio atminimo vakaras „Laisvės keliu“: visuotinis „Tautinės giesmės“ giedojimas, minėjimas ir šventinis Šiaulių bigbendo koncertas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis). Saulės Laikrodžio aikštė

Plačiau
Miesto šventė „Šiaulių dienos 781“

2017 m. rugsėjo 7–9 d. kviečiame į šventinius 781-ojo miesto gimtadienio renginius. 
„Šiaulių dienos“ – viena iš svarbiausių miesto švenčių, į kurią skuba ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Siekiant įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir įgyvendinti šimtmečio programos tikslus, šiemet „Šiaulių dienos“ pavadintos „MODERNŪS ŠIAULIAI. Šimtmečio istorijos vedami...“. Šventės organizatoriai kviečia atsigręžti į modernius tarpukario Šiaulius ir pajusti ano meto dvasią, aplankyti stilizuotą tarpukario miestelį, aktyviai dalyvauti šiandienos edukacinėse ir pramoginėse veiklose.

Plačiau
Kviečiame registruotis ir dalyvauti miesto šventės „Šiaulių dienos 781“ eisenoje

2017 m. rugsėjo 7–9 d. vyks miesto šventė „Šiaulių dienos 781“. Tai viena iš svarbiausių miesto švenčių, kurioje skatinamas šiauliečių ir miesto svečių šviečiamasis, kultūrinis, pramoginis užimtumas ir įvairių miesto institucijų bendradarbiavimas.

Šiaulių kultūros centras – miesto šventės organizatorius, džiaugdamasis sėkmingais bendradarbiavimo metais su daugeliu miesto organizacijų, kviečia dalyvauti eisenoje ir šiais, 2017-aisiais, ir prisistatyti savo veiklą bei išskirtinumą.

Plačiau
„Šiaulių naktyse“ – alternatyvaus meno, sporto ir muzikos šėlsmas

Rugpjūčio 25–26 dienomis jau šeštą kartą vyks alternatyvaus meno renginys „Šiaulių naktys“. Garsaus kultūros veikėjo, muzikanto, televizijos laidų prodiuserio Remigijaus Ruokio inicijuotas projektas neturi analogų Lietuvoje. Kasmet paskutinį rugpjūčio savaitgalį organizuojamas renginys išsiskiria originaliomis ir visiškai nestandartinėmis idėjomis, premjeromis, pramogų gausa, taip pat tai verslumą skatinanti iniciatyva, nes beveik dvi naktis dirba vietinės kavinės ir parduotuvėlės, lankytojus viliojančios programomis, performansais ir koncertais, atitinkančiais bendrą renginio idėją.

Plačiau
„Šiaulių dienų“ organizatorių komanda ieško savanorių!

2017 m. rugsėjo 7–9 d. Šiauliai švęs 781 gimtadienį! „Šiaulių dienos“ – viena iš svarbiausių miesto švenčių, kurioje gausu šviečiamųjų, kultūrinių, pramoginių renginių šiauliečiams ir miesto svečiams. Padėti organizatoriams surengti pačią gražiausią šventę gali ir Tu!

Plačiau
„Šiaulių bulvaro vasara 2017 “

Rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio dienai atminti skirti renginiai.
18 val. šv. Mišios už kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3
19 val. akcija „Atminties takas“. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3–Saulės Laikrodžio aikštė
19.15 val. Baltijos kelio atminimo vakaras „Laisvės keliu“: visuotinis „Tautinės giesmės“ giedojimas, minėjimas ir šventinis Šiaulių bigbendo koncertas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis). Saulės Laikrodžio aikštė

Daugiau informacijos: www.siauliai.lt , www.siauliukc.lt

Plačiau
Lietuvos kultūros taryba kviečia

Lietuvos kultūros taryba (LKT) kviečia kultūros ir meno projektų rengėjus dalyvauti paraiškų rengimo dirbtuvėse „Mėlynas tušas“, kurios vyks rugsėjo 15–17 d. Kultūros fabrike, Klaipėdoje.

Plačiau
Tarptautinis grafikos pleneras „Šiauliai. Saulės miestas - visada geras oras“

Tai - jau ketvirtasis tarptautinis grafikos pleneras. Tarptautiniai plenerai – rezidencijos, rengiamos kas treji metai Šiaulių universitete. Pirmasis jų įvyko 2008 m. (antrasis - 2011 m., trečiasis 2014 m. ). Projekto pagrindinė bazė - Šiaulių universiteto „Grafikos centras“ bei „Šiaulių universiteto Dailės galerija“. Kiekvienam dalyviui skiriama kūrybinė dirbtuvė Šiaulių universiteto Menų katedros patalpose, dalyviai apgyvendinami netoliese esančiuose ŠU svečių namuose, taip suteikiama galimybė laisvam individualiam kūrybiniam procesui.

Plačiau
Remigijaus Pačėsos paroda „Geltona gulbė neatplauks“

Liepos 27 d. (KETVIRTADIENIS)
17 val. Remigijaus Pačėsos parodos „Geltona gulbė neatplauks“ atidarymas.  Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140. Paroda veiks liepos 27 d. – rugsėjo 10 d.

Plačiau
Tarptautinis ekslibrisų konkursas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, jau du dešimtmečius aktyviai puoselėjanti ir populiarinanti ekslibrisus, skelbia tarptautinį ekslibrisų konkursą ir parodą  „EX LIBRIS. ATKURTAI LIETUVAI – 100“ ir kviečia Lietuvos ir pasaulio dailininkus, mažosios grafikos kūrėjus sukurti ekslibrisų. Konkurso tikslas – pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir pagerbti su šiuo įvykiu susijusias iškilias asmenybes.

Plačiau
Dailininko dirbtuvės po atviru dangumi

Vasaros trečiadieniais nuo 17 val. visus – vaikus, mamas ir tėčius, močiutes ir senelius, norinčius kūrybiškai praleisti vakarą, – Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia į dailininko dirbtuves po atviru dangumi. Susirinkusių lauks ne tik puikus poilsis, nuostabi vilos parko aplinka, bet ir profesionalios dailininkės, kurios mokys piešti, tapyti, supažindins su įvairiomis dailės technikomis ir pristatys moderniuosius stilius.

Plačiau
Praleiskime vasarą kūrybiškai!

Šiaulių miesto savivaldybės biudžetinės kultūros įstaigos kviečia kūrybiškai praleisti vasaros atostogas.
Vasarą vykstančioje edukacinėse veiklose ir dienos stovykloje vaikai, pasikvietę drauge tėvelius ir senelius arba atėję vieni, ugdys savo kūrybiškumą ir savarankiškumą, gilins bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, augins pasitikėjimą savimi.

Plačiau
XIV tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Liepos 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) atidarytas XIV tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šventiniame koncerte skambėjo vienas iš įspūdingiausių XX a. klasikinės muzikos šedevrų – Carlo Orffo oratorija „Carmina Burana“.

Plačiau
Fotokonkursas „Bradūno žemė“

Kviečiame Lietuvos moksleivius ir studentus dalyvauti fotokonkurse „Bradūno žemė“, skirtame poeto, publicisto, redaktoriaus Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms pažymėti. Konkursą organizuoja LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Rėmėjas – UAB Šiaulių spaustuvė.

Konkurso trukmė 2017 m. liepos 1 – spalio 1 d.

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


 

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Rugpjūtis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: