Lietuvos atgimimas R. Dailidės parodoje

Šiauliuose atidaryta pirmoji Kovo 11-ajai skirta fotografijų paroda. Ekspozicijai nuotraukas iš savo lobyno parinko žinomas fotomenininkas Ričardas Dailidė. Pristatydamas istorinių fotografijų parodą, autorius prisiminė ir už kadro tuo metu likusius įvykius. Už išsaugotą istoriją R. Dailidei dėkojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Buvusius švietimo darbuotojus, kultūros žmones, medikus, inžinierius, teisininkus ir kitus inteligentijos atstovus vienijanti Šiaulių senjorų draugija viena pirmųjų pradėjo Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtus renginius. Įprasminant beveik trijų dešimčių metų senumo šalies kelią į nepriklausomybę, atidaryta garsaus šiauliečio fotomenininko Ričardo Dailidės paroda. Joje autorius pateikė mūsų tautos kelią į laisvę, neaplenkdamas ir Šiauliuose tuo metu vykusių įvykių. Fotografijose užfiksuotos pirmųjų Sąjūdžio mitingų, Baltijos kelio, roko maršų, masinių aplinkosaugos akcijų akimirkos.

„Rinkdamas fotografijas šiai parodai turėjau dar vieną galimybę iš  naujo prisiminti tautos istorijai svarbius momentus. Daugelis mūsų dalyvavo toje istorijoje, tačiau prisiminimus pamažu užkloja laiko dulkės, o fotografija leidžia ir dabar pamatyti įvykius tokius, kokie jie buvo iš tikrųjų“, – atidarydamas parodą sakė R. Dailidė.

„Ričardo Dailidės darbai yra neįtikėtini, o jis pats – vienas Lietuvos atgimimo metraštininkų. Nors atrodo, kad jo fotografijos labai išraiškingos, tačiau pasiklausius jų pristatymo galima iš esmės suprasti tų ypač svarbių Lietuvai ir Šiauliams įvykių esmę“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Šiaulių meras pakvietė miesto senjorus aktyviai dalyvauti ir kituose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose.

 

 

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Sausis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: