Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Pristatyti miesto želdynų pertvarkos planai

Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos posėdis, kurio metu miesto vadovai, Tarybos nariai ir bendruomenės atstovai aptarė opiausius naujųjų miesto viešųjų erdvių rekonstrukcinių projektų, atliekamų vadinamosios „Urban“ programos lėšomis, klausimus.

 

Susitikime su miestiečiais savivaldybės administracijos specialistai, architektai bei nepriklausomi ekspertai Šiaulių bendruomenę supažindino su netrukus prasidėsiančių senosios miesto bulvaro dalies bei Aušros alėjos ir jos prieigų rekonstrukcijos projektų specifika. Taip pat buvo pateikti atsakymai į didelio atgarsio sulaukusius klausimus apie numatytą dalies medžių kirtimą Vilniaus g. bulvaro senojoje dalyje bei aplinkinėse gatvėse. Viena iš Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaro senosios dalies rekonstrukcijos projekto autorių Asta Kiaunienė teigė, kad buvo atlikti išsamūs dendrologiniai tyrimai, kuriuos vykdė tos srities specialistai. Buvo išanalizuoti visi medžiai bei apie kiekvieną iš jų pateikta išsami informacija bei rekomendacijos. Architektės teigimu, įvykdžius projektą bulvare atsirastų kone trečdaliu daugiau medžių ir želdinių, nei yra dabar.

Senosios bulvaro dalies liepoms buvo atliktos net dvi atskiros dendrologinės ekspertizės. Šiaulių miesto mero Artūro Visocko teigimu, Vilniaus g. bulvaras yra miesto ašis, tad Savivaldybės administracija neskubėjo daryti galutinių išvadų ir užsakė antrąją. „Pagal visas vertinimo taisykles bulvaras turi būti vientisas. Dauguma senosios bulvaro dalies medžių yra su defektais ir labai sužaloti, daug kur galima rasti prieš daugelį metų nelegaliai pridengtas šaknų zonas. Daugumoje medžių atsiradę gana grėsmingi puviniai. Paliekant augti kai kuriuos esamus medžius bulvare sumažėtų saugumas, audrų metu kiltu vis didesnis pavojus praeiviams“, –  dendrologines išvadas pristatė ekspertas, Lietuvos dendrologų draugijos vadovas Arvydas Rutkauskas.

Jam pritarė ir kitas bulvaro liepas tyręs specialistas Kęstutis Aukselis. Jo teigimu, jei medis serga, jį reikėtų keisti, nes sergantis medis pamažu užkrečia vis daugiau aplinkinių medžių.

Miesto bendruomenės atstovai viešos diskusijos metu po projektų pristatymų turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus Savivaldybės atstovams ir kitiems specialistams. Aktyvūs šiauliečiai taip pat išsakė savo nuomonę ir nuogąstavimus senųjų bulvaro liepų išsaugojimo klausimu.

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: