Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių meras: tikslas – išvengti susipriešinimo

Šiaulių mieste vis dažniau sulaukiame oficialių užsienio valstybių atstovų vizitų. Galima pasidžiaugti puikiu sutarimu su įvairiausių šalių atstovais, daugelis jų mielai mūsų miestą lanko ir be ypatingų progų. Tenka tik apgailestauti, kad dėl nesuprantamų priežasčių bandoma pakenkti draugiškų valstybių santykiams.

Užsienio valstybių ambasadoriai ar kiti oficialūs asmenys į Šiaulius atvyksta gana dažnai. Pasitaiko atvejų, kai diplomatus į mieste vykstančias šventes pakviečia įvairių renginių organizatoriai. Tada renginio šeimininko arba pačios ambasados atvykstančių atstovų iniciatyva su Savivaldybe suderinamas susitikimo laikas, aptariamos preliminarios pokalbio temos. Susitikimai su užsienio šalių ambasadoriais vyksta įvairiausi. Jei suplanuojamas oficialus vizitas, svečiai priimami Savivaldybėje, susitikime gali dalyvauti ir kitų organizacijų atstovai, kviečiama žiniasklaida. Jei diplomatai į miestą užsuka švenčių proga ar savaitgalį,  tai gali būti trumpas draugiškas pokalbis kultūros ar sporto renginio metu, Savivaldybės ir užsienio šalies atstovų susitikimas prie pietų stalo restorane.

Šiaulių miesto savivaldybės atstovai apgailestauja, kad bandoma pakenkti Šiaulių miesto ir Ukrainos ambasados Lietuvoje santykiams. Bendruomenės renginį organizavęs Šiaulių rajone registruotos asociacijos „Karpatai“ vadovas Jurijus Jančijukas (Yury Yanchiyuk) tarsi kaltina Šiaulių miesto savivaldybę ir merą vengimu bendrauti su draugiškos šalies atstovais. Šiaulių miesto savivaldybė ir meras nebuvo gavę jokios oficialios informacijos, kad atvyksta Ukrainos ambasadorius. Nebuvo parodyta jokios iniciatyvos su miesto vadovais aptarti į Šiaulius dirbti vis gausiau atvykstančių ukrainiečių situacijos ar verslo bendradarbiavimo klausimų. Nebuvo gauta netgi kvietimo į renginį, kuriame turėjo lankytis ambasadorius.

„Su visomis ambasadomis lengvai randame bendrą kalbą ir nebūna jokių nesusipratimų. Man tikrai nuoširdžiai rūpi draugiški santykiai su Ukrainos ambasada ir su augančia miesto ukrainiečių bendruomene. Norėtųsi tikėti, kad nuolatiniai bendrijos pirmininko inicijuojami nesusipratimai, prasidėję dar 2015 metais, daromi ne iš piktos valios. Nepasiduosiu bet kokiems bandymams supriešinti ar sukiršinti. Nuoširdžiai be tarpininkų kviečiu Ukrainos ambasadorių Lietuvoje Volodimyrą Ja­cen­kivs­kį (Volodymyr Yatsenkivskyi) apsilankyti Šiauliuose. Esu įsitikinęs, kad Ukrainos ambasada, kaip ir Šiaulių miestas, yra suinteresuota šiltu ir dalykišku bendradarbiavimu.

Ambasados atstovų prašome atkreipti dėmesį į nekorektišką, galbūt net susipriešinimą skatinantį kitoje savivaldybėje registruotos bendrijos „Karpatai“ vadovo Jurijaus Jančijuko elgesį. O dirbtinai pučiami skandalai tikrai nedaro garbės ir regiono žiniasklaidai“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiauliai ir toliau puoselėja draugiškus ryšius su Chmelnyckio miestu Ukrainoje. Vos prieš keletą dienų iš Chmelnyckio tarptautinio liaudies šokių festivalio grįžo Šiaulių vaikų liaudies šokių kolektyvai „Liuoksinis“ ir „Sūkurėlis“.Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: