Pasikeitusios oro sąlygos kelininkų Šiauliuose neišgąsdino – per dvi dienas apsieita be skaudžių avarijų
Pastarosios dvi paros Lietuvos gyventojams padovanojo žiemiškus orus. Pasikeitusios oro sąlygos kelininkų Šiauliuose neišgąsdino. Per dvi paras mieste išbarstyta apie 30 tonų druskos, visi keliai buvo pabarstyti iki gyventojams ryte išvažiuojant į darbus. Policijos duomenimis, Šiaulių mieste dėl slidžios kelio dangos per pastarąsias dvi paras neužfiksuota nei viena įskaitinė avarija.

Plikšala Šiauliuose buvo prognozuojama dvi naktis iš eilės, todėl keliuose naktimis dirbo 4 barstytuvai.

 

„Kelius pradėjome barstyti likus kelioms valandos iki prognozuotos plikšalos pradžios – trečiadienio naktį nuo 6 ryto, ketvirtadienio naktį nuo 2 valandos nakties. Pasiruošimas staigiam temperatūros pokyčiui leido mums suspėti visus kelius pabarstyti iki nubundant miestui“, – sako kelius Šiauliuose prižiūrinčios bendrovės „Ecoservice projektai“ teritorijų valymo padalinio vadovas Egidijus Skvireckas.  

Anot jo, prasidėjus plikšalai, pirmiausia yra barstomos slidžiausios kelių atkarpos – įkalnės ir nuokalnės bei viadukai, visuomeninio transporto arterijos.  Viadukai ir įkalnės apledėja pirmiausia – kelio dangos temperatūra ant viadukų ir įkalnių visuomet būna dviem laipsniais žemesnė.

„Laikotarpis, kai oro temperatūra pereina iš teigiamos į minusą, yra pats pavojingiausias – šiuo metu įvyksta daugiausia taip vadinamų „metalinių“ avarijų.  Išlieka ne geriausi ir greičiausi vairuotojai, o tie, kurie moka prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų“, – teigia E. Skvireckas.

Artimiausią parą meteorologai šalčio nežada. Tarnyba, atsakinga už kelių priežiūrą, budi visą parą, todėl, jei netikėtai pasikeistų vėjo kryptis, į pasikeitusias oro sąlygas būtų reaguojama nedelsiant.

Apie kritines situacijas keliuose gyventojai visuomet raginami pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112. Gyventojų pranešimai iškart perduodami budinčioms tarnyboms. 

 

Pranešimas žiniasklaidai
2017 12 07


Informaciją rengė
Miesto ūkio ir aplinkos skyrius,
tel. (8 41)  596 298

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rugpjūtis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: