Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Parengtos etiško elgesio rekomendacijos bendraujant su lobistais

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija parengė etiško elgesio rekomendacijas bendraujant su lobistais. Rekomendacijomis siekiama, kuo didesnės informacijos apie lobistinę veiklą sklaidos. Svarbu žinoti, kokių veiksmų imtis ir kaip elgtis, jei Jums siekiama daryti įtaką.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – Komisija, VTEK), siekdama kuo didesnės informacijos apie lobistinę veiklą sklaidos ir teikdama pagalbą atpažįstant lobistinę veiklą (teisėtą ir neteisėtą) bei sprendžiant kokių veiksmų imtis ir kaip elgtis, jeigu Jums siekiama daryti įtaką, parengė etiško elgesio rekomendacijas bendraujant su lobistais.

Lobistinę veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymas. Lobistinės veiklos reglamentavimu siekiama įteisinti kuo didesnį lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, kartu padėti sprendimus priimantiems asmenims, kad jie nevengtų domėtis suinteresuotųjų šalių nuomonėmis žinodami, kad lobistinę veiklą vykdantys asmenys veikia teisėtai ir už savo veiklą atsiskaito visuomenei.

Šio įstatymo nuostatos neriboja asmenų teisės daryti įtaką valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams, kurie pagal teisės aktų nustatyta tvarka jiems suteiktas pareigines funkcijas dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, tačiau tokią veiklą vykdantis asmuo privalo registruotis lobistu ir už tokią veiklą privalo įstatymu nustatyta tvarka atsiskaityti visuomenei. Pažymėtina, kad atskaitinga lobistinė veikla gali būti pozityvia jėga, prisidedančia prie interesų grupių atstovavimo demokratijoje stiprinimo, teisėkūros kokybės gerinimo ir net sprendimų priėmimo atskaitingumo.

Daugiau informacijos apie lobistinę veiklą vykdančius asmenis, jų lobistinės veiklos sustabdymą, nutraukimą, atnaujinimą ar pasibaigimą bei lobistinės veiklos deklaracijas galima rasti VTEK Lobistų skaidrumo registre interneto adresu https://lobistai.lt/

Kilus papildomiems klausimams galima kreiptis į Komisiją telefonais bei el. paštais: 8 684 69 658, 8 646 93 149, el. p. inga@vtek.lt, edita@vtek.lt.

 

REKOMENDACIJOS

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: