Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO sutvarkymui – šeši projektai

Konkurso komisijos vertinimui dėl PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO (Ežero g. 18, Šiauliai) ir jo prieigų kompleksinio sutvarkymo pateikti šeši projektai. Komisija, kuriai vadovauja architektas Artūras Imbrasas, įvertino konkursui pristatytus darbus bei pateikė išsamias pastabas, į kurias projektų autoriai privalės atsižvelgti tobulindami savo pasiūlymus.

Šiaulių miesto savivaldybė pagal Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo programą įgyvendina PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO Vilniaus ir Ežero gatvių sankirtoje ir jo prieigų kompleksinio sutvarkymo projektą. Buvo paskelbtas atviras konkursas, kuriam pateikti šeši projektai šios vietos sutvarkymui.

Vakar, liepos 11 dieną, vyko konkurso projektų vertinimas. Jo darbe dalyvavo vertinimo ekspertų komisija (pirmininkas architektas Artūras Imbrasas, sekretorė – architektė Rasa Budrytė, nariai – architektas Darius Jakubauskas, skulptorius Robertas Antinis ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji architektė (patarėja) Irina Vingrienė) bei recenzentas architektas Audrys Karalius ir svečias-recenzentas Šiaulių Apskrities Žydų Bendruomenės vadovas Sania Kerbelis.

Iš pateiktų šešių darbų daugiausiai balų surinko projektas JUNGTIS (151 balas). Vertintojų nuomone, projektas imasi drąsaus žingsnio – jungti žydišką Dovydo žvaigždę su lietuvišku eglutės raštu. Šalia Vilniaus ir Ežero gatvių sankryžos, pačioje judriausioje ir labiausiai matomoje vietoje, formuojama memorialinė aikštelė, kurios kraštą sustiprina dvi granito stelos. Vienoje jų būtų surašytos geto aukų pavardės, o kitoje – gelbėtojų pavardės.

Konkursui pateiktas projektas ATMINTIES ŽENKLAI įvertintas 140 balų. Projekto autoriai siūlo įgilinti pagrindinį taką ir sukurti dvi zonas – vieną su fontanu, kitą – su suoliuku aplink medį ir geriamojo vandens kraneliu. Čia taip pat numatytas informacinis stendas ir nedidelė scena kameriniams renginiams. Visus mažosios architektūros elementus siūloma nudažyti mėlynai. Ši spalva tinkama pažymėti žydų memorialinėms vietoms kaip vieningas atpažinimo ženklas.

Projektas SAUGO ERDVĖ 3331333 įvertintas 142 balais. Autoriai siūlo išryškinti esamą taką, o takų sankirtoje suformuoti Dovydo žvaigždės formos aikštelę. Būtų pasinaudojama esama aikštele tarp medžių bei statomi šeši granitiniai stulpai. Už pagrindinio tako siūloma formuoti sodą. Skvere būtų sujungtos dvi funkcijos – sakralioji ir rekreacinė.

Kiti trys konkursui pateikti projektai (DVASINĖS DARNOS SODAS 7770777; RIGHTEOUS GHETTO PROJECT; VARTAI 1948082) surinko mažiau balų.

 

Tikimasi, kad įrengtas ir sutvarkytas skveras praturtins Šiaulių miestą jaukia, išskirtine ir pagarbos nusipelniusiems žmonėms atminti skirta vieta, kuri kartu taps ir patrauklia vieta čia turiningai leisti laisvalaikį.

Visus PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO konkursui pateiktus darbus galima apžiūrėti Šiaulių universiteto bibliotekos III aukšte iki liepos 20 d.

 

 Trumpai apie projektą

 

Projektas „Pasaulio teisuolių skvero Vilniaus–Ežero gatvių sankirtoje, Ežero g. 18, Šiauliuose, ir jo prieigų kompleksinis sutvarkymas“ yra įtrauktas į Šiaulių miesto savivaldybės 2017–2018 m. biudžeto finansuojamą Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo programą kaip viena jos sudėtinių dalių. Šis projektas – tai kompleksinis viešosios erdvės sutvarkymas tikslinėje teritorijoje (kompleksinėje, vientisai suvokiamoje miesto centrinės dalies teritorijoje, apibrėžtoje Vilniaus– Ežero gatvių, Strazdelio ir Trakų gatvėse esančių teritorijų, kuriose yra tikslinga įamžinti buvusių žydų getų (vad. Kaukazo ir Trakų) vietas). Pagrindinis projekto tikslas – apjungiant svarbiausius istorijos, kultūros, architektūros, paveldo viešuosius objektus ir juos tinkamai sutvarkant sukurti ekonomiškai, kultūriškai, estetiškai patrauklią miesto viešąją aplinką, originaliai ir savitai įamžinti miesto bendruomenei svarbius įvykius ir reiškinius, susijusius su buvusios gausios žydų diasporos atminimu bei Šiaulių regione gyvenusiomis asmenybėmis, kurios gelbėjo žydus ir yra pripažintos užsitarnavusios Pasaulio teisuolio vardą. Tačiau projektuojama erdvė neturėtų tapti vien statišku memorialu, ji turėtų būti patraukli, jauki, miestiečių trumpalaikiam poilsiui tinkama ir mėgiama vieta,  kartu suteikiant informacijos bei išsaugant pagarbą čia minimiems ir įamžintiems Šiaulių regione gyvenusiems Pasaulio teisuoliams.

 

Laima Indrašaitė-Lamauskienė
Konkurso administratorė

Andriaus Lamausko nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: