Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Mero padėkos vakare - garbės piliečių inauguracija, dėmesys šeimai ir kultūrai

Šiaulių miesto gimtadienis niekada neapsieina be mero padėkos vakaro. Į tokį vakarą ir šiandien rinkosi iškiliausi miesto žmonės. Pagerbti, padėkoti, paspausti vieni kitiems rankas, ištarti gražius žodžius ir pasisemti įkvėpimo ateinantiems metams.

Būrys iškilių šiauliečių ir miesto svečių, užsienio šalių ambasadoriai, jų palydos, miesto garbės piliečiai, ekselencija Eugenijus Bartulis, Seimo nariai, Šiaulių miesto tarybos nariai ir verslo atstovai penktadienio vakarą būrėsi prie koncertų salės „Saulė“. Čia juos pasitiko ir ranką spaudė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas su žmona Edita.

Iškilmingą vakarą pradėjo šiauliečių mylimas berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, sugiedodami Lietuvos himną. Iš vedėjo Dovydo Petkaus lūpų skriejo sveikinimai šiauliečiams miesto gimtadienio proga.

Bene svarbiausias iškilmingo vakaro akcentas - šių metų garbės piliečių inauguracija. Išskirtinai šiais metais buvo inauguruoti du garbės piliečiai - visiems gerai žinomi tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ vadovai, choreografai Violeta Laugalienė ir Romualdas Laugalis.

Be gražių žodžių choreografams, kaip kultūros puoselėtojams, skambėjo ir žodžiai apie šeimos vertybes. Pora jau 36-erius metus kartu, tad sėkmingo gyvenimo receptą jie tikrai žino.

Miesto meras Artūras Visockas nepraleido progos pašmaikštauti ir gražiai paprovokuoti tarybos narius, išgaudamas pažadą skirti pinigų iš miesto biudžeto naujiems tautiniams kostiumams, kurie yra labai brangūs, bet itin reikalingi kolektyvams.

Naujuosius ir visus miesto garbės piliečius pasveikino maestro Virgilijus Noreika, kuris taip pat yra šiaulietis, garbės pilietis ir visada randa gražių žodžių miestui. Šį kartą maestro atliko, kaip pats sakė šiauliečių pageidautą kūrinį „Švelnumas“. Vakaro svečiams tikrai šiurpo oda, išklausę tobulai atliktą kūrinį šventės dalyviai plojo pakilę nuo kėdžių.

Sveikinimo žodį tarė ir ekselencija Eugenijus Bartulis, kuris taip pat kalbėjo apie meilę, šeimą, švelnumą, nes nieko kito žmogui taip nereikia, kaip šios trejybės.

Po iškilmingos inauguracijos ceremonijos, sekė jau tradicija tapę apdovanojimai - buvo išdalinti Auksinio šaulio padėkos ženkleliai. Šiais metais tokius ženklelius meras įteikė trims nusipelniusiems asmenims, kurie garsina ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą.

Ženkleliai įteikti berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovui, garbės piliečiui Remigijui Adomaičiui, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytojai, taip pat – garbės pilietei, Nijolei Prascevičienei, kuriai gėles teikė Martynas Levickis.

Auksiniu ženkleliu apdovanotas ne tik verslu, bet ir švietimu besirūpinantis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Visi šie žmonės pasirinkti dėl savo indėlio į švietimą ir kultūrą. O dviems iš jų apdovanojimas buvo didžiulė staigmena, mat R. Adomaitis ir N. Prascevičienė nežinojo, jog bus taip pagerbti padėkos vakare.

Miesto meras Artūras Visockas taip pat dėkojo ir miesto verslininkams, kurie kasmet prisideda prie gimtadienio iškilmių.

Mero padėkos ir nuostabių gėlių puokštės keliavo teatro aktoriams Juozui Žibūdai, Rimantai Krilavičiūtei, Antanui Venckui ir Sigitui Jakubauskui, kurie į Šiaulius atvyko prieš 40 metų ir iki šiol puoselėja miesto kultūrą.

Prieš šventinį koncertą, po padėkos žodžių ir kalbų apie šeimą, įspūdingą gėlių puokštę meras įteikė ir savo žmonai Editai.

Vakarą vainikavo choro „Dagilėlis“, Viktorijos Miškūnaitės, Kosto Smorigino dainos, smuikininkės Augustės Emilijos Janonytės ir Šiaulių simfoninio orkestro muzika.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: